Τελευταίες προσθήκες αφισών

Untitled Document



Οι πρωταγωνιστές του 2020 σε ταινίες Μεγάλου Μήκους (αλφαβητικά ανά τίτλο ταινίας)



Οι πρωταγωνιστές του 2020 σε ταινίες μικρού μήκους (αλφαβητικά ανά τίτλο ταινίας)


Οι Τελευταίες Ελληνικές Ταινίες στις αίθουσες 


Untitled Document
    ΜΕΤΑΦΟΡΑ (2019 115' ΕΓΧ & Α/Μ)
Σκην.:
Γιαννακάκης Ηλίας Αφήγ. / Απαγγ. / Παρουσ.: Μουτούση Αμαλία


Περίληψη

Η μεταφορά της Εθνικής Βιβλιοθήκης, από το παλιό κτήριο επί της Πανεπιστημίου στο νέο χώρο της, την ώρα που η Αθήνα «βράζει» και λίγοι φαίνεται να ενδιαφέρονται...

Περισσότερα...



 

Untitled Document
    ΑΛΥΤΗ (2019 85' ΕΓΧ)
Σκην.:
Νικολακάκης Μίνως Ηθοπ.: Αλειφερόπουλος Προμηθέας, Κονίδη Αναστασία Ραφαέλα, Λάσκος Κώστας, Τουμαζάτου Αλέκα, Βακούσης Μάνος, Ντε Χόλαντ Τζον


Περίληψη

Η ιστορία του Πάνου, ενός νεαρού γιατρού που μετακομίζει σ’ ένα απομακρυσμένο χωριό, για να κάνει το αγροτικό του και ερωτεύεται μια κοπέλα, που πάσχει από σπάνια ασθένεια...

Περισσότερα...



 

Untitled Document
    ΑΜΥΓΔΑΛΙΑ (2019 77' ΕΓΧ)
Σκην.:
Θωμοπούλου Φοίβη Χριστίνα Φωνή: Μπάμπαλη Δώρα, Θωμοπούλου Φοίβη Χριστίνα, Φαραζή Ελληάννα, Στεφανοπούλου Έλενα, Φαραζής Γιώργος, Βαφειάδου Άννα, Φρίντριχ Έλενα, Καρακέπελης Κώστας, Κρυσταλλίδου Μαγδαληνή


Περίληψη

Περισσότερα...



 

Untitled Document
  ΜΠΑΛΑΝΤΑ ΤΗΣ ΤΡΥΠΙΑΣ ΚΑΡΔΙΑΣ, Η (2020 137' ΕΓΧ)
Σκην.:
Οικονομίδης Γιάννης Ηθοπ.: Μπισμπίκης Βασίλης, Παπαδοπούλου Βίκυ, Τσορτέκης Γιάννης, Σταμουλακάτος Στάθης, Καλλιμάνη Βασιλική, Κουνιά Σοφία


Περίληψη

Η ιστορία της Όλγας, μιας όμορφης νέας γυναίκας που ζει σε μια επαρχιακή πόλη της Ελλάδας, και στον αποτυχημένο της γάμο, με τον επιχειρηματία Ηρακλή...

Περισσότερα...



 


Οι σκηνοθέτες του 2020 σε ταινίες μικρού και μεγάλου μήκους
(αλφαβητικά ανά Επίθετο)


 Τελευταίες προσθήκες τρέιλερ
Untitled Document

TICKER MAKER, THE
(Κιν. Σχέδια 2020 6')
Σκην.: Κλούνους Μάριο
MY REMBETIKA BLUES ...
(Ντοκιμαντέρ 2020 83')
Σκην.: Ζουρναζή Μαίρη
ΠΕΡΑΣΜΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ...
(Ντοκιμαντέρ 2021 48')
Σκην.: Κουζή Δήμητρα
STEFANOS ROKOS: NIC...
(Ντοκιμαντέρ 2019 18')
Σκην.: Δραγασάκη Ρηνιώ, Λαιμού Αρασέλη

Επιλέξτε τρόπο σύνδεσης...

Greek Film Festival
In Berlin
02/06 - 06/06/2021

197 1

Οι Ελληνικές Συμμετοχές

Untitled Document

Ταινία έναρξης

*
ΕΥΤΥΧΙΑ (2019 ΕΓΧ 100')
Φραντζής Άγγελος

Διαγωνιστικό Πρόγραμμα

*
KALA AZAR (2020 ΕΓΧ 92')
Ραφαηλίδου Τζάνις
*
ΑΠΟΣΤΡΑΤΟΣ (2018 ΕΓΧ 99')
Μαυροειδής Ζαχαρίας
*
ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΔΥΣΑΡΕΣΤΟΣ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ (2019 ΕΓΧ 100')
Γεωργόπουλος Γιώργος
*
ΠΡΑΣΙΝΗ ΘΑΛΑΣΣΑ (2020 ΕΓΧ 94')
Αντωνίου Αγγελική
*
ΠΡΟΣΤΙΜΟ (2020 ΕΓΧ 101')
Μπόγρης Φωκίων

Ταινίες Ντοκιμαντέρ

*
ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΟΥ ΚΕΔΡΟΥ, Ο (2020 ΕΓΧ & Α/Μ 82')
Κολόζης Γιώργος, Κολόζης Γιάννης
*
ΜΑΡΚΟΣ (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 94')
Σκαρέντζος Νίκος
*
ΠΕΡΑΣΜΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (2021 ΕΓΧ 48')
Κουζή Δήμητρα

Ταινίες μικρού μήκους

*
54 / Η ΤΥΦΛΗ ΧΕΛΩΝΑ ΚΙ Η ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ (2020 ΕΓΧ 13')
Μαργάρα Ισαβέλλα
*
9BED(s) (2018 ΕΓΧ 9')
Δασκαρόλη Ισμήνη
*
BELLA (2020 ΕΓΧ 24')
Πετράκη Θέλγια
*
DEATHCAR (2018 ΕΓΧ 12')
Βακαλιός Ανδρέας
*
ELECTRIC SWAN (2019 ΕΓΧ 40')
Κοτζαμάνη Κωνσταντίνα
*
MADONNA F64.0 (2019 ΕΓΧ 17')
Μαρκουλάκης Σταύρος
*
ΑΝΝΑ ΚΑΙ ΦΑΙΔΡΑ (2019 ΕΓΧ 20')
Πάνικ Ελίνα
*
ΒΟΥΤΑ (2020 ΕΓΧ 18')
Ζάχος Δημήτρης
*
ΟΛΕΣ ΟΙ ΦΩΤΙΕΣ Η ΦΩΤΙΑ (2019 ΕΓΧ 25')
Σανίδης Κόσεμουντ Ευθύμης
*
ΡΟΥΖ (2019 ΕΓΧ 18')
Θεοδοσόπουλος Κώστας
*
ΣΠΙΝΘΗΡΟΒΟΛΑ ΚΕΡΑΚΙΑ, ΤΑ (2019 ΕΓΧ 10')
Νεοφώτιστος Θανάσης
*
ΧΑΝΣΕΛ (2020 ΕΓΧ 16')
Παπαγεωργίου Βίβιαν

Ειδική Προβολή

*
DIGGER (2020 ΕΓΧ 101')
Γρηγοράκης Τζώρτζης
*
ΑΝΑΚΥΚΛΩΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΜΗΔΕΙΑ (2013 ΕΓΧ 82')
Κούτουλας Αστέρης

Οι καλύτερες στιγμές 1821-2021

*
ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ: Ο ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ (2021 ΕΓΧ 84')
Πετρόπουλος Δημήτρης (3), Βασιλόπουλος Χρήστος (2)
*
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΥΧΤΑ, Η (2019 ΕΓΧ 83')
Γκικαπέππας Γιώργος

Ταινία λήξης

*
ΜΗΛΑ (2020 ΕΓΧ 90')
Νίκου Χρήστος

Los Angeles
Greek Film Festival
10/05 - 30/05/2021

197 1

Οι Ελληνικές Συμμετοχές

Untitled Document

Διαγωνιστικό Μεγάλου Μήκους

*
DANIEL '16 (2020 ΕΓΧ 99')
Κουτσιαμπασάκος Δημήτρης
*
DIGGER (2020 ΕΓΧ 101')
Γρηγοράκης Τζώρτζης
*
KALA AZAR (2020 ΕΓΧ 92')
Ραφαηλίδου Τζάνις
*
SOW THE WIND (2020 ΕΓΧ 91')
Καπούτο Ντανίλο
*
ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ, Ο (2020 ΕΓΧ 80')
Καμμίτσης Στέλιος
*
ΜΠΑΛΑΝΤΑ ΤΗΣ ΤΡΥΠΙΑΣ ΚΑΡΔΙΑΣ, Η (2020 ΕΓΧ 137')
Οικονομίδης Γιάννης
*
ΠΑΡΙ (2019 ΕΓΧ 101')
Ετεμάντι Σιαμάκ
*
ΠΕΡΣΕΦΟΝΗ (2019 ΕΓΧ 89')
Αθουσάκης Κώστας
*
ΠΡΑΣΙΝΗ ΘΑΛΑΣΣΑ (2020 ΕΓΧ 94')
Αντωνίου Αγγελική
*
ΡΑΦΤΗΣ (2020 ΕΓΧ 101')
Κέντερμαν Σόνια Λίζα
*
ΣΑΡΜΑΚΟ - ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ (2020 ΕΓΧ 115')
Παπαδόπουλος Μάρκος

Διαγωνιστικό Ντοκιμαντέρ

*
2 ΧΛΜ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ (2020 ΕΓΧ & Α/Μ 84')
Σπυροπούλου Τζούλια
*
AMALGAMATION (2020 Α/Μ 19')
Ιορδάνου Νίκος, Νικολαΐδη Σύλβια
*
DRAW WITH ME (2019 ΕΓΧ 25')
Βενετόπουλος Κώστας
*
ke•ha•'jas - Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΗΣ ΓΗΣ (2021 ΕΓΧ 62')
Κωμάκης Γιώργος
*
MY REMBETIKA BLUES - A FILM ABOUT LOVE, LIFE AND GREEK MUSIC (2020 ΕΓΧ 83')
Ζουρναζή Μαίρη
*
STEFANOS ROKOS: NICK CAVE & THE BAD SEEDS' NO MORE SHALL WE PART (2019 ΕΓΧ 18')
Λαιμού Αρασέλη, Δραγασάκη Ρηνιώ
*
THIS IS RIGHT; ZAK LIFE AND AFTER (2020 ΕΓΧ 14')
Δημητρακοπούλου Γεύη
*
ΑΓΝΩΣΤΟΙ ΑΘΗΝΑΙΟΙ, ΟΙ (2020 ΕΓΧ 76')
Αντωνίου Αγγελική
*
ΕΦΤΑ ΛΕΠΤΑ ΨΥΧΗΣ (2020 ΕΓΧ & Α/Μ 75')
Βλάχος Πάνος
*
ΜΑΡΚΟΣ (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 94')
Σκαρέντζος Νίκος
*
ΜΗ ΧΑΜΕΝΕΣ ΠΑΤΡΙΔΕΣ, ΟΙ (2021 ΕΓΧ 131')
Φράγκου Ευτυχία
*
ΠΕΡΑΣΜΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (2021 ΕΓΧ 48')
Κουζή Δήμητρα
*
ΠΡΕΣΠΑ - ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΥΔΑΤΙΝΩΝ ΚΟΣΜΩΝ (2020 ΕΓΧ 52')
Χριστάκη Ανδρονίκη
*
ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΥ ΑΣΚΑΥΛΟΥ, ΤΟ (2020 ΕΓΧ 88')
Αρβανίτης Γιώργος (4)
*
ΥΦΑΝΤΡΕΣ, ΟΙ (2020 ΕΓΧ & Α/Μ 54')
Κουτσιαμπασάκος Δημήτρης

Διαγωνιστικό Μικρού Μήκους

*
54 / Η ΤΥΦΛΗ ΧΕΛΩΝΑ ΚΙ Η ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ (2020 ΕΓΧ 13')
Μαργάρα Ισαβέλλα
*
BELLA (2008 ΕΓΧ 7')
Τριανταφυλλοπούλου Ελένη
*
GOADS (2020 ΕΓΧ 15')
Μπαγλανέα Ίρις
*
MADONNA F64.0 (2019 ΕΓΧ 17')
Μαρκουλάκης Σταύρος
*
ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΥΘΡΑΥΣΤΟ ΠΛΑΝΗΤΗ (2020 ΕΓΧ 17')
Τσιμπίνης Θανάσης
*
ΒΑΖΟ, ΤΟ (2019 ΕΓΧ 11')
Ρόντσης Κυριάκος
*
ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΠΑΓΑΛΟΥΣ, Η (2020 ΕΓΧ 7')
Καλοπαίδης Μιχάλης
*
ΙΣΚΙΩΜΑ (2019 ΕΓΧ 15')
Γεραμπίνης Κώστας
*
ΜΕΛΑΤΟΝΙΝΗ (2020 ΕΓΧ 13')
Πάστρας Νίκος
*
ΟΠΩΣ ΘΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ (2020 ΕΓΧ 18')
Δαουτάκη Ανθή
*
ΠΑΡΟΝΤΕΣ (2021 ΕΓΧ 83')
Αυγερόπουλος Γιώργος
*
ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΟΝΟΥ (ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ), ΤΟ (2020 ΕΓΧ 14')
Λέντζου Ζακλίν
*
ΦΥΣΑΡΜΟΝΙΚΑ ΜΑΝ (2020 ΕΓΧ 19')
Σκούρας Αλέξανδρος

Διαγωνιστικό Κινούμενα σχέδια

*
1000mods - LUCID (2020 ΕΓΧ 4')
Ντουσιόπουλος Γιάννης
*
59 ΜΕΡΕΣ (2020 ΕΓΧ & Α/Μ 5')
Παπαδοπούλου Γεωργία
*
ALL YOU CAN EAT (2019 ΕΓΧ 4')
Αρμενάκης Δημήτρης
*
ALS, OUR OWN SEA (2020 ΕΓΧ 2')
Αλεξιάδης Μπάμπης
*
ANTIVIRUS (2020 ΕΓΧ 15')
Σίμα Αναστασία
*
BUCKET HAT! (2020 ΕΓΧ 3')
Τζαμάρας Δημήτρης
*
CABO CABO DA ROCA - CIRCUS CARAVAN (2020 ΕΓΧ 3')
Λιβανά Μαρία, Λαγκαδίτης Αλέξης
*
ELEVATOR ALONE (2020 ΕΓΧ 3')
Παπαδοπούλου Αναστασία
*
FROM HEART TO HEART (2017 ΕΓΧ 1')
Παπαδανιήλ Αρίσταρχος, Καλαντζή Σοφία
*
GREAT EXPECTATIONS (2020 ΕΓΧ 5')
Λίτινα Μαρίζα
*
LAZY DRAGON (2020 ΕΓΧ 3')
Ζόγκα Τζόαν, Ξένος Φωκίων
*
TICKER MAKER, THE (2020 ΕΓΧ 6')
Κλούνους Μάριο
*
TWO SINGLES, THE (2020 ΕΓΧ 2')
Ιωαννίδης Μάριος
*
ΓΥΨΟ, ΣΤΟ (2020 ΕΓΧ 20')
Κομιώτης Γιώργος, Ρωμανός Λιζάρδος Αλέξανδρος
*
ΣΕΒΑΡΑΜΠΕΣ (2020 ΕΓΧ 11')
Κόντος Γιώργος