drama

Πρόκειται για Φεστιβάλ ταινιών ντοκιμαντέρ με έμφαση στο διεθνές ντοκιμαντέρ με αφιερώματα, παράλληλες εκδηλώσεις, εκπαιδευτική ζώνη, σεμινάρια και masterclasses.

Το κυρίως φεστιβάλ διεξάγεται το τελευταίο δεκαήμερου του Ιανουαρίου στην Καλαμάτα και μέρος του προγράμματος προβάλλεται και σε άλλες 8 πόλεις της Πελοποννήσου. Από όλες τις δράσεις στη διάρκεια του χρόνου στόχος μας είναι να έρθει το μη μυημένο κοινό σε επαφή με το κινηματογραφικό είδος του ντοκιμαντέρ. Προτεραιότητα μας είναι το νεανικό κοινό να έρθει σε επαφή με το ντοκιμαντέρ και να ασχοληθεί  ενεργά και δημιουργικά με αυτό δίνοντας του το αρχικό κίνητρο ώστε να δημιουργήσει δικές του παραγωγές.

Επίσης μέσα από το φεστιβάλ θέλουμε να αναβαθμίσουμε την πολιτιστική ζωή της ευρύτερης περιοχής, να δώσουμε την ευκαιρία σε μία μεγάλη ομάδα πληθυσμού που δεν έχει πρόσβαση ούτε σε κινηματογράφους ούτε σε άλλα μεγάλα φεστιβάλ να γνωρίσει την εγχώρια και διεθνή κινηματογραφική παραγωγή.

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε την επίσημη ιστοσελίδα του Φεστιβάλ, πατώντας εδώ

Φεστιβάλ "Γέφυρες" Πελοποννήσου
11/12 - 25/12/2020 Διαδικτυακά

197 1

Untitled Document

Διαγωνιστικό Ταινιών Μεγάλου Μήκους Μυθοπλασίας

*
ΣΑΡΜΑΚΟ - ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ
( 2020 ΕΓΧ 115')
Παπαδόπουλος Μάρκος
*
ΤΡΥΦΕΡΟΤΗΤΑ
( 2008 ΕΓΧ 105')
Καραμήτσος Παναγιώτης

Διαγωνιστικό Ταινιών Μικρού Μήκους Μυθοπλασίας

*
ABOVE THE BORDERS
( 2020 Α/Μ 11')
Ρωμύλιος Σωκράτης
*
ALLIMONO
( 2019 ΕΓΧ 15')
Παναγόπουλος Ιάκωβος
*
DARK 85%
( 2020 Α/Μ 16')
Παντελιδάκης Χάρης
*
IN MEMORIAM
( 2020 ΕΓΧ 9')
Καράς Δημήτρης
*
OUT
( 2020 ΕΓΧ 14')
Φανταένια Μεγκντάτ
*
PRESS POT
( 2020 ΕΓΧ 3')
Σακαρέλος Γιώργος
*
SHARED BALCONY
( 2019 ΕΓΧ & Α/Μ 15')
Λέλλιου Καραγιάννη Φαίη
*
ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΑΝΝΑ
( 2020 ΕΓΧ & Α/Μ 3')
Ανέστης Πάνος
*
ΗΧΩ ΤΗΣ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑΣ, Η
( 2019 ΕΓΧ 21')
Παπαχριστόπουλος Γεράσιμος
*
ΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ, Ο
( 2020 ΕΓΧ 21')
Μπίσδας Κώστας, Αικατερίνης Γιάννης
*
ΜΠΑΝΤΙ
( 2020 Α/Μ 20')
Δεληγεωργίδης Νίκος
*
ΞΕΡΟΛΙΘΙΑ - ΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΙΚΗ
( 2020 ΕΓΧ 8')
Νικολάου Κώστας, Πασσά Ελένη
*
ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΜΠΥΡΕΣ!
( 2020 ΕΓΧ 18')
Γιουλάτος Χάρης

Διαγωνιστικό Ταινιών Μικρού Μήκους Ντοκιμαντέρ

*
NAKAM
( 2019 ΕΓΧ 18')
Στραβοράβδη Αλεξάνδρα, Λελούδα Βέρα, Ξηροκώστα Αγγελική, Λιαδή Καλλιόπη
*
ODYSSEAS JOURNEY – THE ART OF MEMORY
( 2019 ΕΓΧ 14')
Σκλαβουνάκης Μαρίνος
*
Κ.Π. ΚΑΒΑΦΗΣ Η ΠΟΛΙΣ (ΟΠΟΥ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΓΥΡΙΣΩ)
( 2019 ΕΓΧ 4')
Κουντουράς Παναγιώτης, Παπαδανιήλ Αρίσταρχος
*
ΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΛΙΜΝΗΣ
( 2017 ΕΓΧ & Α/Μ 48')
Μουρίκη Πανδώρα
*
ΡΙΤΑ
( 2018 ΕΓΧ 21')
Δανόπουλος Γιώργος

Κύλιση στην κορυφή