all_greek_vraveia

Βραβευμένες Ταινίες σε Ελληνικά Φεστιβάλ / Φορείς / Σωματεία

 

Πίνακας βραβευμένων Ελληνικών Ταινιών, μικρού ή μεγάλου μήκους, που συμμετείχαν σε Ελληνικά Φεστιβάλ.

Η αρχική ταξινόμηση εμφανίζεται φθίνουσα ανά έτος βράβευσης της ταινίας. Ωστόσο, μπορείτε να ταξινομήσετε τα δεδομένα της κάθε στήλης όπως εσείς επιθυμείτε, πατώντας τα σύμβολα "βελάκια", που βρίσκονται στο αριστερό πλάι κάθε επικεφαλλίδας

Τέλος, μπορείτε να φιλτράρετε τα δεδομένα, κατά την κρίση σας, πληκτρολογώντας στο πεδία "Αναζήτηση' λέξεις κλειδιά, που παραπέμπουν στα πεδία: Έτος Βράβευσης, Φεστιβάλ, Ελληνικό Τίτλο Ταινίας, Όνομα Σκηνοθέτη, Όνομα Βραβευμένου Συντελεστή.

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση ή απορία πατήστε εδώ. Για προσθήκη Διεθνούς Βραβείου πατήστε εδώ.

 

ΈτοςΦεστιβάλΤαινίαΣκηνοθέτηςΒραβείοΒραβευμένο πρόσωπο
Ένωση ΚριτικώνΚινηματογράφου Αμερικάνικου ΤύπουΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΡΑΨΩΔΙΑΣκαλενάκης Γιώργος2ο Βραβείο Β' Γυναικείου ΡόλουΠαλλίρη Βένια
1960Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΓΑΜΟΣΚανελλόπουλος ΤάκηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1960Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΞΥΛΟ ΒΓΗΚΕ ΑΠ' ΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ, ΤΟΣακελλάριος ΑλέκοςΚαλύτερες Ταινίες Ρετροσπεκτίβας
1960Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΡΑΚΟΣ, ΟΚούνδουρος ΝίκοςΚαλύτερες Ταινίες Ρετροσπεκτίβας
1960Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΤΕΛΛΑΚακογιάννης ΜιχάληςΚαλύτερες Ταινίες Ρετροσπεκτίβας
1960Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΓΚΛΗΜΑ ΣΤΑ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΑΚατσουρίδης Ντίνος2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΣαρρή Ζωρζ
1960Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΝΤΑΛΕΝΑΔημόπουλος Ντίνος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΖερβός Παντελής
1960Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΝΤΑΛΕΝΑΔημόπουλος Ντίνος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΒουγιουκλάκη Αλίκη
1960Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΑ ΤΟΥ ΚΛΕΦΤΗΙωαννόπουλος Δημήτρης1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΧορν Δημήτρης
1960Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΟΤΑΜΙ, ΤΟΚούνδουρος ΝίκοςΒραβείο ΜουσικήςΧατζιδάκις Μάνος
1960Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΓΚΛΗΜΑ ΣΤΑ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΑΚατσουρίδης ΝτίνοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΚαρύδης Φουκς Αριστείδης
1960Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΝΤΑΛΕΝΑΔημόπουλος ΝτίνοςΒραβείο ΣεναρίουΡούσσος Γιώργος (3)
1960Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΟΤΑΜΙ, ΤΟΚούνδουρος ΝίκοςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΚούνδουρος Νίκος
1961Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΡΑΓΩΔΙΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥΜάρος ΒασίληςΕιδικό Βραβείο
1961Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΡΥΦΟ ΠΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΜΑΝΗΣ, ΤΟΣπηλιώτη Θ., Σκαλοθέου Δ.Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1961Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΡΟΪΚΑΚακογιάννης ΜιχάληςΕΚΚΑ ΦωτογραφίαςΛάσαλι Ουόλτερ
1961Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΦΙΑΛΤΗΣΑνδρέου Ερρίκος2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΜιχαηλίδου Αθηνά
1961Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΥΝΟΙΚΙΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟΑλεξανδράκης Αλέκος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΚατράκης Μάνος
1961Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΝΤΙΓΟΝΗΤζαβέλλας Γιώργος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΠαπά Ειρήνη
1961Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣΣακελλάριος Αλέκος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΧορν Δημήτρης
1961Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΝΤΙΓΟΝΗΤζαβέλλας ΓιώργοςΒραβείο ΜουσικήςΚουνάδης Αργύρης
1961Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΥΝΟΙΚΙΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟΑλεξανδράκης ΑλέκοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΣακελλαρίου Δήμος
1961Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΡΟΪΚΑΚακογιάννης ΜιχάληςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΚακογιάννης Μιχάλης
1962Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΤΕΛΕΙΩΣΕ, ΗΧρηστίδης ΜηνάςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1962Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΘΗΝΑ ΧΨΞΚολλάτος Δημήτρης1ο Βραβείο Ταινίας Μικρού Μήκους
1962ΠΕΚΚΗΛΕΚΤΡΑΖάρπας ΤέντΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1962Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΨΗΛΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΧΙΤΛΕΡΜανθούλης ΡοβήροςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1962Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΗΛΕΚΤΡΑΚακογιάννης ΜιχάληςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1962Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΗΛΕΚΤΡΑΚακογιάννης ΜιχάληςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1962Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΗΛΕΚΤΡΑΚακογιάννης Μιχάλης1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΠαπά Ειρήνη
1962ΕΚΚΑΨΗΛΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΧΙΤΛΕΡΜανθούλης Ροβήρος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΒέγγος Θανάσης
1962Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΥΡΑΝΟΣΚανελλόπουλος ΤάκηςΕΚΚΑ ΦωτογραφίαςΔανάλης Γρηγόρης
1962Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΗΛΕΚΤΡΑΚακογιάννης ΜιχάληςΕΚΚΑ ΜουσικήςΘεοδωράκης Μίκης
1962Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΥΡΑΝΟΣΚανελλόπουλος ΤάκηςΕΚΚΑ ΦωτογραφίαςΒαριάνο Τζιοβάνι
1962Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΗΛΕΚΤΡΑΚακογιάννης ΜιχάληςΕΚΚΑ Β' Γυναικείου ΡόλουΚατσέλη Αλέκα
1962Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΗΛΕΚΤΡΑΚακογιάννης ΜιχάληςΕΚΚΑ Β' Ανδρικού ΡόλουΠεργιάλης Νότης
1962Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΡΙΑΜΒΟΣ, ΟΑλεξανδράκης Αλέκος, Καρύδης Φουκς ΑριστείδηςΕΚΚΑ Α' Ανδρικού ΡόλουΑλεξανδράκης Αλέκος
1962Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΗΛΕΚΤΡΑΚακογιάννης ΜιχάληςΕΚΚΑ ΣκηνοθεσίαςΚακογιάννης Μιχάλης
1962Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΥΡΑΝΟΣΚανελλόπουλος ΤάκηςΒραβείο ΦωτογραφίαςΔανάλης Γρηγόρης
1962Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΗΛΕΚΤΡΑΚακογιάννης ΜιχάληςΕΚΚΑ Α' Γυναικείου ΡόλουΠαπά Ειρήνη
1962Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΟΛΙΟΡΚΙΑΩμπέρ Κλώντ Μπερνάρ1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΒανδής Τίτος
1962Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΕΡΙΑ, ΤΑΚόντες ΤζονΒραβείο ΜουσικήςΚαπνίσης Κώστας
1962Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΥΡΑΝΟΣΚανελλόπουλος ΤάκηςΒραβείο ΦωτογραφίαςΒαριάνο Τζιοβάνι
1962Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΗΛΕΚΤΡΑΚακογιάννης ΜιχάληςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΚακογιάννης Μιχάλης
1963Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΩΤΟ ΒΗΜΑ, ΤΟΜεσθεναίος ΦώτηςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1963Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ, ΗΠαπαδάκης Ηρακλής, Μανθούλης ΡοβήροςΚρατικό Βραβείο (Υπουργείο Βιομηχανίας)
1963Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ, ΗΠαπαδάκης Ηρακλής, Μανθούλης ΡοβήροςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1963Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΚΡΕΣ ΑΦΡΟΔΙΤΕΣΚούνδουρος ΝίκοςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1963Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΚΡΕΣ ΑΦΡΟΔΙΤΕΣΚούνδουρος ΝίκοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1963Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΔΕΛΦΟΣ ΑΝΝΑ, ΟΓρηγορίου ΓρηγόρηςΕΚΚΑ Α' Ανδρικού ΡόλουΦυσσούν Πέτρος
1963Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝΑΣ ΝΤΕΛΙΚΑΝΗΣΣκουλούδης ΜανώληςΕΚΚΑ Α' Γυναικείου ΡόλουΛιβυκού Ίλυα
1963Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝΑΣ ΝΤΕΛΙΚΑΝΗΣΣκουλούδης ΜανώληςΕΚΚΑ ΦωτογραφίαςΣακελλαρίου Δήμος
1963ΠΕΚΚΜΙΚΡΕΣ ΑΦΡΟΔΙΤΕΣΚούνδουρος ΝίκοςΕΚΚΑ ΣεναρίουΚούνδουρος Νίκος
1963Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΚΡΕΣ ΑΦΡΟΔΙΤΕΣΚούνδουρος ΝίκοςΕΚΚΑ ΣκηνοθεσίαςΚούνδουρος Νίκος
1963Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΚΡΕΣ ΑΦΡΟΔΙΤΕΣΚούνδουρος ΝίκοςΤιμητική ΔιάκρισηΙωαννίδης Βαγγέλης
1963Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝΑΣ ΝΤΕΛΙΚΑΝΗΣΣκουλούδης ΜανώληςΤιμητική ΔιάκρισηΓιαννακάς Άλκης
1963Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝΑΣ ΝΤΕΛΙΚΑΝΗΣΣκουλούδης Μανώλης1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΛιβυκού Ίλυα
1963Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΔΕΛΦΟΣ ΑΝΝΑ, ΟΓρηγορίου Γρηγόρης1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΦυσσούν Πέτρος
1963Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΚΡΕΣ ΑΦΡΟΔΙΤΕΣΚούνδουρος ΝίκοςΒραβείο ΜουσικήςΜαρκόπουλος Γιάννης
1963Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝΑΣ ΝΤΕΛΙΚΑΝΗΣΣκουλούδης ΜανώληςΒραβείο ΦωτογραφίαςΣακελλαρίου Δήμος
1963Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΚΡΕΣ ΑΦΡΟΔΙΤΕΣΚούνδουρος ΝίκοςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΚούνδουρος Νίκος
1964Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΥΠΡΟΝ ΟΥ Μ' ΕΘΕΣΠΙΣΕΝΜικελίδης Φενέκ ΝίνοςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1964Κρατικά βραβεία ποιότητας4.500.000 ΦΙΛΟΙ (Η ΔΑΝΙΑ)Κάραμποτ ΦράνσιςΚρατικό Βραβείο (Υπουργείο Βιομηχανίας)
1964Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑΚάραμποτ ΦράνσιςΚρατικό Βραβείο (Υπουργείο Βιομηχανίας)
1964Κρατικά βραβεία ποιότηταςΡΟΔΑ, ΗΑδαμόπουλος ΘόδωροςΚρατικό Βραβείο (Υπουργείο Βιομηχανίας)
1964Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΛΗΕΣ, ΟΙΚολλάτος ΔημήτρηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1964Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΤΡΑΓΩΝΟΚοκκόλης Γιάννης, Οικονόμου Νίκος, Κατέρης Πάνος, Τζάκσον Στέλιος, Τόσιος ΚώσταςΕΚΚΑ Ειδική Μνεία
1964Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΟΔΟΣΙΑΜανουσάκης ΚώσταςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1964Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΙΩΓΜΟΣΓρηγορίου ΓρηγόρηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1964Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΤΡΑΓΩΝΟΚατέρης Πάνος, Κοκκόλης Γιάννης, Οικονόμου Νίκος, Τζάκσον Στέλιος, Τόσιος ΚώσταςΤιμητική ΔιάκρισηΤόσιος Κώστας
1964Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΙΩΓΜΟΣΓρηγορίου ΓρηγόρηςΒραβείο ΣεναρίουΚοντέλλης Πάνος
1964Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΤΡΑΓΩΝΟΚατέρης Πάνος, Κοκκόλης Γιάννης, Οικονόμου Νίκος, Τζάκσον Στέλιος, Τόσιος ΚώσταςΤιμητική ΔιάκρισηΤζάκσον Στέλιος
1964Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΤΡΑΓΩΝΟΚατέρης Πάνος, Κοκκόλης Γιάννης, Οικονόμου Νίκος, Τζάκσον Στέλιος, Τόσιος ΚώσταςΤιμητική ΔιάκρισηΟικονόμου Νίκος
1964Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΤΡΑΓΩΝΟΚατέρης Πάνος, Κοκκόλης Γιάννης, Οικονόμου Νίκος, Τζάκσον Στέλιος, Τόσιος ΚώσταςΤιμητική ΔιάκρισηΚοκκόλης Γιάννης
1964Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΤΡΑΓΩΝΟΚατέρης Πάνος, Κοκκόλης Γιάννης, Οικονόμου Νίκος, Τζάκσον Στέλιος, Τόσιος ΚώσταςΤιμητική ΔιάκρισηΚατέρης Πάνος
1964Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΟΔΟΣΙΑΜανουσάκης Κώστας1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΦυσσούν Πέτρος
1964Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΓΑΜΟΣ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑΓεωργιάδης Βασίλης1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΚαλογεροπούλου Ξένια
1964Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣαρρής ΓιώργοςΒραβείο ΜουσικήςΜαμαγκάκης Νίκος
1964Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΟΔΟΣΙΑΜανουσάκης ΚώσταςΒραβείο ΦωτογραφίαςΓαρδέλης Νίκος
1964Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΙΩΓΜΟΣΓρηγορίου ΓρηγόρηςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΓρηγορίου Γρηγόρης
1965Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΠΛΟΚΟ, ΤΟΚύρου ΆδωνιςΤιμητική Διάκριση
1965Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΥΝΑΝΤΗΣΗΖαχαροπούλου Μίκα3ο Τιμητική Διάκριση Ταινίας Μικρού Μήκους
1965Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΓΡΑΜΜΑ ΑΠ' ΤΟ ΣΑΡΛΕΡΟΥΑΛιαρόπουλος ΛάμπροςΤιμητική Διάκριση Ταινίας Μικρού Μήκους Μυθοπλασίας
1965Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΛΟΓΟ, ΤΟΖώης Κώστας1η Τιμητική Διάκριση Ταινίας Μικρού Μήκους
1965Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΛΟΓΟ, ΤΟΖώης ΚώσταςΚρατικό Βραβείο (Υπουργείο Βιομηχανίας)
1965Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΘΕΟΙΜανθούλης Ροβήρος, Παπαδάκης ΗρακλήςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1965Φεστιβάλ ΡώμηςΠΑΡΑΜΥΘΙ ΕΝΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ, ΤΟΜάτσας Νέστορας1ο Βραβείο
1965Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΔΙΣΤΑΚΤΟΙΚατσουρίδης ΝτίνοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΚατσουρίδης Ντίνος
1965Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΔΙΣΤΑΚΤΟΙΚατσουρίδης Ντίνος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΚούρκουλος Νίκος
1965Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΠΙΣΤΡΟΦΗΑνδρέου Ερρίκος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΦωτίου Έλλη
1965Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΟΙΡΑ ΤΟΥ ΑΘΩΟΥ, ΗΓρηγορίου ΓρηγόρηςΒραβείο ΜουσικήςΜαρκόπουλος Γιάννης
1965Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΔΙΣΤΑΚΤΟΙΚατσουρίδης ΝτίνοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΣακελλαρίου Δήμος
1965Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΧΙ ΚΥΡΙΕ ΤΖΟΝΣΟΝΓρηγορίου ΓρηγόρηςΒραβείο ΣεναρίουΓρηγορίου Μιχάλης
1966Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΚΔΡΟΜΗΚανελλόπουλος ΤάκηςΤιμητική Διάκριση
1966Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΕΣΠΕΣΧατζόπουλος ΤάκηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Ντοκιμαντέρ
1966Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΖΙΜΗΣ Ο ΤΙΓΡΗΣΒούλγαρης ΠαντελήςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Μυθοπλασίας
1966Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΞΕΧΑΣΜΕΝΟΙ ΗΡΩΕΣΓαρδέλης ΝίκοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1966ΠΕΚΚΕΚΔΡΟΜΗΚανελλόπουλος ΤάκηςΒραβείο Α' Γυναικείου ΡόλουΠαπαγιάννη Λίλη
1966Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕ ΤΗΝ ΛΑΜΨΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑΓλυκοφρύδης ΠάνοςΒραβείο ΜουσικήςΛεοντής Χρήστος
1966Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΖΙΜΗΣ Ο ΤΙΓΡΗΣΒούλγαρης ΠαντελήςΤιμητική ΔιάκρισηΚαλογήρου Σπύρος
1966Βραβείο Κριτικών Αθηναϊκού ΤύπουΝΤΑΜΑ ΣΠΑΘΙΣκαλενάκης Γιώργος2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΓεράρδου Μαργαρίτα
1966Βραβείο Κριτικών Αθηναϊκού ΤύπουΝΤΑΜΑ ΣΠΑΘΙΣκαλενάκης ΓιώργοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΑναστασάτος Ανδρέας
1966Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕ ΤΗΝ ΛΑΜΨΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑΓλυκοφρύδης ΠάνοςΤιμητική ΔιάκρισηΒλάχος Ανέστης
1966Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης...ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΛΟΙΟΔαμιανός ΑλέξηςΤιμητική ΔιάκρισηΔαμιανός Αλέξης
1966ΠΕΚΚΕΚΔΡΟΜΗΚανελλόπουλος ΤάκηςΒραβείο ΜουσικήςΜαμαγκάκης Νίκος
1966Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕ ΤΗΝ ΛΑΜΨΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑΓλυκοφρύδης Πάνος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΦούντας Γιώργος
1966Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΥΝΤΟΜΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑΚατσουρίδης Ντίνος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΖουμπουλάκη Βούλα
1966Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΚΔΡΟΜΗΚανελλόπουλος ΤάκηςΒραβείο ΦωτογραφίαςΔανάλης Συράκος
1966Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕ ΤΗΝ ΛΑΜΨΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑΓλυκοφρύδης ΠάνοςΒραβείο ΣεναρίουΓλυκοφρύδης Πάνος
1966Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΟΣΩΠΟ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΟΜανθούλης ΡοβήροςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΜανθούλης Ροβήρος
1967Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΝΕΜΟΙΚρυωνάς ΑπόστολοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Ντοκιμαντέρ
1967Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΩΡΙΣ ΑΠΟΚΡΙΣΗΒελλόπουλος ΕρμήςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Μυθοπλασίας
1967Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΥΡΕΤΟΣ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟΔημόπουλος ΝτίνοςΒραβείο Αρτιότερης Παραγωγής
1967Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΙΛΟΥΕΤΤΕΣΖώης ΚώσταςΚαλύτερης Καλλιτεχνικής Ταινίας
1967Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΣΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΙΑ ΦΛΟΓΑΜάτσας ΝέστοραςΤιμητική ΔιάκρισηΜάρος Βασίλης
1967Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΣΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΙΑ ΦΛΟΓΑΜάτσας ΝέστοραςΤιμητική ΔιάκρισηΝέζερ Χριστόφορος
1967Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΥΡΕΤΟΣ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟΔημόπουλος Ντίνος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΦούντας Γιώργος
1967Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΙΛΟΥΕΤΤΕΣΖώης Κώστας1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΠοράβου Πέρη
1967Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΦΑΙΡΕΣ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΠΙΣΩ, ΟΙΦώσκολος ΝίκοςΒραβείο ΜουσικήςΠλέσσας Μίμης
1967Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΙΛΟΥΕΤΤΕΣΖώης ΚώσταςΒραβείο ΦωτογραφίαςΤρύπος Σταμάτης
1967Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης13ος, ΟΔαδήρας ΝτίμηςΒραβείο ΣεναρίουΚοντέλλης Πάνος
1967Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΥΡΕΤΟΣ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟΔημόπουλος ΝτίνοςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΔημόπουλος Ντίνος
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΚΠΟΜΠΗ, ΗΑγγελόπουλος ΘόδωροςΕΚΚΑ Καλύτερης ταινίας μικρού Μήκους με υπόθεση
1968Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης25.000 ΧΡΟΝΙΑ Σ' ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΗΜάτσας ΝέστοραςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Ντοκιμαντέρ
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΗΡΑΪΚΟΣ ΟΡΘΡΟΣΤορνές Σταύρος, Σφήκας ΚώσταςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας Μικρού μήκους Ντοκιμαντέρ
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΡΑΠΕΤΗΣΖώης ΚώσταςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Μυθοπλασίας
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΝΟΝΙ ΚΑΙ Τ' ΑΗΔΟΝΙ, ΤΟΚαμπανέλλης Ιάκωβος, Καμπανέλλης ΓιώργοςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟΓεωργιάδης ΒασίληςΚαλύτερης Καλλιτεχνικής Ταινίας
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΥΝΟΡΑ ΤΗΣ ΠΡΟΔΟΣΙΑΣ, ΣΤΑΔαδήρας ΝτίμηςΒραβείο Αρτιότερης Παραγωγής
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΕΝΘΕΣΗΚανελλόπουλος ΤάκηςΚαλύτερης Καλλιτεχνικής Ταινίας
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΝΟΝΙ ΚΑΙ Τ' ΑΗΔΟΝΙ, ΤΟΚαμπανέλλης Γιώργος, Καμπανέλλης ΙάκωβοςΕΚΚΑ Τιμητική ΜνείαΠαπαγιαννόπουλος Διονύσης
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟΓεωργιάδης ΒασίληςΕΚΚΑ Τιμητική ΜνείαΜπάκας Κώστας
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΜΗΔΕΙΑΣ, ΗΚρίστιαν ΤζονΕΚΚΑ Τιμητική ΜνείαΚουράκου Μαριάννα
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΝΟΝΙ ΚΑΙ Τ' ΑΗΔΟΝΙ, ΤΟΚαμπανέλλης Γιώργος, Καμπανέλλης ΙάκωβοςΕΚΚΑ Τιμητική ΜνείαΚατσαδράμης Θόδωρος
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΝΟΝΙ ΚΑΙ Τ' ΑΗΔΟΝΙ, ΤΟΚαμπανέλλης Γιώργος, Καμπανέλλης ΙάκωβοςΕΚΚΑ Τιμητική ΜνείαΔάνης Γιώργος
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΝΟΝΙ ΚΑΙ Τ' ΑΗΔΟΝΙ, ΤΟΚαμπανέλλης Γιώργος, Καμπανέλλης ΙάκωβοςΕΚΚΑ ΦωτογραφίαςΚαβουκίδης Νίκος
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΕΝΘΕΣΗΚανελλόπουλος ΤάκηςΕΚΚΑ ΜουσικήςΜαμαγκάκης Νίκος
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΝΟΝΙ ΚΑΙ Τ' ΑΗΔΟΝΙ, ΤΟΚαμπανέλλης Γιώργος, Καμπανέλλης ΙάκωβοςΕΚΚΑ ΦωτογραφίαςΔανάλης Συράκος
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΝΟΝΙ ΚΑΙ Τ' ΑΗΔΟΝΙ, ΤΟΚαμπανέλλης Γιώργος, Καμπανέλλης ΙάκωβοςΕΚΚΑ ΣεναρίουΚαμπανέλλης Ιάκωβος
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΕΝΘΕΣΗΚανελλόπουλος ΤάκηςΒραβείο ΦωτογραφίαςΔανάλης Συράκος
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟΓεωργιάδης Βασίλης2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΜπάκας Κώστας
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΥΝΟΡΑ ΤΗΣ ΠΡΟΔΟΣΙΑΣ, ΣΤΑΔαδήρας Ντίμης2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΛιβυκού Ίλυα
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΥΝΟΡΑ ΤΗΣ ΠΡΟΔΟΣΙΑΣ, ΣΤΑΔαδήρας Ντίμης1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΠρέκας Κώστας
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗΓεωργιάδης Βασίλης1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΝαθαναήλ Έλενα
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟΓεωργιάδης ΒασίληςΒραβείο ΜουσικήςΞαρχάκος Σταύρος
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΕΝΘΕΣΗΚανελλόπουλος ΤάκηςΒραβείο ΦωτογραφίαςΤρύπος Σταμάτης
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΝΟΝΙ ΚΑΙ Τ' ΑΗΔΟΝΙ, ΤΟΚαμπανέλλης Γιώργος, Καμπανέλλης ΙάκωβοςΒραβείο ΣεναρίουΚαμπανέλλης Ιάκωβος
1968Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΥΝΟΡΑ ΤΗΣ ΠΡΟΔΟΣΙΑΣ, ΣΤΑΔαδήρας ΝτίμηςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΔαδήρας Ντίμης
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΣΤΟΡΙΑΚανελλόπουλος ΤάκηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Ντοκιμαντέρ
1969Πανελλήνιο Φεστιβάλ ΤαινιώνΜΗΔΕΙΑ 70Παπανικολάου Μιχάλης2ο Βραβείο
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΗΔΕΙΑ 70Παπανικολάου Μιχάλης1η Τιμητική Διάκριση Ταινίας Μικρού Μήκους
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΣΟΥΦΜαραγκός ΘόδωροςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Μυθοπλασίας
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΤΙΤΑΜαρής Γιώργος (2)ΕΚΚΑ Τιμητική Διάκριση
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΡΑΥΓΗ ΤΗΣ ΠΕΤΡΑΣ: ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΧΑΛΕΠΑΣ, ΗΜάτσας ΝέστοραςΤιμητική Διάκριση Ταινίας Μικρού Μήκους Μυθοπλασίας
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟΥ 17, ΤΟΛύκας ΠέτροςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΛΗΣΤΕΙΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑΣερντάρης ΒαγγέληςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΧΙΔαδήρας ΝτίμηςΒραβείο Αρτιότερης Παραγωγής
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟΥ 17, ΤΟΛύκας ΠέτροςΚαλύτερης Καλλιτεχνικής Ταινίας
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΣΟΥΦΜαραγκός ΘόδωροςΕΚΚΑ Ειδικό ΒραβείοΜαραγκός Θόδωρος
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟΥ 17, ΤΟΛύκας ΠέτροςΕΚΚΑ Α' Ανδρικού ΡόλουΠολίτης Νίκος
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΑΜΟΓΕΛΟ, ΤΟΣιδεράτος ΆγγελοςΕΚΚΑ Πρωτοεμφανιζόμενου Σκηνοθέτη Μικρού ΜήκουςΣιδεράτος Άγγελος
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΗΔΕΙΑ 70Παπανικολάου ΜιχάληςΕΚΚΑ Σκηνοθεσίας Μικρού ΜήκουςΠαπανικολάου Μιχάλης
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΛΑΒΥΡΙΝΘΟΙ, ΟΙΧασάπης ΣταύροςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου Σκηνοθέτη Ταινίας Μικρού Μήκους με υπόθεσηΧασάπης Σταύρος
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟΥ 17, ΤΟΛύκας ΠέτροςΕΚΚΑ ΣκηνοθεσίαςΛύκας Πέτρος
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΧΙΔαδήρας ΝτίμηςΕΚΚΑ ΦωτογραφίαςΠαπακωνσταντής Δημήτρης
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟΥ 17, ΤΟΛύκας ΠέτροςΕΚΚΑ Α' Γυναικείου ΡόλουΡούμπου Σοφία
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΛΗΣΤΕΙΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑΣερντάρης ΒαγγέληςΕΚΚΑ ΦωτογραφίαςΚαβουκίδης Νίκος
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟΥ 17, ΤΟΛύκας ΠέτροςΕΚΚΑ ΣεναρίουΛύκας Πέτρος
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟΥ 17, ΤΟΛύκας Πέτρος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΠολίτης Χρήστος
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΠΛΟΦΑΤΖΗΣ, ΟΓεωργιάδης Βασίλης1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΚωνσταντάρας Λάμπρος
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟΥ 17, ΤΟΛύκας Πέτρος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΡούμπου Σοφία
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΝΙΚΟΣΤσιώλης ΣταύροςΒραβείο ΜουσικήςΚαπνίσης Κώστας
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΧΙΔαδήρας ΝτίμηςΒραβείο ΦωτογραφίαςΠαπακωνσταντής Δημήτρης
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟΥ 17, ΤΟΛύκας ΠέτροςΒραβείο ΣεναρίουΛύκας Πέτρος
1969Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟΥ 17, ΤΟΛύκας ΠέτροςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΛύκας Πέτρος
1970Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΒΑΒΥΛΩΝΙΑΔιζικιρίκης ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση
1970Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΛανίτης ΓιώργοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Ντοκιμαντέρ
1970Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΛανίτης ΓιώργοςΕΚΚΑ Β' Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1970Πανελλήνιο Φεστιβάλ ΤαινιώνΟΛΥΜΠΙΑ - ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟΛυκουρέσης Τώνης1ο Βραβείο
1970Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ταινιών40,38 - 22,57Ψαρράς Τάσος2ο Βραβείο
1970Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης40,38 - 22,57Ψαρράς ΤάσοςΕΚΚΑ Γ' Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1970Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΡΧΟΝΤΙΣΣΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΟΥ-ΜΠΟΫ, ΗΠαπαδόπουλος Κώστας (4)ΕΚΚΑ Α' Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1970Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΡΧΟΝΤΙΣΣΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΟΥ-ΜΠΟΫ, ΗΠαπαδόπουλος Κώστας (4)Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Μυθοπλασίας
1970Πανελλήνιο Φεστιβάλ ΤαινιώνΜΑΛΛΙΑ, ΤΑΣούρλος ΚριστιάνΕιδική Διάκριση
1970Κρατικά βραβεία ποιότηταςΧΩΡΙΣ ΑΠΟΚΡΙΣΗΒελλόπουλος ΕρμήςΧρηματικό Βραβείο Υπουργείου Βιομηχανίας
1970Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΝΑΠΑΡΑΣΤΑΣΗΑγγελόπουλος ΘόδωροςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας
1970Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΣΤΡΑΠΟΓΙΑΝΝΟΣΤζήμας ΝίκοςΒραβείο Αρτιότερης Παραγωγής
1970Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΝΑΠΑΡΑΣΤΑΣΗΑγγελόπουλος ΘόδωροςΚαλύτερης Καλλιτεχνικής Ταινίας
1970Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΥΝΑΞΑΡΙ ΤΟΥ ΞΥΛΟΥ, ΤΟΓραμματικόπουλος ΝίκοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΓραμματικός Νίκος
1970Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ ΜΟΥ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΤριανταφυλλίδη ΝίκηΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΤριανταφυλλίδη Νίκη
1970Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΝΑΠΑΡΑΣΤΑΣΗΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΑγγελόπουλος Θόδωρος
1970Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΝΑΠΑΡΑΣΤΑΣΗΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΦωτογραφίαςΑρβανίτης Γιώργος
1970Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΒΑΒΥΛΩΝΙΑΔιζικιρίκης Γιώργος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΛογοθέτης Ηλίας
1970Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΝΑΠΑΡΑΣΤΑΣΗΑγγελόπουλος Θόδωρος2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΣταθοπούλου Τούλα
1970Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΣΤΡΑΠΟΓΙΑΝΝΟΣΤζήμας Νίκος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΚούρκουλος Νίκος
1970Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΝΤΑΡΣΙΑ ΤΩΝ ΔΕΚΑ, ΗΑνδρέου ΕρρίκοςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΑνδρέου Ερρίκος
1971Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΥΔΟΚΙΑΔαμιανός ΑλέξηςΒραβείο Κριτικών
1971Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΛΥΜΠΙΑΛάμπρου ΆγγελοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Ντοκιμαντέρ
1971Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΥΠΟΒΡΥΧΙΟ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΗΣΖερβουλάκος ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση
1971Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ, ΟΜάρος ΒασίληςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1971Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΟΣΩΠΟ, ΤΟΜάτσας ΝέστοραςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Ντοκιμαντέρ
1971Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΣΣΣΤ!Μαραγκός ΘόδωροςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Μυθοπλασίας
1971Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣΑνδρέου ΕρρίκοςΒραβείο Αρτιότερης Παραγωγής
1971Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΘΑΝΑΣΗ;Κατσουρίδης ΝτίνοςΚαλύτερης Καλλιτεχνικής Ταινίας
1971Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΝΔΑΙΣΙΑΑνανιάδης ΙορδάνηςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου Σκηνοθέτη Ταινίας Μικρού Μήκους με υπόθεσηΑνανιάδης Ιορδάνης
1971Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΟΣΩΠΟ, ΤΟΜάτσας ΝέστοραςΚαλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΜάτσας Νέστορας
1971Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣΑνδρέου ΕρρίκοςΤιμητική ΔιάκρισηΦωτόπουλος Διονύσης
1971Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΘΑΝΑΣΗ;Κατσουρίδης ΝτίνοςΒραβείο ΣεναρίουΚατσουρίδης Ντίνος
1971Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑΠαπακωνσταντής ΔημήτρηςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΠαπακωνσταντής Δημήτρης
1971Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΓεωργιάδης ΒασίληςΒραβείο ΜουσικήςΣπανός Γιάννης
1971Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΓεωργιάδης ΒασίληςΒραβείο ΦωτογραφίαςΤρύπος Σταμάτης
1971Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑΠαπακωνσταντής Δημήτρης2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΔιανέλλος Λαυρέντης
1971Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΑΡΑΥΓΗ ΤΗΣ ΝΙΚΗΣ, ΗΔαδήρας Ντίμης2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΚουνελάκη Μιράντα
1971Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΘΑΝΑΣΗ;Κατσουρίδης Ντίνος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΒέγγος Θανάσης
1971Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΥΔΟΚΙΑΔαμιανός Αλέξης1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΒασιλείου Μαρία
1971Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΘΑΝΑΣΗ;Κατσουρίδης ΝτίνοςΒραβείο ΣεναρίουΓιαλαμάς Ασημάκης
1971Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣΑνδρέου ΕρρίκοςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΑνδρέου Ερρίκος
1972Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗΠαπαστάθης ΛάκηςΒραβείο Γενικής Κινηματογραφικών Επιχειρήσεων
1972Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗΠαπαστάθης ΛάκηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Μυθοπλασίας
1972Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΝΑΙ ΜΕΝ ΑΛΛΑ...Τάσσιος ΠαύλοςΒραβείο Γενικής Κινηματογραφικών Επιχειρήσεων
1972Πανελλήνιο Φεστιβάλ ΤαινιώνΔΥΟ ΤΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΣμαραγδής Γιάννης1ο Βραβείο
1972Πανελλήνιο Φεστιβάλ ΤαινιώνΜΕΛΛΕΛΕΨαρράς ΤάσοςΈπαινος
1972Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΝΗΒελλόπουλος ΕρμήςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Ντοκιμαντέρ
1972Πανελλήνιο Φεστιβάλ ΤαινιώνΜΙΚΡΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ ΤΟΥΗλιοπούλου ΒασιλικήΈπαινος
1972Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΛΥΣΙΣΤΡΑΤΗΖερβουλάκος ΓιώργοςΒραβείο Αρτιότερης Παραγωγής
1972Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΟΞΕΝΕΙΟ ΤΗΣ ΑΝΝΑΣ, ΤΟΒούλγαρης ΠαντελήςΚαλύτερης Καλλιτεχνικής Ταινίας
1972Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΟΝΟ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣΚαλομοιράκης ΘόδωροςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου Σκηνοθέτη Ταινίας Μικρού Μήκους με υπόθεσηΚαλομοιράκης Θόδωρος
1972Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΡΟΝΙΚΟ - ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΤΕΧΝΗΣΚουγιουμτζής ΜίμηςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου Σκηνοθέτη Ταινίας Μικρού Μήκους ντοκιμαντέρΚουγιουμτζής Μίμης
1972Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΑΝΑΣΗ ΠΑΡΕ Τ' ΟΠΛΟ ΣΟΥΚατσουρίδης ΝτίνοςΤιμητική ΔιάκρισηΖωγράφος Τάσος
1972Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΠΟΥΜ ΤΑΡΑΤΑΤΖΟΥΜΘαλασσινός ΕρρίκοςΤιμητική ΔιάκρισηΖωγράφος Τάσος
1972Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΑΙ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ, ΟΔαδήρας ΝτίμηςΤιμητική ΔιάκρισηΖωγράφος Τάσος
1972Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΝΑΙ ΜΕΝ ΑΛΛΑ...Τάσσιος ΠαύλοςΤιμητική ΔιάκρισηΦιλίππου Παύλος
1972Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΟΞΕΝΕΙΟ ΤΗΣ ΑΝΝΑΣ, ΤΟΒούλγαρης ΠαντελήςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΒούλγαρης Παντελής
1972Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΟΞΕΝΕΙΟ ΤΗΣ ΑΝΝΑΣ, ΤΟΒούλγαρης Παντελής2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΡηγόπουλος Κώστας
1972Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΟΞΕΝΕΙΟ ΤΗΣ ΑΝΝΑΣ, ΤΟΒούλγαρης Παντελής2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΒεάκη Σμαράγδα
1972Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΑΝΑΣΗ ΠΑΡΕ Τ' ΟΠΛΟ ΣΟΥΚατσουρίδης Ντίνος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΒέγγος Θανάσης
1972Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΟΞΕΝΕΙΟ ΤΗΣ ΑΝΝΑΣ, ΤΟΒούλγαρης Παντελής1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΒαγενά Άννα
1972Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΡΕΣ ΤΟΥ '36Αγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΦωτογραφίαςΑρβανίτης Γιώργος
1972Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΝΑΙ ΜΕΝ ΑΛΛΑ...Τάσσιος ΠαύλοςΒραβείο ΣεναρίουΤάσσιος Παύλος
1972Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΡΕΣ ΤΟΥ '36Αγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΑγγελόπουλος Θόδωρος
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΑΥΜΑ, ΤΟΨαρράς ΤάσοςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας Μικρού μήκους Ντοκιμαντέρ
1973Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΑΤΑΘΕΣΙΣ, ΗΠαληγιαννόπουλος ΧρήστοςΚρατικό Βραβείο (Υπουργείο Βιομηχανίας)
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΗΤΑΝ ΜΕΡΑ ΓΙΟΡΤΗΣΚρυωνάς ΑπόστολοςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας Μικρού μήκους Ντοκιμαντέρ
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΔΙΕΞΟΔΟΠαπαθανασίου ΝίκοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Ντοκιμαντέρ
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΥΠΟΓΡΑΨΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩΠαπαδημητράκης ΛάμπροςΕΚΚΑ Καλύτερης ταινίας μικρού Μήκους με υπόθεση
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΓΡΑΜΜΗ, ΗΜυρμιρίδης Νάσος, Κουτσούρης ΓιάννηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Μυθοπλασίας
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΡΑΝΙΟΥ ΤΟΠΟΣΑριστόπουλος ΚώσταςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝΑΣ ΗΡΩΣ ΜΕ ΜΝΗΜΟΣΚΟΠΙΟΦιλής ΓιώργοςΒραβείο Αρτιότερης Παραγωγής
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΛΑΒΕΤΕ ΘΕΣΕΙΣΜαραγκός ΘόδωροςΚαλύτερης Καλλιτεχνικής Ταινίας
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΤΑΘΕΣΙΣ, ΗΠαληγιαννόπουλος ΧρήστοςΕΚΚΑ Α' Γυναικείου Ρόλου σε Ταινία Μικρού ΜήκουςΑλεξανδράκη Αλίκη
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΒΑ, ΗΚουτελιδάκης ΝίκοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου Σκηνοθέτη Ταινίας Μικρού Μήκους με υπόθεσηΚουτελιδάκης Νίκος
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΛΟΥΤΗ ΤΟΥ ΜΙΔΑ, ΤΑΠαπαδόπουλος Πάνος (2)ΕΚΚΑ Β' Ανδρικού Ρόλου σε Ταινία Μικρού ΜήκουςΠαχής Στράτος
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΕΙΣΙΣΤΡΑΤΟΣ ΓΚΟΥΡΑΣ, ΟΚάσσος ΜαρίνοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου Σκηνοθέτη Ταινίας Μικρού Μήκους ντοκιμαντέρΚάσσος Μαρίνος
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΡΑΝΙΟΥ ΤΟΠΟΣΑριστόπουλος ΚώσταςΤιμητική ΔιάκρισηΑριστόπουλος Κώστας
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΓΑΛΟΣ ΕΡΩΤΙΚΟΣ, ΟΒούλγαρης ΠαντελήςΤιμητική ΔιάκρισηΑρβανίτης Γιώργος
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΙΩΑΝΝΗΣ Ο ΒΙΑΙΟΣΜαρκετάκη ΤώνιαΤιμητική ΔιάκρισηΑρβανίτης Γιώργος
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΒΑΛΤΟΣ, ΟΔημόπουλος ΝτίνοςΤιμητική ΔιάκρισηΑρβανίτης Γιώργος
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΡΑΝΙΟΥ ΤΟΠΟΣΑριστόπουλος ΚώσταςΤιμητική ΔιάκρισηΑρβανίτης Γιώργος
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΛΑΒΕΤΕ ΘΕΣΕΙΣΜαραγκός ΘόδωροςΤιμητική ΔιάκρισηΚαζάν Βαγγέλης
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΛΑΒΕΤΕ ΘΕΣΕΙΣΜαραγκός ΘόδωροςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΜαραγκός Θόδωρος
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ, ΟΜιχαηλίδης Γιώργος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΧρηστίδης Μηνάς
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΟΣΤΑΤΕΣ, ΟΙΤάσσιος Παύλος2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΣαρρή Ζωρζ
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΙΩΑΝΝΗΣ Ο ΒΙΑΙΟΣΜαρκετάκη Τώνια1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΛογιάδης Μανώλης
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝΑΣ ΗΡΩΣ ΜΕ ΜΝΗΜΟΣΚΟΠΙΟΦιλής ΓιώργοςΒραβείο ΜουσικήςΤενίδης Βασίλης
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΛΑΒΕΤΕ ΘΕΣΕΙΣΜαραγκός ΘόδωροςΒραβείο ΦωτογραφίαςΠετανίδης Νίκος
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΙΩΑΝΝΗΣ Ο ΒΙΑΙΟΣΜαρκετάκη ΤώνιαΒραβείο ΣεναρίουΜαρκετάκη Τώνια
1973Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΙΩΑΝΝΗΣ Ο ΒΙΑΙΟΣΜαρκετάκη ΤώνιαΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΜαρκετάκη Τώνια
1974Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΗΣιλέλης ΝικήταςΒραβείο Κοινού Χειρότερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1974Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΛΛΗΝΕΣ ΛΑΪΚΟΙ ΖΩΓΡΑΦΟΙΔιζικιρίκης ΓιώργοςΒραβείο Κοινού Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1974Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΛΛΗΝΕΣ ΛΑΪΚΟΙ ΖΩΓΡΑΦΟΙΔιζικιρίκης ΓιώργοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Ντοκιμαντέρ
1974Πανελλήνιο Φεστιβάλ ΤαινιώνΠΑΚΕΤΟ, ΤΟΡακιντζής Θανάσης1ο Βραβείο
1974Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΦΗΓΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΤΙΓΟΝΗΣ, ΗΝέτας ΘανάσηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Μυθοπλασίας
1974Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΟΠΕΙΡΑ ΓΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ ΣΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΛΛΑΔΑΖερβός ΝίκοςΤιμητική Διάκριση
1974Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΙΚΗ ΤΩΝ ΔΙΚΑΣΤΩΝ, ΗΓλυκοφρύδης ΠάνοςΒραβείο Κοινού Χειρότερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1974Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΓΑΡΑΜανιάτης Σάκης, Τσεμπερόπουλος ΓιώργοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1974Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΟΝΤΕΛΟΣφήκας ΚώσταςΚαλύτερης Καλλιτεχνικής Ταινίας
1974Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΓΑΖΩΡΟΣ ΣΕΡΡΩΝΧατζόπουλος ΤάκηςΒραβείο Αρτιότερης Παραγωγής
1974Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΓΑΡΑΜανιάτης Σάκης, Τσεμπερόπουλος ΓιώργοςΒραβείο Αρτιότερης Παραγωγής
1974Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΙΕΡΙΟΝΘέος ΔήμοςΚαλύτερης Καλλιτεχνικής Ταινίας
1974Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΙΚΗ ΤΩΝ ΔΙΚΑΣΤΩΝ, ΗΓλυκοφρύδης ΠάνοςΤιμητική ΔιάκρισηΚελεσίδης Σταύρος
1974Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΙΕΡΙΟΝΘέος ΔήμοςΤιμητική ΔιάκρισηΒλάχος Ανέστης
1974Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ, ΟΑλευράς ΝίκοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου Σκηνοθέτη Ταινίας Μικρού Μήκους με υπόθεσηΑλευράς Νίκος
1974Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΙΕΡΙΟΝΘέος ΔήμοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου Σκηνοθέτη Ταινίας Μεγάλου Μήκους με υπόθεσηΘέος Δήμος
1974Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΙ' ΑΣΗΜΑΝΤΟΝ ΑΦΟΡΜΗΝΨαρράς Τάσος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΜπογιαρίδης Μιχάλης
1974Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΦΟΝΙΣΣΑ, ΗΦέρρης Κώστας1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΑλκαίου Μαρία
1974Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΙΡΙΔΟΣ, ΤΑΠαναγιωτόπουλος ΝίκοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΚαβουκίδης Νίκος
1974Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΦΟΝΙΣΣΑ, ΗΦέρρης ΚώσταςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΦέρρης Κώστας
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΙΑΣΟΣ, ΟΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΠΕΚΚ
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΥΠΡΟΣ 1974 - ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝΚαραολής ΓιάννηςΥπουργείο Βιομηχανίας Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΡΟΝΙΚΟ ΤΗΣ ΚΥΠΡΙΑΚΗΣ ΣΥΜΦΟΡΑΣΠαύλου Παύλος (2)Υπουργείο Βιομηχανίας Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΑΥΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΑΛΜΑ, ΟΝάστος Κώστας3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ ΜΙΑΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣΔαυλόπουλος ΤάκηςΒραβείο Κοινού Α' Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ ΜΙΑΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣΔαυλόπουλος Τάκης1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΒΑΛΑ - ΝΟΕΜΒΡΗΣ 1974Αδαμόπουλος Θόδωρος, Κομνηνού ΜαρίαΒραβείο ΕΚΚ
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΚΡΟΪΤΣΜΠΕΡΓΚΚαρυπίδης Γιώργος2ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΙΣΤΟΜΑΚοκκινόπουλος Πάνος3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΟΛΕΜΟΝΤΑΜαυρίκιος ΔημήτρηςΒραβείο Κοινού Δ' Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΒΙΟ ΓΡΑΦΙΑΡεντζής ΘανάσηςΒραβείο Κοινού Γ' Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΓΩΝΑΣΘανασούλας Γιώργος, Γιαννικόπουλος Δημήτρης, Μαραγκός Θόδωρος, Ζαφειρόπουλος Ηλίας, Παπανικολάου Κώστας, Οικονομίδης ΦοίβοςΒραβείο Κοινού Β' Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΙΑΣΟΣ, ΟΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο Κοινού Α' Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΒΙΟ ΓΡΑΦΙΑΡεντζής Θανάσης3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΓΩΝΑΣΜαραγκός Θόδωρος, Ζαφειρόπουλος Ηλίας, Παπανικολάου Κώστας, Οικονομίδης Φοίβος, Θανασούλας Γιώργος, Γιαννικόπουλος Δημήτρης2ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΙΑΣΟΣ, ΟΑγγελόπουλος Θόδωρος1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΡΜΙΤΕΣΨάιλας ΆκηςΤιμητική ΔιάκρισηΨάιλας Άκης
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ, ΟΒουδούρη ΛέναΤιμητική ΔιάκρισηΒουδούρη Ζωή
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΛΔΕΒΑΡΑΝΘωμόπουλος ΑνδρέαςΤιμητική ΔιάκρισηΘωμόπουλος Ανδρέας
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΝΗ, ΗΜανιάτης ΣάκηςΤιμητική ΔιάκρισηΜανιάτης Σάκης
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΥΡΙΔΙΚΗ ΒΑ 2037Νικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΒαρθολομαίου Μαρί Λουίζ
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΥΡΙΔΙΚΗ ΒΑ 2037Νικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΝικολαΐδης Νίκος
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΙΑΣΟΣ, ΟΑγγελόπουλος Θόδωρος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΚαζάν Βαγγέλης
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΙΑΣΟΣ, ΟΑγγελόπουλος Θόδωρος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΚοταμανίδου Εύα
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΡΟΣΩΠΟΦέρρης ΚώσταςΒραβείο ΜουσικήςΣπανουδάκης Σταμάτης
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΙΑΣΟΣ, ΟΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΦωτογραφίαςΑρβανίτης Γιώργος
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΙΑΣΟΣ, ΟΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΣεναρίουΑγγελόπουλος Θόδωρος
1975Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΙΑΣΟΣ, ΟΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΑγγελόπουλος Θόδωρος
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΛΙΒΙΟΣ Ή Η ΑΓΑΛΜΑΤΩΔΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟΥ ΕΤΟΥΣΚαλογιάννης ΓιώργοςΔήμου Θεσσαλονίκης
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΓΕΛΕΚΑΚΙΖαχμανίδη ΊριςΔήμου Θεσσαλονίκης
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΡΕΠ ΝΤΕ ΣΙΝΓαβαλά ΜαρίαΔήμου Θεσσαλονίκης
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΝΙΚΟΛΑΣΒερνίκος ΔημήτρηςΔήμου Θεσσαλονίκης
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΑγγελή ΓκαίηΔήμου Θεσσαλονίκης
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΛΗΝ - ΚΑΔΡΟΠαπαδάκης Λεωνίδας3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΣΑΜΙΚΟΣ - ΜΙΑ ΗΡΩΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗΕυστρατιάδης Μάνος3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΠΕΡΑΒελισσαρόπουλος ΑνδρέαςΔήμου Θεσσαλονίκης
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΠΕΡΑΒελισσαρόπουλος ΑνδρέαςΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΑΪΔΕΛΒΕΡΓΗΣΞανθόπουλος ΛευτέρηςΠΕΚΚ Ειδική Μνεία
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΑΪΔΕΛΒΕΡΓΗΣΞανθόπουλος Λευτέρης2ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΝΥΧΤΕΣΚατακουζηνός Γιώργος1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΑΠΠΥ ΝΤΑΙΗΒούλγαρης ΠαντελήςΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΥΠΡΟΣ Η ΑΛΛΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΚίττου Θέκλα, Παπαδημητράκης Λάμπρος3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΛΛΟ ΓΡΑΜΜΑ, ΤΟΛιαρόπουλος Λάμπρος2ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΑΠΠΥ ΝΤΑΙΗΒούλγαρης Παντελής1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΑΠΠΥ ΝΤΑΙΗΒούλγαρης ΠαντελήςΤιμητική ΔιάκρισηΑρβανίτης Θανάσης
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΥΠΡΟΣ Η ΑΛΛΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΚίττου Θέκλα, Παπαδημητράκης ΛάμπροςΤιμητική ΔιάκρισηΤριανταφύλλου Γιώργος
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΑΠΠΥ ΝΤΑΙΗΒούλγαρης ΠαντελήςΤιμητική ΔιάκρισηΤζούμας Κωνσταντίνος
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΑΠΠΥ ΝΤΑΙΗΒούλγαρης ΠαντελήςΤιμητική ΔιάκρισηΣαρρή Ζωρζ
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΑΠΠΥ ΝΤΑΙΗΒούλγαρης ΠαντελήςΤιμητική ΔιάκρισηΜοσχίδης Γιώργος
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΑΠΠΥ ΝΤΑΙΗΒούλγαρης ΠαντελήςΤιμητική ΔιάκρισηΚαλάρογλου Σταύρος
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΑΠΠΥ ΝΤΑΙΗΒούλγαρης ΠαντελήςΤιμητική ΔιάκρισηΓιαλελής Στάθης
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΑΠΠΥ ΝΤΑΙΗΒούλγαρης ΠαντελήςΒραβείο ΜουσικήςΣαββόπουλος Διονύσης
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΛΛΟ ΓΡΑΜΜΑ, ΤΟΛιαρόπουλος ΛάμπροςΒραβείο ΦωτογραφίαςΧασάπης Σταύρος
1976Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΑΠΠΥ ΝΤΑΙΗΒούλγαρης ΠαντελήςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΒούλγαρης Παντελής
1977Φεστιβάλ ΕΛΕΚΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ, ΣΤΗΜπάχλας Σωκράτης1ο Βραβείο
1977ΕΦΕΒΡΕΧΕΙ ΣΤΗ ΦΤΩΧΟΓΕΙΤΟΝΙΑΜπάχλας ΣωκράτηςΒραβείο Ρεπορτάζ
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΡΒΟΥΝΙΑΡΗΔΕΣ, ΟΙΔημητρίου ΑλίνταΠΕΚΚ Ειδική Μνεία
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΑ ΖΩΗ ΣΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙΣΛιάππα ΦρίνταΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους με υπόθεση
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΡΒΟΥΝΙΑΡΗΔΕΣ, ΟΙΔημητρίου Αλίντα3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΑ ΖΩΗ ΣΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙΣΛιάππα Φρίντα2ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝΤΟΣ ΤΩΝ ΤΕΙΧΩΝ, ΟΙΚρυωνάς Απόστολος2ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΡΑΓΙΚΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ, ΟΗλιοπούλου Βασιλική1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΠΕΑΤσάφας ΑλέξηςΔ' Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΑ ΓΙΟΡΤΗ ΣΤΗ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΠαπαγιαννίδης ΤάκηςΒραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Ντοκιμαντέρ
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΑ ΓΙΟΡΤΗ ΣΤΗ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΠαπαγιαννίδης Τάκης1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΑ ΑΧΡΗΣΤΗ ΤΑΙΝΙΑ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣΚωνσταντινίδης Φοίβος3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΛΗΝΥΧΤΑΚωνσταντινίδης Φοίβος3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΡΑΓΙΚΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ, ΟΗλιοπούλου ΒασιλικήΠΕΚΚ Ειδική Μνεία
1977Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΝΕΒΕΣΚΑΜπιλιλής ΝίκοςΤιμητική Διάκριση
1977Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ, ΟΓρίβας Γιάννης2ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1977Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΤΑΝΑ, Ο ΠΡΩΤΟΣ ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΗΣΜπελεσιώτης Γιώργος1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1977Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΚΥΡΙΑΝΗ ΑΠΟΚΡΙΑΣκούρας Θόδωρος3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1977Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΙ ΜΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑΚαπράνος Δημήτρης, Νταγκουνάκη Βικτώρια3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΒΑΡΥ ΠΕΠΟΝΙ, ΤΟΤάσσιος ΠαύλοςΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΗΜΕΡΑ, ΟΙΑλκουλή ΠόπηΒραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους Ντοκιμαντέρ
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑΑγγελίδη ΑντουανέτταΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΙΔΕΙΑΤυπάλδος Γιάννης3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΓΩΝΑΣ ΤΩΝ ΤΥΦΛΩΝ, ΟΠαπαλιού Χατζημιχάλη Μαρία2ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΗΜΕΡΑ, ΟΙΑλκουλή Πόπη3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΥΒΟΙΑ ΜΑΝΤΟΥΔΙ '76Αντωνόπουλος Γιώργος2ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΒΑΡΥ ΠΕΠΟΝΙ, ΤΟΤάσσιος Παύλος1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1977Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ο ΜΕΓΑΣΜάτσας Νέστορας2ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1977Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΙΦΙΓΕΝΕΙΑΚακογιάννης Μιχάλης1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1977Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΚΑΡΙΟΣ: Η ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΡΕΙΑΙωαννίδης Βαγγέλης (2)Τιμητικό ΔίπλωμαΙωαννίδης Βαγγέλης (2)
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΑ ΑΧΡΗΣΤΗ ΤΑΙΝΙΑ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣΚωνσταντινίδης ΦοίβοςΤιμητική ΔιάκρισηΜεσσάρης Κώστας
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΥΒΟΙΑ ΜΑΝΤΟΥΔΙ '76Αντωνόπουλος ΓιώργοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΚασπίρης Γιάννης
1977Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ο ΜΕΓΑΣΜάτσας ΝέστοραςΤιμητική ΔιάκρισηΣπυροπούλου Γιάννα
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΡΧΟΝΤΕΣΜανουσάκης ΜανούσοςΤιμητική ΔιάκρισηΠανουσόπουλος Γιώργος
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΥΒΟΙΑ ΜΑΝΤΟΥΔΙ '76Αντωνόπουλος ΓιώργοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΜαραγκός Θόδωρος
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΟΙΧΟΣ Ή ΠΩΣ ΠΙΑΣΤΗΚΕ Ο ΡΑΜΟΝ ΝΟΒΑΡΟ, ΟΠαυλίδης ΣτέλιοςΒραβείο ΗχοληψίαςΑχλάδης Ανδρέας
1977Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΛΕΙΣΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟΒελλόπουλος ΕρμήςΤιμητική ΔιάκρισηΑτζολετάκη Γωγώ
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΡΧΟΝΤΕΣΜανουσάκης ΜανούσοςΤιμητική ΔιάκρισηΚυριακούλης Ανδρέας
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑΑγγελίδη ΑντουανέτταΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου Σκηνοθέτη Ταινίας Μεγάλου Μήκους με υπόθεσηΑγγελίδη Αντουανέττα
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΟΙΧΟΣ Ή ΠΩΣ ΠΙΑΣΤΗΚΕ Ο ΡΑΜΟΝ ΝΟΒΑΡΟ, ΟΠαυλίδης ΣτέλιοςΒραβείο ΗχοληψίαςΑχλάδης Νίκος
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΥΒΟΙΑ ΜΑΝΤΟΥΔΙ '76Αντωνόπουλος ΓιώργοςΒραβείο ΜοντάζΑντωνόπουλος Γιώργος
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΒΑΡΥ ΠΕΠΟΝΙ, ΤΟΤάσσιος Παύλος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΧρυσομάλλης Μίμης
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΒΑΡΥ ΠΕΠΟΝΙ, ΤΟΤάσσιος Παύλος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΓώγου Κατερίνα
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΥΒΟΙΑ ΜΑΝΤΟΥΔΙ '76Αντωνόπουλος ΓιώργοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΑντωνόπουλος Γιώργος
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΒΑΡΥ ΠΕΠΟΝΙ, ΤΟΤάσσιος ΠαύλοςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΤάσσιος Παύλος
1977ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΒΑΡΥ ΠΕΠΟΝΙ, ΤΟΤάσσιος ΠαύλοςΒραβείο ΣεναρίουΤάσσιος Παύλος
1977Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΦΑΣΗ, ΗΔαδήρας ΝτίμηςΤιμητική ΔιάκρισηΙονέσκο Ηλίας
1977Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΛΕΙΣΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟΒελλόπουλος ΕρμήςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΚαραπιπέρης Μικές
1977Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ο ΜΕΓΑΣΜάτσας ΝέστοραςΒραβείο ΜουσικήςΚαπνίσης Κώστας
1977Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΙΦΙΓΕΝΕΙΑΚακογιάννης Μιχάλης1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΠαπαμόσχου Τατιάνα
1977Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΦΑΣΗ, ΗΔαδήρας ΝτίμηςΒραβείο ΦωτογραφίαςΠαπαγιαννάκης Κώστας
1978Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Κινηματογράφου ΘεσσαλονίκηςΑΓΟΝΗ ΓΡΑΜΜΗΚατσαρός Θανάσης, Αλεξανδρής Θανάσης2ο Βραβείο
1978Διαγωνιστμός ΦΩΤΟ-ΤΕΣΤΚΑΛΗ ΜΑΣ ΓΗ, ΗΑρβανίτης Δημήτρης1ο Βραβείο
1978ΕΦΕΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ, ΤΟΡενιέρης ΠαντελήςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1978ΕΦΕΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΑΜπάχλας ΣωκράτηςΈπαινος
1978ΕΦΕΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΜπάχλας ΣωκράτηςΚαλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΥΟ ΦΕΓΓΑΡΙΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟΦέρρης ΚώσταςΠΕΚΚ Ειδική Μνεία
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΓΙΩΡΓΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΩΤΗΡΙΑΝΙΚΑ, ΟΞανθόπουλος ΛευτέρηςΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΚΥΡΙΑΝΟΣ ΓΑΜΟΣΜαυρίκου Μαρία1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΠΑΤΑ, ΤΟ ΣΤΙΦΑΔΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΠΕΤΡΟΥΔημητρίου ΑλίνταΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΡΝΑΓΙΟ, ΤΟΠαναγιωτίδης Κοσμάς3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΖΩΝΤΑΝΗ ΕΚΠΟΜΠΗΚωνσταντινίδης Φοίβος2ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΓΙΩΡΓΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΩΤΗΡΙΑΝΙΚΑ, ΟΞανθόπουλος ΛευτέρηςΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΟΝΤΙΚΟΣ, ΟΖαπατίνας Νίκος3ο Βραβείο
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΙ ΝΑΧΕ ΓΙΝΕΙΖαπατίνας Νίκος3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1978Φεστιβάλ Δράμας4Ε802 ΤΡΙΤΟΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣΒαρελάς ΓιώργοςΒραβείο Κοινού
1978Φεστιβάλ ΔράμαςτιTVσματαΨαρέλλης ΓιώργοςΒραβείο Κοινού
1978Φεστιβάλ ΔράμαςτιTVσματαΨαρέλλης ΓιώργοςΈπαινος
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΥΠΟΨΗΦΙΟΣΣισκοπούλου ΦωτεινήΈπαινος
1978Φεστιβάλ Δράμας4Ε802 ΤΡΙΤΟΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣΒαρελάς ΓιώργοςΈπαινος
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΧΘΕΣΙΝΟΣ ΦΟΒΟΣ, ΟΠαναγιωτίδης ΔημήτρηςΈπαινος
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΓΕΝΙΑΚαψάσκης ΣπύροςΈπαινος
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΕΡΑΝΙΜΑΤριτσιμπίδας ΓιάννηςΤιμητική Διάκριση
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΣΤΑΓΟΝΕΣ ΜΕΣ' ΤΟ ΧΡΟΝΟΙωαννίδης ΚώσταςΤιμητική Διάκριση
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΚΙ Η ΑΘΗΝΑ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΕΤΡΑΔεληβοριάς ΝίκοςΤιμητική Διάκριση
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΒΑΡΒΑΡΟΣ ΕΛΛΗΝΞυθάλης ΝίκοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΜΠΝΕΥΣΗΠαπαγεωργίου ΜαρίαΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 6.5 ΡΙΧΤΕΡΑγγελή ΓκαίηΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΓΙΩΡΓΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΩΤΗΡΙΑΝΙΚΑ, ΟΞανθόπουλος ΛευτέρηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ, ΗΠαπαγιαννίδης ΤάκηςΒραβείο FIPRESCI
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΡΟΛΟΓρηγοράτος ΔιονύσηςΠΕΚΚ Ειδική Μνεία
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΡΥΣΟΜΑΛΛΟΥΣΑ, ΗΛυκουρέσης ΤώνηςΠΕΚΚ Ειδική Μνεία
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΓΚΕΛΟΠΟΡΤΑΜακρής ΔημήτρηςΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ ΤΗΣ ΕΥΦΟΡΗΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ, ΟΙΠαναγιωτόπουλος ΝίκοςΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΥΟ ΦΕΓΓΑΡΙΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟΦέρρης Κώστας3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ ΤΗΣ ΕΥΦΟΡΗΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ, ΟΙΠαναγιωτόπουλος Νίκος2ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1978Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης1922Κούνδουρος Νίκος1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1978ΕΦΕΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ, ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥΡενιέρης ΠαντελήςΒραβείο ΦωτογραφίαςΡενιέρης Παντελής
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΥΠΟΘΕΣΗ ΠΟΛΚΜαλλιάρης ΆγγελοςΕΚΚ στη Μνήμη του Ιωάννη ΒελλίδηΧρυσικάκος Τάκης
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ ΤΗΣ ΕΥΦΟΡΗΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ, ΟΙΠαναγιωτόπουλος ΝίκοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΜπέλλης Ανδρέας
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΥΟ ΦΕΓΓΑΡΙΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟΦέρρης ΚώσταςΕΚΚ στη Μνήμη του Ιωάννη ΒελλίδηΠαράσχη Μυρτώ
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΥΟ ΦΕΓΓΑΡΙΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟΦέρρης ΚώσταςΕΚΚ στη Μνήμη του Ιωάννη ΒελλίδηΦέρρης Κώστας
1978Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης1922Κούνδουρος ΝίκοςΕΚΚ στη Μνήμη του Ιωάννη ΒελλίδηΚαρράς Στρατής
1978Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης1922Κούνδουρος ΝίκοςΕΚΚ στη Μνήμη του Ιωάννη ΒελλίδηΚούνδουρος Νίκος
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςτιTVσματαΨαρέλλης ΓιώργοςΔΕΘ Ιωάννης ΒελλίδηςΨαρέλλης Γιώργος
1978ΠΕΚΚΔΥΟ ΦΕΓΓΑΡΙΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟΦέρρης Κώστας1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΠαράσχη Μυρτώ
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΓΚΕΛΟΠΟΡΤΑΜακρής ΔημήτρηςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΚαραπιπέρης Μικές
1978Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης1922Κούνδουρος ΝίκοςΤιμητική ΔιάκρισηΣταυρακάκης Γιώργος
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ ΤΗΣ ΕΥΦΟΡΗΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ, ΟΙΠαναγιωτόπουλος ΝίκοςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΚαραπιπέρης Μικές
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΓΚΕΛΟΠΟΡΤΑΜακρής ΔημήτρηςΤιμητική ΔιάκρισηΣταύρου Άρης
1978Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης1922Κούνδουρος ΝίκοςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΚαραπιπέρης Μικές
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΗΛΙΟΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ, ΟΔημόπουλος ΝτίνοςΤιμητική ΔιάκρισηΣταύρου Άρης
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΡΟΜΑΝΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑΚανελλόπουλος ΤάκηςΤιμητική ΔιάκρισηΤριανταφύλλου Χρήστος
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΡΥΣΟΜΑΛΛΟΥΣΑ, ΗΛυκουρέσης ΤώνηςΤιμητική ΔιάκρισηΚαζάν Βαγγέλης
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ, ΗΠαπαγιαννίδης ΤάκηςΒραβείο ΜοντάζΤριανταφύλλου Γιώργος
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΓΚΕΛΟΠΟΡΤΑΜακρής ΔημήτρηςΤιμητική ΔιάκρισηΚαζάν Βαγγέλης
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΡΥΣΟΜΑΛΛΟΥΣΑ, ΗΛυκουρέσης ΤώνηςΒραβείο ΜοντάζΤριανταφύλλου Γιώργος
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ ΤΗΣ ΕΥΦΟΡΗΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ, ΟΙΠαναγιωτόπουλος ΝίκοςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΦωτόπουλος Διονύσης
1978Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης1922Κούνδουρος ΝίκοςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΦωτόπουλος Διονύσης
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ ΤΗΣ ΕΥΦΟΡΗΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ, ΟΙΠαναγιωτόπουλος ΝίκοςΒραβείο ΜοντάζΤριανταφύλλου Γιώργος
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΥΠΟΘΕΣΗ ΠΟΛΚΜαλλιάρης ΆγγελοςΒραβείο ΗχοληψίαςΛαζαρίδης Αργύρης
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΥΠΟΘΕΣΗ ΠΟΛΚΜαλλιάρης ΆγγελοςΤιμητική ΔιάκρισηΚαζάν Βαγγέλης
1978Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης1922Κούνδουρος ΝίκοςΤιμητική ΔιάκρισηΑμανίτου Αντιγόνη
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΡΥΣΟΜΑΛΛΟΥΣΑ, ΗΛυκουρέσης ΤώνηςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΛυκουρέσης Τώνης
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΥΟ ΦΕΓΓΑΡΙΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟΦέρρης ΚώσταςΒραβείο ΗχοληψίαςΚασσιμάτης Μίμης
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΗΛΙΟΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ, ΟΔημόπουλος ΝτίνοςΒραβείο ΜοντάζΧατζής Τάκης
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΗΛΙΟΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ, ΟΔημόπουλος ΝτίνοςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΦωτόπουλος Διονύσης
1978Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης1922Κούνδουρος Νίκος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΛάγγος Βασίλης
1978Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης1922Κούνδουρος Νίκος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΣταθοπούλου Ελεωνόρα
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ, ΗΠαπαγιαννίδης ΤάκηςΒραβείο ΜουσικήςΧάλαρης Χριστόδουλος
1978Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης1922Κούνδουρος ΝίκοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΚαβουκίδης Νίκος
1978Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΥΟ ΦΕΓΓΑΡΙΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟΦέρρης ΚώσταςΒραβείο ΣεναρίουΣκούρτης Γιώργος
1978Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης1922Κούνδουρος ΝίκοςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΚούνδουρος Νίκος
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΤΙ ΤΗΣ ΜΕΡΑΣ, ΤΟΖερβουλάκος ΠαναγιώτηςΕΚΚΑ Ειδική Μνεία
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΓΑ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ, ΤΟΦιλής ΓιώργοςΕΚΚΑ Ειδική Μνεία
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΒαφέας ΒασίληςΔήμου Θεσσαλονίκης Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςCORPUSΡεντζής ΘανάσηςΕΚΚΑ Ειδική Μνεία
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςCORPUSΡεντζής ΘανάσηςΤιμητική Διάκριση
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΖΩΓΡΑΦΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ, ΟΚαρυπίδης ΓιώργοςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΠΕΤΤΥΣταύρακας ΔημήτρηςΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΕΡΙΠΑΤΟΣΣτασινός ΣτράτοςΔήμου Θεσσαλονίκης Ειδική Μνεία
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΝΕΙΛΩΜπουλμέτης ΤάσοςΔήμου Θεσσαλονίκης Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΕΡΙΠΑΤΟΣΣτασινός Στράτος3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1979Φεστιβάλ ΛάρισαςΜΠΕΤΤΥΣταύρακας ΔημήτρηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1979Φεστιβάλ ΛάρισαςΖΩΓΡΑΦΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ, ΟΚαρυπίδης ΓιώργοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΖΩΓΡΑΦΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ, ΟΚαρυπίδης ΓιώργοςΔήμου Θεσσαλονίκης Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΖΩΓΡΑΦΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ, ΟΚαρυπίδης Γιώργος1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΤΑΠαπαθανασίου Νίκος2ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΦΙΛΜ ΔΩΜΑΤΙΟΥΝικολακοπούλου Μαρία3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΑΧΑΡΝΗΣΑρβανίτης ΔημήτρηςΒραβείο Κοινού SUPER-8
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΝΕΙΛΩΜπουλμέτης ΤάσοςΒραβείο Κοινού
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ ΤΟΥ ΚΩΣΤΑ, ΤΟΚωνσταντινίδης ΦοίβοςΒραβείο Κοινού
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠ' ΤΕΣ ΕΝΝΙΑΓκλαβέρης ΘόδωροςΤιμητική Διάκριση
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΛΑΚΗΣ Ο ΤΡΑΒΟΛΤΑΣ, ΟΔημητρίου ΒαγγέληςΤιμητική Διάκριση
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΞΕΚΙΝΗΜΑΜπάχλας ΣωκράτηςΚαλύτερης Ταινίας SUPER-8
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΠΕΡΙΠΑΤΟΣΣτασινός ΣτράτοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΡΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟΥΒουδούρη ΛέναΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΜΠΕΤΤΥΣταύρακας ΔημήτρηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΒαφέας ΒασίληςΠΕΚΚ Ειδική Μνεία
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΝΕ ΑΚΟΜΑ, ΤΑΝικολαΐδης ΝίκοςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1979ΠΕΚΚΠΕΡΙΠΛΑΝΗΣΗΧριστοφής ΧριστόφοροςΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΜΦΥΛΙΟΣ ΛΟΓΟΣΛεβεντάκος ΔιαμάντηςΤιμητική Διάκριση
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΓΑ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ, ΤΟΦιλής ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΑΞΕΙΔΙ ΤΟΥ ΜΕΛΙΤΟΣΠανουσόπουλος Γιώργος3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΕΡΙΠΛΑΝΗΣΗΧριστοφής Χριστόφορος2ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΒαφέας Βασίλης1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΝΕΙΛΩΜπουλμέτης ΤάσοςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΒερνίκος Δημήτρης
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΝΕΙΛΩΜπουλμέτης ΤάσοςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΠαπαδόπουλος Θύμιος
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΡΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟΥΒουδούρη ΛέναΔΕΘ Ιωάννης ΒελλίδηςΒουδούρη Λένα
1979ΠΕΚΚΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΒαφέας ΒασίληςΕιδική ΜνείαΒαφέας Βασίλης
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΕΡΙΠΛΑΝΗΣΗΧριστοφής ΧριστόφοροςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΧριστοφής Χριστόφορος
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΝΕ ΑΚΟΜΑ, ΤΑΝικολαΐδης Νίκος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΒαλαβανίδης Χρήστος
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΑΞΕΙΔΙ ΤΟΥ ΜΕΛΙΤΟΣΠανουσόπουλος ΓιώργοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΠανουσόπουλος Γιώργος
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΝΕ ΑΚΟΜΑ, ΤΑΝικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο ΗχοληψίαςΑθανασόπουλος Μαρίνος
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΝΕ ΑΚΟΜΑ, ΤΑΝικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο ΜοντάζΑνδρεαδάκης Ανδρέας
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΕΡΙΠΛΑΝΗΣΗΧριστοφής ΧριστόφοροςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΘέμελη Ζωρζέτ
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΑΞΕΙΔΙ ΤΟΥ ΜΕΛΙΤΟΣΠανουσόπουλος Γιώργος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΞενίδης Σταύρος
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΑΞΕΙΔΙ ΤΟΥ ΜΕΛΙΤΟΣΠανουσόπουλος Γιώργος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΛιβανού Μπέττυ
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΜΦΥΛΙΟΣ ΛΟΓΟΣΛεβεντάκος ΔιαμάντηςΒραβείο ΜουσικήςΚουρουπός Γιώργος
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΕΡΙΠΛΑΝΗΣΗΧριστοφής ΧριστόφοροςΒραβείο ΦωτογραφίαςΜπέλλης Ανδρέας
1979Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΝΕ ΑΚΟΜΑ, ΤΑΝικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΝικολαΐδης Νίκος
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΤΡΩΜΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ, ΤΟΒρεττάκος ΚώσταςΔήμου Θεσσαλονίκης Καλύτερης Ταινίας Μικρού μήκους Ντοκιμαντέρ
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΤΡΩΜΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ, ΤΟΒρεττάκος Κώστας1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΤΡΩΜΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ, ΤΟΒρεττάκος ΚώσταςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας Μικρού μήκους Ντοκιμαντέρ
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΙ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣ ΤΗ ΔΟΞΑ ΤΡΑΒΑΣταμπουλόπουλος ΓιώργοςΕΚΚΑ Εύφημη Μνεία
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΛΟΔΡΑΜΑΠαναγιωτόπουλος ΝίκοςΠΕΚΚ Εύφημη Μνεία
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΓΑΛΕΞΑΝΤΡΟΣ, ΟΑγγελόπουλος ΘόδωροςΔΕΘ Χρυσό Βραβείο
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΑΝΤΟΡΙΝΗΑρβανίτης ΔημήτρηςΕΚΚΑ Εύφημη Μνεία
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΙΗΜΕΡΟ, ΤΟΚαρβέλα ΔέσποιναΕΚΚΑ Καλύτερης ταινίας μικρού Μήκους με υπόθεση
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝΑ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΑΙΡΚουτελιδάκης ΝίκοςΠΕΚΚ Εύφημη Μνεία
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΤΑΙΩΣΗ, ΗΑυγέρης ΚώσταςΠΕΚΚ Εύφημη Μνεία
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΝΙΚΕΤΟΚΟΥΜΠΑ, ΤΑΧούρσογλου ΠερικλήςΠΕΚΚ Εύφημη Μνεία
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔ. ΚΑΚΟΥΛΙΔΗΣΑρβανίτης ΔημήτρηςΠΕΚΚ Εύφημη Μνεία
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΙΗΜΕΡΟ, ΤΟΚαρβέλα ΔέσποιναΠΕΚΚ Εύφημη Μνεία
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΕΤΑΞΑΜΗΝΛιάππα ΦρίνταΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους με υπόθεση
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΕΤΑΞΑΜΗΝΛιάππα ΦρίνταΔήμου Θεσσαλονίκης Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους με υπόθεση
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔ. ΚΑΚΟΥΛΙΔΗΣΑρβανίτης ΔημήτρηςΤιμητική Διάκριση
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΝΤΙΑΙωάννου ΣταύροςΤιμητική Διάκριση
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΤΑΙΩΣΗ, ΗΑυγέρης Κώστας3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΙΗΜΕΡΟ, ΤΟΚαρβέλα Δέσποινα3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΕΤΑΞΑΜΗΝΛιάππα Φρίντα2ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΓΙΚΕΣ ΣΚΙΕΣΣπαθάρης ΣωτήρηςΤιμητική Διάκριση
1980Κρατικά βραβεία ποιότηταςΛΕΥΚΑΔΙΤΙΚΟΣ ΓΑΜΟΣΜάτσας ΝέστοραςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΙΔ ΕΣ ΑΘΗΝΑΙ Η ΠΡΙΝ ΠΟΛΙΣΓραμματικόπουλος ΝίκοςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας Μικρού μήκους Ντοκιμαντέρ
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΕΝΑ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΑΙΡΚουτελιδάκης ΝίκοςΕΚΚΑ
1980Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑΦλέσσα ΚλεώνηΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΨΙΤ ΦΙΛΑΡΑΚΟΣινατσάκης ΝίκοςΒραβείο Κοινού SUPER-8
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΙΑΝΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΥΣΤΕΡΑΜπαλαμπάνη ΆνναΒραβείο Κοινού
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΑΔΟΥΛΩΤΗ ΓΗ (ΜΑΝΗ)Δρακουλάκος ΝίκοςΒραβείο Κοινού
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΕΤΑΞΑΜΗΝΛιάππα ΦρίνταΒραβείο Κοινού
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΔ. ΚΑΚΟΥΛΙΔΗΣΑρβανίτης ΔημήτρηςΤιμητική Διάκριση
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΔΙΗΜΕΡΟ, ΤΟΚαρβέλα ΔέσποιναΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΕΝΑ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΑΙΡΚουτελιδάκης ΝίκοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΕΤΑΞΑΜΗΝΛιάππα ΦρίνταΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΛΟΔΡΑΜΑΠαναγιωτόπουλος ΝίκοςΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΤάσσιος ΠαύλοςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΓΑΛΕΞΑΝΤΡΟΣ, ΟΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΤΟ ΓΑΡΥΦΑΛΛΟ, ΟΤζήμας Νίκος3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΛΟΔΡΑΜΑΠαναγιωτόπουλος Νίκος3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΤάσσιος Παύλος2ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΓΑΛΕΞΑΝΤΡΟΣ, ΟΑγγελόπουλος Θόδωρος1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΝΙΚΕΤΟΚΟΥΜΠΑ, ΤΑΧούρσογλου ΠερικλήςΤιμητική ΑναφοράΒούλγαρης Παντελής
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑΦλέσσα ΚλεώνηΤιμητική ΑναφοράΦλέσσα Κλεώνη
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΜΙΧΛΗ ΚΑΤΩ ΑΠ΄ ΤΟΝ ΗΛΙΟΛυγγούρης ΝίκοςΔΗΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Τιμητική ΔιάκρισηΛυγγούρης Νίκος
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΥΠΟΓΡΑΦΙΚΑΨαρέλλης ΓιώργοςΔΗΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Τιμητική ΔιάκρισηΨαρέλλης Γιώργος
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑΦλέσσα ΚλεώνηΔΕΘ Ιωάννης ΒελλίδηςΦλέσσα Κλεώνη
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΤΑΙΩΣΗ, ΗΑυγέρης ΚώσταςΔΗΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΑυγέρης Κώστας
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΝΙΚΕΤΟΚΟΥΜΠΑ, ΤΑΧούρσογλου ΠερικλήςΔΗΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΧούρσογλου Περικλής
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΝΙΚΕΤΟΚΟΥΜΠΑ, ΤΑΧούρσογλου ΠερικλήςΤιμητική Διάκριση Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΧούρσογλου Περικλής
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΕΝΑ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΑΙΡΚουτελιδάκης ΝίκοςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΠαυλόπουλος Λευτέρης
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΓΑΛΕΞΑΝΤΡΟΣ, ΟΑγγελόπουλος ΘόδωροςΕΚΚΑ Εύφημη ΜνείαΑγγελόπουλος Θόδωρος
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΛΟΔΡΑΜΑΠαναγιωτόπουλος ΝίκοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΧασάπης Σταύρος
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΙ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣ ΤΗ ΔΟΞΑ ΤΡΑΒΑΣταμπουλόπουλος ΓιώργοςΤιμητική ΔιάκρισηΚακουλίδης Γιάννης
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΤάσσιος ΠαύλοςΒραβείο ΗχοληψίαςΙονέσκο Ηλίας
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΓΑΛΕΞΑΝΤΡΟΣ, ΟΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΖιάκας Γιώργος
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΙ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣ ΤΗ ΔΟΞΑ ΤΡΑΒΑΣταμπουλόπουλος ΓιώργοςΤιμητική ΔιάκρισηΣταμπουλόπουλος Γιώργος
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΓΑΛΕΞΑΝΤΡΟΣ, ΟΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΗχοληψίαςΛαζαρίδης Αργύρης
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΤάσσιος ΠαύλοςΒραβείο ΜοντάζΤσιτσόπουλος Γιάννης
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΓΑΛΕΞΑΝΤΡΟΣ, ΟΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΚαραπιπέρης Μικές
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΤάσσιος Παύλος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΑντωνίου Αντώνης
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΤάσσιος ΠαύλοςΒραβείο ΜουσικήςΣφέτσας Κυριάκος
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΓΑΛΕΞΑΝΤΡΟΣ, ΟΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΦωτογραφίαςΑρβανίτης Γιώργος
1980Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΛΟΔΡΑΜΑΠαναγιωτόπουλος ΝίκοςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΠαναγιωτόπουλος Νίκος
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΥΚΛΟΣ, ΟΑνανιάδης ΙορδάνηςΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1981Κρατικά βραβεία ποιότηταςΝΟΝΑ, ΗΕυστρατιάδης ΌμηροςΕιδικό Βραβείο Ταινιών Μικρού Μήκους Μυθοπλασίας ή Τεκμηρίωσης ή Κινουμένων Σχεδίων
1981Φεστιβάλ ΔράμαςΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΣΤΑ ΠΕΡΙΧΩΡΑΜπουλμέτης ΤάσοςΚαλύτερης Ταινίας με Ειδική Τεχνική
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟΝικολακοπούλου ΜαρίαΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΥΚΛΟΣ, ΟΑνανιάδης ΙορδάνηςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΥΚΛΟΣ, ΟΑνανιάδης ΙορδάνηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Κινουμένων Σχεδίων
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΚΡΟΠΟΛΗ ΣΕ ΤΡΟΧΟΥΣ, ΗΓραμματικόπουλος ΝίκοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Ντοκιμαντέρ
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟΝικολακοπούλου ΜαρίαΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Μυθοπλασίας
1981Φεστιβάλ ΔράμαςΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ, ΤΟΧατζίκος ΒαγγέληςΒραβείο Κοινού
1981Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΗΣ ΠΗΓΗΣ, ΗΚωνσταντινίδης ΦοίβοςΒραβείο Κοινού
1981Φεστιβάλ ΔράμαςΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΟΦΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑΠολίτης ΒασίληςΕιδικό Βραβείο
1981Φεστιβάλ ΔράμαςΛΗΣΜΟΝΙΑ, ΗΛυκούδης ΜιχάληςΤιμητική Διάκριση
1981Φεστιβάλ ΔράμαςΕΠΙΣΗΜΟΣ ΠΡΟΣΚΕΚΛΗΜΕΝΟΣ, ΟΧολέβας ΜάρκοςΤιμητική Διάκριση
1981Φεστιβάλ ΔράμαςΜΕΤΑΣΤΑΣΕΙΣΑρβανίτης ΔημήτρηςΤιμητική Διάκριση
1981Φεστιβάλ ΔράμαςΥΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣΑναστασιάδης ΓιώργοςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1981Φεστιβάλ ΔράμαςΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ, ΤΟΧατζίκος ΒαγγέληςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1981Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΗΣ ΠΗΓΗΣ, ΗΚωνσταντινίδης ΦοίβοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΙΡΟ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ, ΤΟΝΠαπαστάθης ΛάκηςΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟΙ, ΟΙΛιάππα ΦρίνταΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΙΑΣ ΚΕΡΗΘΡΑΣΒεργίτσης ΝίκοςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ, ΤΟΨαρράς ΤάσοςΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΕΤΡΟΧΗΜΙΚΑ ΟΙ ΚΑΘΕΔΡΙΚΕΣ ΤΗΣ ΕΡΗΜΟΥΣηφιανός Γιώργος, Κατσαρός ΣτάθηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ, ΤΟΨαρράς ΤάσοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΙΑΣ ΚΕΡΗΘΡΑΣΒεργίτσης Νίκος2ο Ειδικό ΒραβείοΠαπανικόλα Ρηνιώ
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΤΡΙΖΑΑλεξανδράκη ΕλένηΔΕΘ Ιωάννης ΒελλίδηςΑλεξανδράκη Ελένη
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΙΚΗ ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ, ΗΘεοδοσόπουλος ΘεοδόσηςΤιμητική ΔιάκρισηΘεοδοσόπουλος Θεοδόσης
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΙΡΟ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ, ΤΟΝΠαπαστάθης ΛάκηςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΠολίτης Νίκος
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΑΜαραγκός Θόδωρος3ο Ειδικό ΒραβείοΚαλογερόπουλος Νίκος
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗΚουγιουμτζής ΜίμηςΤιμητική ΔιάκρισηΜανιάτης Σάκης
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΑΜαραγκός ΘόδωροςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΦατσέα Κουτσώνη Σταυρούλα
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣΡεντζής ΘανάσηςΒραβείο ΜουσικήςΠαπαδημητρίου Δημήτρης
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΑΜαραγκός ΘόδωροςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΜαραγκού Αγγελική
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΑΜαραγκός Θόδωρος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΜαντζουράνη Άννα
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΙΡΟ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ, ΤΟΝΠαπαστάθης ΛάκηςΒραβείο ΜοντάζΓούσιας Βαγγέλης
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣΡεντζής ΘανάσηςΤιμητική ΔιάκρισηΡεντζής Θανάσης
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΙΑΣ ΚΕΡΗΘΡΑΣΒεργίτσης Νίκος1ο Ειδικό ΒραβείοΒεργίτσης Νίκος
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟΙ, ΟΙΛιάππα ΦρίνταΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΛιάππα Φρίντα
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟΙ, ΟΙΛιάππα ΦρίνταΒραβείο ΜοντάζΓιαννόπουλος Τάκης
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΑΜαραγκός ΘόδωροςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΤσαρουχάς Σταμάτης
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΑΜαραγκός Θόδωρος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΔιαμαντόπουλος Βασίλης
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟΙ, ΟΙΛιάππα Φρίντα2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΠαπακωνσταντίνου Μίρκα
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣΡεντζής ΘανάσηςΒραβείο ΜουσικήςΛέκκας Δημήτρης
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟΙ, ΟΙΛιάππα ΦρίνταΒραβείο ΦωτογραφίαςΣμαραγδής Νίκος
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΙΡΟ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ, ΤΟΝΠαπαστάθης ΛάκηςΒραβείο ΣεναρίουΠαπαστάθης Λάκης
1981Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΙΡΟ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ, ΤΟΝΠαπαστάθης ΛάκηςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΠαπαστάθης Λάκης
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΑΛΛΑΓΗ - ΑΛΛΑΓΗΔελής ΆγγελοςΚαλύτερης Ταινίας Κινουμένων Σχεδίων
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΡΕΠΟΙορδανίδης ΚώσταςΠΕΚΚ Εύφημη Μνεία
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΤΟΙΚΕΣΙΑΚοκκόλης ΓιάννηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Μυθοπλασίας
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΟΥΡΚΟΒΟΥΝΙΑ, ΣΤΑΞανθόπουλος ΛευτέρηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Ντοκιμαντέρ
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΓΩ ΚΑΙ Η ΣΑΚΑ ΜΟΥΓρηγορίου ΓιάννηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Μυθοπλασίας
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΥΝΟΔΕΙΑΚάσσος ΜαρίνοςΒραβείο Καλύτερης Πειραματικής Ταινίας Μικρού Μήκους
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΡΓΑΣΤΗΡΙ 82Ομάδα μαθητώνΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους Κινουμένων Σχεδίων
1982Φεστιβάλ Δράμας...ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΡΟΣΩΠΟ -ESCAPE-Ζερβός ΝίκοςΕύφημη Μνεία
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΕΡΓΑΣΤΗΡΙ 82Ομάδα μαθητώνΕύφημη Μνεία
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΑΛΛΑΓΗ - ΑΛΛΑΓΗΔελής ΆγγελοςΒραβείο Κοινού SUPER-8
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΚΕΝΤΑΥΡΩΝ 29Α'Χατζημιχαηλίδης ΣτέφανοςΒραβείο Κοινού
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΚΥΚΛΟΣ, ΟΑνανιάδης ΙορδάνηςΒραβείο Κοινού
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΔΙΑΔΡΟΜΗΤσάφας ΑλέξηςΤιμητική Διάκριση
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΥΠΟΨΗΦΙΟΣ, ΟΞυθάλης ΝίκοςΤιμητική Διάκριση
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΣΥΝΟΔΕΙΑΚάσσος ΜαρίνοςΤιμητική Διάκριση
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΝΕΑ ΑΦΡΙΚΗΜουρτζόπουλος ΔημήτρηςΚαλύτερης Ταινίας SUPER-8
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΣΟΦΥΣΙΣΚωνσταντακόπουλος ΗλίαςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΣΥΒΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝ ΧΩΡΙΟΝ...Φατούρος ΝίκοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΚΥΚΛΟΣ, ΟΑνανιάδης ΙορδάνηςΚαλύτερης Ταινίας Κινουμένων Σχεδίων
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΚαρυπίδης ΓιώργοςΒραβείο ΕΚΚ
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΠΑΛΑΜΟΣΤορνές ΣταύροςΠΕΚΚ Εύφημη Μνεία
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΡΕΠΟ, ΤΟΒαφέας ΒασίληςΠΕΚΚ Εύφημη Μνεία
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΓΓΕΛΟΣΚατακουζηνός ΓιώργοςΒραβείο ΕΚΚ
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΓΓΕΛΟΣΚατακουζηνός ΓιώργοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΕΡΓΑΣΤΗΡΙ 82Ομάδα μαθητώνΕύφημη ΜνείαΟμάδα μαθητών
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςPOSTE RESTANTE - ΟΜΟΝΟΙΑΠαπαδόπουλος ΧάρηςΔΕΘ Ιωάννης ΒελλίδηςΠαπαδόπουλος Χάρης
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΚΕΝΤΑΥΡΩΝ 29Α'Χατζημιχαηλίδης ΣτέφανοςΕύφημη ΜνείαΠολύκαρπος Μανώλης
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΡΟΖΑΧριστοφής ΧριστόφοροςΕιδικό ΒραβείοΚαραΐνδρου Ελένη
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΠΑΛΑΜΟΣΤορνές ΣταύροςΕιδικό ΒραβείοΤορνές Σταύρος
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΡΟΖΑΧριστοφής Χριστόφορος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΚοταμανίδου Εύα
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΡΟΖΑΧριστοφής ΧριστόφοροςΕιδικό ΒραβείοΖωγράφος Τάσος
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΛΕΩΝΟΡΑΣ, ΤΟΜαυροειδής ΝτίνοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΜαυροειδής Ντίνος
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΓΓΕΛΟΣΚατακουζηνός Γιώργος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΜανιάτης Μιχάλης
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΤΙΓΜΑ, ΤΟΤάσσιος Παύλος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΛαζαρίδου Όλια
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΡΟΖΑΧριστοφής ΧριστόφοροςΒραβείο ΦωτογραφίαςΜπέλλης Ανδρέας
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΓΓΕΛΟΣΚατακουζηνός ΓιώργοςΒραβείο ΣεναρίουΚατακουζηνός Γιώργος
1982Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΡΟΖΑΧριστοφής ΧριστόφοροςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΧριστοφής Χριστόφορος
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΝΘΥΜΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΒΑΪΜΑΡΗΒαλούκος ΣτάθηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ ΓΕΙΑ ΣΟΥΑγγελάκος ΚυριάκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΙΚΡΗ ΕΛΕΓΕΙΑΑρβανίτης ΔημήτρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΘΕΜΙΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΣΑβδελιώδης ΔήμοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑΓιαννακάκη ΜίλλυΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΠΟΔΡΑΣΗΚερασίδης ΔημήτρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΡΥΠΑ, ΗΑνανιάδης ΙορδάνηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΡΥΠΑ, ΗΑνανιάδης ΙορδάνηςΕΚΚΑ Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΚΡΗ ΕΛΕΓΕΙΑΑρβανίτης ΔημήτρηςΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑΓιαννακάκη ΜίλλυΒραβείο ΕΚΚ
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΘΕΜΙΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΣΑβδελιώδης ΔήμοςΔήμου Θεσσαλονίκης
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΚΡΗ ΕΛΕΓΕΙΑΑρβανίτης ΔημήτρηςΒραβείο Μικρού Μήκους Ταινίας Μυθοπλασίας
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΟΔΡΑΣΗΚερασίδης ΔημήτρηςΒραβείο Μικρού Μήκους Ταινίας Μυθοπλασίας
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΡΥΠΑ, ΗΑνανιάδης ΙορδάνηςΒραβείο Μικρού Μήκους Ταινίας Μυθοπλασίας
1983Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΣ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ... ΕΚΠΟΜΠΗΔελής ΆγγελοςΒραβείο Κοινού SUPER-8
1983Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΥΠΑ, ΗΑνανιάδης ΙορδάνηςΒραβείο Κοινού
1983Φεστιβάλ ΔράμαςΑΘΕΜΙΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΣΑβδελιώδης ΔήμοςΒραβείο Κοινού
1983Φεστιβάλ ΔράμαςΣΙΔΕΡΗΣΒέλλιου ΛέναΤιμητική Διάκριση SUPER-8
1983Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΚΡΗ ΕΛΕΓΕΙΑΑρβανίτης ΔημήτρηςΤιμητική Διάκριση
1983Φεστιβάλ ΔράμαςΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑΓιαννακάκη ΜίλλυΤιμητική Διάκριση
1983Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΥΠΑ, ΗΑνανιάδης ΙορδάνηςΚαλύτερης Ταινίας Κινουμένων Σχεδίων
1983Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΟΔΡΑΣΗΚερασίδης ΔημήτρηςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1983Φεστιβάλ ΔράμαςΑΘΕΜΙΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΣΑβδελιώδης ΔήμοςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΡΕΒΑΝΣΒεργίτσης ΝίκοςΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΓΛΥΚΙΑ ΣΥΜΜΟΡΙΑΝικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΡΕΒΑΝΣΒεργίτσης ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΛΥΚΙΑ ΣΥΜΜΟΡΙΑΝικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΡΕΜΠΕΤΙΚΟΦέρρης ΚώσταςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣΣταμπουλόπουλος ΓιώργοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ, ΤΟΣμαραγδής ΓιάννηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ, ΗΣταύρακας ΔημήτρηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΥΠΟΓΕΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗΔοξιάδης ΑπόστολοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΡΕΜΠΕΤΙΚΟΦέρρης ΚώσταςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΡΕΒΑΝΣΒεργίτσης ΝίκοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ, ΗΣταύρακας ΔημήτρηςΕιδικό ΒραβείοΚαρύδης Φουκς Αριστείδης
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΡΕΜΠΕΤΙΚΟΦέρρης ΚώσταςΒραβείο Ειδικής Τεχνικής ΕπίτευξηςΖερβουλάκος Τάκης
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΡΕΜΠΕΤΙΚΟΦέρρης Κώστας2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΜπαζάκα Θέμις
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΡΕΜΠΕΤΙΚΟΦέρρης ΚώσταςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΦέρρης Κώστας
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ ΓΕΙΑ ΣΟΥΑγγελάκος ΚυριάκοςΔΕΘ Ιωάννης ΒελλίδηςΑγγελάκος Κυριάκος
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΛΥΚΙΑ ΣΥΜΜΟΡΙΑΝικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο Ηχητικής ΕπένδυσηςΑρβανίτης Θανάσης
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΡΕΒΑΝΣΒεργίτσης Νίκος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΚαφετζόπουλος Αντώνης
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΡΕΒΑΝΣΒεργίτσης Νίκος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΦέστα Γιώτα
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΡΕΜΠΕΤΙΚΟΦέρρης ΚώσταςΒραβείο ΣεναρίουΦέρρης Κώστας
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΡΕΜΠΕΤΙΚΟΦέρρης ΚώσταςΒραβείο ΜακιγιάζΤσερεγκόφ Μπούα Αθηνά
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΛΥΚΙΑ ΣΥΜΜΟΡΙΑΝικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΣταύρου Άρης
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΦΟΝΙΑΣ, ΟΧριστόπουλος Τάκης2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΠερλέγκας Τίμος
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΡΕΒΑΝΣΒεργίτσης ΝίκοςΒραβείο ΜουσικήςΠαπαδημητρίου Δημήτρης
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΡΕΜΠΕΤΙΚΟΦέρρης Κώστας1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΛεονάρδου Σωτηρία
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣΣταμπουλόπουλος ΓιώργοςΒραβείο ΜοντάζΚαρύδης Φουκς Αριστείδης
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΡΕΒΑΝΣΒεργίτσης ΝίκοςΒραβείο ΣεναρίουΒεργίτσης Νίκος
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΛΥΚΙΑ ΣΥΜΜΟΡΙΑΝικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΒαρθολομαίου Μαρί Λουίζ
1983Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΛΥΚΙΑ ΣΥΜΜΟΡΙΑΝικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο Ηχητικής ΕπένδυσηςΑθανασόπουλος Μαρίνος
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΓΛΥΚΙΑ ΣΥΜΜΟΡΙΑΝικολαΐδης ΝίκοςΕιδικό ΒραβείοΣπυριδάκης Τάκης
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΡΕΜΠΕΤΙΚΟΦέρρης ΚώσταςΕιδικό ΒραβείοΚαλογερόπουλος Νίκος
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΡΕΒΑΝΣΒεργίτσης ΝίκοςΕιδικό ΒραβείοΚαφετζόπουλος Αντώνης
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΡΕΒΑΝΣΒεργίτσης ΝίκοςΒραβείο ΜοντάζΤσιτσόπουλος Γιάννης
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΡΕΒΑΝΣΒεργίτσης Νίκος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΠουλικάκος Δημήτρης
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΡΕΜΠΕΤΙΚΟΦέρρης Κώστας1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΛεονάρδου Σωτηρία
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣΣταμπουλόπουλος ΓιώργοςΕιδικό ΒραβείοΚαρύδης Φουκς Αριστείδης
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΡΕΜΠΕΤΙΚΟΦέρρης ΚώσταςΕιδικό ΒραβείοΞαρχάκος Σταύρος
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΥΠΟΓΕΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗΔοξιάδης ΑπόστολοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΔοξιάδης Απόστολος
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣΣταμπουλόπουλος Γιώργος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΒάιος Ανδρέας
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΡΕΜΠΕΤΙΚΟΦέρρης Κώστας2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΜπαζάκα Θέμις
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣΣταμπουλόπουλος Γιώργος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΒανδής Τίτος
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΡΕΒΑΝΣΒεργίτσης Νίκος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΦέστα Γιώτα
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΓΛΥΚΙΑ ΣΥΜΜΟΡΙΑΝικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο ΗχοληψίαςΑθανασόπουλος Μαρίνος
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΓΛΥΚΙΑ ΣΥΜΜΟΡΙΑΝικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο ΜοντάζΑνδρεαδάκης Ανδρέας
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΓΛΥΚΙΑ ΣΥΜΜΟΡΙΑΝικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΒαρθολομαίου Μαρί Λουίζ
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣΣταμπουλόπουλος ΓιώργοςΒραβείο ΜουσικήςΧάλαρης Χριστόδουλος
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΓΛΥΚΙΑ ΣΥΜΜΟΡΙΑΝικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΣταύρου Άρης
1983Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΡΕΒΑΝΣΒεργίτσης ΝίκοςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΒεργίτσης Νίκος
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΧΟΜΟ ΒΑΛΙΟΥΜΕμμανουήλ ΆρηςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μικρού Μήκους
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΙΕΡΟ, ΗΕσκενάζυ ΡέιναΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μικρού Μήκους
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΑΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΤΟΠαπανικόλας ΕύρηςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μικρού Μήκους
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΥΦΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑΧούρσογλου ΠερικλήςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μικρού Μήκους
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΚΗΝΕΣΚαπάκας ΚώσταςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μικρού Μήκους
1984Κρατικά βραβεία ποιότητας103 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟΙ ΜΕΓΑΚΥΚΛΟΙΚαρκανεβάτος ΠαναγιώτηςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μικρού Μήκους
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΥΤΥΧΩΣΧριστοδουλίδης ΧρήστοςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μικρού Μήκους
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΠΕΙΛΗ ΤΗΣ ΜΟΡΜΩΝΑΣ, ΗΜαζάνης ΚώσταςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μικρού Μήκους
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΟΥΡΕΑΛΙΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ, ΟΑρβανίτης ΔημήτρηςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μικρού Μήκους
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΒΡΑΔΙΕΣΑγγελάκος ΚυριάκοςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μικρού Μήκους
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΒΡΑΔΙΕΣΑγγελάκος ΚυριάκοςΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΥΦΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑΧούρσογλου ΠερικλήςΠΕΚΚ Ειδική Διάκριση
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΕΙΛΗ ΤΗΣ ΜΟΡΜΩΝΑΣ, ΗΜαζάνης ΚώσταςΠΕΚΚ Ειδική Διάκριση
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΒΡΑΔΙΕΣΑγγελάκος ΚυριάκοςΒραβείο Μικρού Μήκους Ταινίας Μυθοπλασίας
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΤΥΦΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑΧούρσογλου ΠερικλήςΒραβείο ΠΕΚΚ
1984Φεστιβάλ Κινηματογραφικών Σχολών ΑθήναςAMO AMAS AMATΡιτσάρδη ΜαριλίζΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΚΗΝΕΣΚαπάκας ΚώσταςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΟΥΡΕΑΛΙΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ, ΟΑρβανίτης ΔημήτρηςΠΕΚΚ Ειδική Διάκριση
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΟΥΡΕΑΛΙΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ, ΟΑρβανίτης ΔημήτρηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΗ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΜποντίνας ΘωμάςΒραβείο Κοινού SUPER-8
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΗΝΕΣΚαπάκας ΚώσταςΒραβείο Κοινού
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΧΟΜΟ ΒΑΛΙΟΥΜΕμμανουήλ ΆρηςΒραβείο Κοινού
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣκούρα ΒουβούλαΤιμητική Διάκριση
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΕΙΛΗ ΤΗΣ ΜΟΡΜΩΝΑΣ, ΗΜαζάνης ΚώσταςΤιμητική Διάκριση
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΔΙΑΔΡΟΜΟΣ 600 VOLTΠλάντζος ΜανώληςΤιμητική Διάκριση
1984Φεστιβάλ ΔράμαςROMAΚουλούρης ΘόδωροςΚαλύτερης Ταινίας SUPER-8
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΗΝΕΣΚαπάκας ΚώσταςΚαλύτερης Ταινίας με Ειδική Τεχνική
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΩΣ, ΗΑθανασίου ΚατερίναΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΤΥΦΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑΧούρσογλου ΠερικλήςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΒΡΑΔΙΕΣΑγγελάκος ΚυριάκοςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΡΚΑΛΟΥΤορνές ΣταύροςΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΡΩΤΑΣ ΤΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑ, ΟΒαφέας ΒασίληςΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΑΞΙΔΙ ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑΑγγελόπουλος ΘόδωροςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΡΩΤΑΣ ΤΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑ, ΟΒαφέας ΒασίληςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΛΟΥΦΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΑΓΗΠεράκης ΝίκοςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΑΡΚΑΛΟΥΤορνές ΣταύροςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΑΡΙΕΤΕΠαναγιωτόπουλος ΝίκοςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΙΜΗ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ, ΗΜαρκετάκη ΤώνιαΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΞΑΦΝΙΚΟΣ ΕΡΩΤΑΣΤσεμπερόπουλος ΓιώργοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΛΟΥΦΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΑΓΗΠεράκης ΝίκοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΞΑΦΝΙΚΟΣ ΕΡΩΤΑΣΤσεμπερόπουλος Γιώργος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΛιβανού Μπέττυ
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΞΑΦΝΙΚΟΣ ΕΡΩΤΑΣΤσεμπερόπουλος ΓιώργοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΠανουσόπουλος Γιώργος
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΑΡΙΕΤΕΠαναγιωτόπουλος ΝίκοςΒραβείο ΜακιγιάζΑλεξάκη Ταμπόση Φανή
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΑΡΙΕΤΕΠαναγιωτόπουλος ΝίκοςΒραβείο ΗχοληψίαςΑχλάδης Ανδρέας
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΑΡΙΕΤΕΠαναγιωτόπουλος ΝίκοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΣταύρου Άρης
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΟΛΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ, ΗΤσιλιφώνης ΑνδρέαςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΤσεκλένης Γιάννης
1984Φεστιβάλ Κινηματογραφικών Σχολών ΑθήναςAMO AMAS AMATΡιτσάρδη ΜαριλίζΒραβείο ΕνδυματολογίαςΑλεξοπούλου Φραντζέσκα
1984Φεστιβάλ Κινηματογραφικών Σχολών ΑθήναςAMO AMAS AMATΡιτσάρδη ΜαριλίζΒραβείο ΣκηνογραφίαςΑλεξοπούλου Φραντζέσκα
1984Φεστιβάλ Κινηματογραφικών Σχολών ΑθήναςAMO AMAS AMATΡιτσάρδη ΜαριλίζΒραβείο ΦωτογραφίαςΚέκας Πάνος
1984Φεστιβάλ Κινηματογραφικών Σχολών ΑθήναςΕΡΩΤΙΚΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑΚέκας ΠάνοςΒραβείο ΜοντάζΚέκας Πάνος
1984Φεστιβάλ Κινηματογραφικών Σχολών ΑθήναςΕΡΩΤΙΚΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑΚέκας ΠάνοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΚέκας Πάνος
1984Φεστιβάλ Κινηματογραφικών Σχολών ΑθήναςΕΡΩΤΙΚΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑΚέκας ΠάνοςΒραβείο ΣεναρίουΚέκας Πάνος
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΕΙΛΗ ΤΗΣ ΜΟΡΜΩΝΑΣ, ΗΜαζάνης ΚώσταςΔΕΘ Ιωάννης ΒελλίδηςΜαζάνης Κώστας
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΑΞΙΔΙ ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΣεναρίουΓκουέρα Τονίνο
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΑΞΙΔΙ ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΣεναρίουΒαλτινός Θανάσης
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΑΘΟΔΟΣ ΤΩΝ 9, ΗΣιοπαχάς ΧρήστοςΒραβείο ΜουσικήςΧριστοδουλίδης Μιχάλης
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΙΜΗ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ, ΗΜαρκετάκη ΤώνιαΒραβείο ΦωτογραφίαςΧασάπης Σταύρος
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΟΛΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ, ΗΤσιλιφώνης ΑνδρέαςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΤσεκλένης Γιάννης
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΑΘΟΔΟΣ ΤΩΝ 9, ΗΣιοπαχάς Χρήστος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΤσάγκλος Βασίλης
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΛΟΥΦΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΑΓΗΠεράκης ΝίκοςΒραβείο ΜοντάζΤριανταφύλλου Γιώργος
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΙΜΗ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ, ΗΜαρκετάκη ΤώνιαΒραβείο ΜακιγιάζΑλεξάκη Ταμπόση Φανή
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΙΜΗ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ, ΗΜαρκετάκη Τώνια1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΣταθοπούλου Τούλα
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΑΘΟΔΟΣ ΤΩΝ 9, ΗΣιοπαχάς ΧρήστοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΣιοπαχάς Χρήστος
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΙΜΗ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ, ΗΜαρκετάκη ΤώνιαΒραβείο ΕνδυματολογίαςΠάτσας Γιώργος
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΙΜΗ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ, ΗΜαρκετάκη ΤώνιαΒραβείο ΣεναρίουΜαρκετάκη Τώνια
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΑΞΙΔΙ ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑΑγγελόπουλος Θόδωρος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΚατράκης Μάνος
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΑΞΙΔΙ ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΚαραπιπέρης Μικές
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΙΜΗ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ, ΗΜαρκετάκη ΤώνιαΒραβείο ΜουσικήςΚαραΐνδρου Ελένη
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΟΣΤΡΙΑ - ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥΘωμόπουλος Ανδρέας2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΓώγου Κατερίνα
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΑΞΙΔΙ ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑΑγγελόπουλος Θόδωρος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΒολανάκη Ντόρα
1984Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΑΞΙΔΙ ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΣεναρίουΑγγελόπουλος Θόδωρος
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΟΛΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ, ΗΤσιλιφώνης ΑνδρέαςΒραβείο ΦωτογραφίαςΤριανταφύλλου Χρήστος
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΡΩΤΑΣ ΤΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑ, ΟΒαφέας ΒασίληςΕιδικό ΒραβείοΒουτσάς Κώστας
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΘΟΔΟΣ ΤΩΝ 9, ΗΣιοπαχάς ΧρήστοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΣιοπαχάς Χρήστος
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΛΟΥΦΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΑΓΗΠεράκης ΝίκοςΒραβείο ΜοντάζΤριανταφύλλου Γιώργος
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΡΩΤΑΣ ΤΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑ, ΟΒαφέας ΒασίληςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΖαρίφης Δαμιανός
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΘΟΔΟΣ ΤΩΝ 9, ΗΣιοπαχάς ΧρήστοςΒραβείο ΜουσικήςΧριστοδουλίδης Μιχάλης
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΡΩΤΑΣ ΤΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑ, ΟΒαφέας ΒασίληςΒραβείο ΦωτογραφίαςΚατσουρίδης Ντίνος
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΘΟΔΟΣ ΤΩΝ 9, ΗΣιοπαχάς Χρήστος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΤσάγκλος Βασίλης
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΛΟΥΦΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΑΓΗΠεράκης Νίκος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΚαλογερόπουλος Νίκος
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΛΟΥΦΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΑΓΗΠεράκης ΝίκοςΒραβείο ΣεναρίουΠεράκης Νίκος
1984Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΡΩΤΑΣ ΤΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑ, ΟΒαφέας ΒασίληςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΒαφέας Βασίλης
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΗ ΓΛΑΣΤΡΑΡιτσάρδη ΜαριλίζΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μικρού Μήκους
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΛΗΜΜΥΡΙΔΑΠετρόπουλος ΣπύροςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μικρού Μήκους
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΜΜΟΤωμαδάκη ΚωστούλαΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μικρού Μήκους
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΡΜΗΝΕΙΑΣπύρου ΔημήτρηςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μικρού Μήκους
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΑΣΤΕΛΟΡΙΖΟ, ΣΤΟΠαπαδόπουλος Αντώνης (2)Επιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μικρού Μήκους
1985Κρατικά βραβεία ποιότητας3,5 ΤΡΕΙΣ ΗΜΙΣΥΚαπάκας ΚώσταςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μικρού Μήκους
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΝΔανίκας ΛευτέρηςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μικρού Μήκους
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΠΕΙΡΑΜΑΠαπαδόπουλος ΧάρηςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μικρού Μήκους
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΦΤΕΡΩΤΕΣ ΝΥΧΤΕΣ, ΗΑλεξανδράκη ΕλένηΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μικρού Μήκους
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΟΛΥΜΠΗΤΗ, ΤΟΥΣτασινός Στράτος, Μυρμιρίδης ΝάσοςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μικρού Μήκους
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΦΤΕΡΩΤΕΣ ΝΥΧΤΕΣ, ΗΑλεξανδράκη ΕλένηΠΕΚΚ Εύφημη Μνεία
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΝΔανίκας ΛευτέρηςΠΕΚΚ Εύφημη Μνεία
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΛΥΜΠΗΤΗ, ΤΟΥΣτασινός Στράτος, Μυρμιρίδης ΝάσοςΠΕΚΚ Εύφημη Μνεία
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΠΕΙΡΑΜΑΠαπαδόπουλος ΧάρηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΝΔανίκας ΛευτέρηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΛΥΜΠΗΤΗ, ΤΟΥΣτασινός Στράτος, Μυρμιρίδης ΝάσοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1985Φεστιβάλ ΔράμαςΜΕΓΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΚΟΡΕΣΤριτάκης ΒασίληςΒραβείο Κοινού
1985Φεστιβάλ ΔράμαςΠΛΗΜΜΥΡΙΔΑΠετρόπουλος ΣπύροςΒραβείο Κοινού
1985Φεστιβάλ ΔράμαςΚΟΛΥΜΠΗΤΗ, ΤΟΥΜυρμιρίδης Νάσος, Στασινός Στράτος1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας με Ειδική Τεχνική
1985Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΦΤΕΡΩΤΕΣ ΝΥΧΤΕΣ, ΗΑλεξανδράκη Ελένη1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΕΤΡΙΝΑ ΧΡΟΝΙΑΒούλγαρης ΠαντελήςΠΕΚΚ Εύφημη Μνεία
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ, ΤΑΚόρρας ΓιώργοςΠΕΚΚ Εύφημη Μνεία
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΟΠΟΣΑγγελίδη ΑντουανέτταΠΕΚΚ Εύφημη Μνεία
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΟΠΟΣΑγγελίδη ΑντουανέτταΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΕΤΡΙΝΑ ΧΡΟΝΙΑΒούλγαρης ΠαντελήςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ, ΤΑΚόρρας ΓιώργοςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΝ ΠΛΩΚωνστανταράκος ΣταύροςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΚΙΑΧΤΡΑΜανουσάκης ΜανούσοςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΙΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ, ΟΠάντζης ΑνδρέαςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕΤΕΩΡΟ ΚΑΙ ΣΚΙΑΣπετσιώτης ΤάκηςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΠΟΡΝΤΕΛΟΚούνδουρος ΝίκοςΕπιδότηση για την ενίσχυση Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΕΤΡΙΝΑ ΧΡΟΝΙΑΒούλγαρης ΠαντελήςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΚΙΑΧΤΡΑΜανουσάκης ΜανούσοςΒραβείο ΜοντάζΜαυροψαρίδης Γιώργος
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΛΗΜΜΥΡΙΔΑΠετρόπουλος ΣπύροςΔΕΘ Ιωάννης ΒελλίδηςΠετρόπουλος Σπύρος
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΟΠΟΣΑγγελίδη ΑντουανέτταΒραβείο ΗχοληψίαςΓεωργιάδης Θανάσης
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΙΑ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΙΝΗ ΑΠΟΥΣΙΑΤσιώλης Σταύρος2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΧατούπη Δήμητρα
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΟΠΟΣΑγγελίδη ΑντουανέτταΒραβείο Τεχνικών ΕπιτεύξεωνΧασάπης Σταύρος
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΙΑ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΙΝΗ ΑΠΟΥΣΙΑΤσιώλης ΣταύροςΒραβείο ΜουσικήςΣπανουδάκης Σταμάτης
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΕΤΡΙΝΑ ΧΡΟΝΙΑΒούλγαρης ΠαντελήςΒραβείο ΜουσικήςΣπανουδάκης Σταμάτης
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΠΟΡΝΤΕΛΟΚούνδουρος Νίκος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΡέτσος Άρης
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΑΝΙΑΠανουσόπουλος Γιώργος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΡέτσος Άρης
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΙΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ, ΟΠάντζης ΑνδρέαςΒραβείο ΜοντάζΠαπακυριακόπουλος Πάνος
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΕΤΡΙΝΑ ΧΡΟΝΙΑΒούλγαρης Παντελής1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΜπαζάκα Θέμις
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕΤΕΩΡΟ ΚΑΙ ΣΚΙΑΣπετσιώτης Τάκης1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΜόσχος Τάκης
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΚΙΑΧΤΡΑΜανουσάκης ΜανούσοςΒραβείο ΣεναρίουΜανουσάκης Μανούσος
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕΤΕΩΡΟ ΚΑΙ ΣΚΙΑΣπετσιώτης ΤάκηςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΛελούδα Ντόρα
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΝ ΠΛΩΚωνστανταράκος ΣταύροςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΚωνστανταράκος Σταύρος
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΠΟΡΝΤΕΛΟΚούνδουρος ΝίκοςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΚαραπιπέρης Μικές
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΙΑ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΙΝΗ ΑΠΟΥΣΙΑΤσιώλης Σταύρος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΖούνη Πέμη
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕΤΕΩΡΟ ΚΑΙ ΣΚΙΑΣπετσιώτης ΤάκηςΒραβείο ΜακιγιάζΒότσου Στέλλα
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΙΑ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΙΝΗ ΑΠΟΥΣΙΑΤσιώλης ΣταύροςΒραβείο ΦωτογραφίαςΑρβανίτης Γιώργος
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΚΙΑΧΤΡΑΜανουσάκης ΜανούσοςΒραβείο ΗχοληψίαςΑθανασόπουλος Μαρίνος
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΡΩΜΑ ΤΗΣ ΒΙΟΛΕΤΑΣ, ΤΟΓαβαλά ΜαρίαΒραβείο ΗχοληψίαςΑθανασόπουλος Μαρίνος
1985Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕΤΕΩΡΟ ΚΑΙ ΣΚΙΑΣπετσιώτης ΤάκηςΒραβείο ΗχοληψίαςΑθανασόπουλος Μαρίνος
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝ ΠΛΩΚωνστανταράκος ΣταύροςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΚωνστανταράκος Σταύρος
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΑ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΙΝΗ ΑΠΟΥΣΙΑΤσιώλης Σταύρος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΖούνη Πέμη
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΟΠΟΣΑγγελίδη ΑντουανέτταΕιδικό ΒραβείοΑγγελίδη Αντουανέττα
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΒΙΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ, ΟΠάντζης ΑνδρέαςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΠάντζης Ανδρέας
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΤΕΩΡΟ ΚΑΙ ΣΚΙΑΣπετσιώτης ΤάκηςΒραβείο ΜακιγιάζΒότσου Στέλλα
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΚΙΑΧΤΡΑΜανουσάκης ΜανούσοςΒραβείο ΜοντάζΜαυροψαρίδης Γιώργος
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΤΕΩΡΟ ΚΑΙ ΣΚΙΑΣπετσιώτης ΤάκηςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΛελούδα Ντόρα
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΤΕΩΡΟ ΚΑΙ ΣΚΙΑΣπετσιώτης ΤάκηςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΛελούδα Ντόρα
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΚΙΑΧΤΡΑΜανουσάκης ΜανούσοςΒραβείο ΜουσικήςΠαπαδημητρίου Δημήτρης
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΑ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΙΝΗ ΑΠΟΥΣΙΑΤσιώλης ΣταύροςΒραβείο ΦωτογραφίαςΑρβανίτης Γιώργος
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΑ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΙΝΗ ΑΠΟΥΣΙΑΤσιώλης Σταύρος2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΧατούπη Δήμητρα
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ, ΤΑΚόρρας Γιώργος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΧατζησάββας Μηνάς
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΤΕΩΡΟ ΚΑΙ ΣΚΙΑΣπετσιώτης Τάκης1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΜόσχος Τάκης
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΕΤΡΙΝΑ ΧΡΟΝΙΑΒούλγαρης Παντελής1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΜπαζάκα Θέμις
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΕΤΡΙΝΑ ΧΡΟΝΙΑΒούλγαρης ΠαντελήςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΒούλγαρης Παντελής
1985Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΚΙΑΧΤΡΑΜανουσάκης ΜανούσοςΒραβείο ΣεναρίουΜανουσάκης Μανούσος
1986Φεστιβάλ Λούκα ΙταλίαςΑΔΑΜΑνανιάδης ΙορδάνηςΚαλύτερης Παραγωγής
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΦΛΟΥΠαρασκευόπουλος ΓιάννηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςFUGAΠανάγου ΆγγελοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΠΑΛΗ ΝΥΧΤΑΡόκκου ΔάφνηΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΡΟΒΑΚαρυπίδης ΓιάννηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΟΨΗ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ, ΣΤΗΝΣπανός ΜπάμπηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΥΑΓκαστίν Μάρκος, Γκαστίν ΧαράΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕΤΑΚΟΜΙΖΩΜπαλαμπάνη ΆνναΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΥΡΙΑΚΗΓρηγορίου ΆνναΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΚΟΤΕΙΝΑ, ΣΤΑΖαχαρία ΛέναΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΞΕΛΕΡΕΜουζακίτης ΓιώργοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΤΥΛΧούρσογλου ΠερικλήςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΔΑΜΑνανιάδης ΙορδάνηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΕΛΕΙΟ ΕΓΚΛΗΜΑΠαπανικόλας ΕύρηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΥΡΙΑΚΗΓρηγορίου ΆνναΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΛΕΙΟ ΕΓΚΛΗΜΑΠαπανικόλας ΕύρηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΔΑΜΑνανιάδης ΙορδάνηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΑΛΗ ΝΥΧΤΑΡόκκου ΔάφνηΒραβείο Κοινού
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΑΔΑΜΑνανιάδης ΙορδάνηςΒραβείο Κοινού
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΧΡΩΜΑ ΚΑΦΕΑναστασίου ΜιχάληςΕιδική Μνεία
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΑΛΗ ΝΥΧΤΑΡόκκου ΔάφνηΕιδική Μνεία
1986Φεστιβάλ ΔράμαςALTER EGOΜαυρόπουλος ΣτάθηςΕιδική Μνεία
1986Φεστιβάλ Δράμας35'50 ΒΟΡΕΙΑ 24'05 ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΤΟ ΝΟΤΙΩΤΕΡΟ ΑΚΡΟ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣΝταντινάκης ΚώσταςΕιδική Μνεία
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΠΡΟΒΑΚαρυπίδης ΓιάννηςΕιδική Μνεία
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΚΟΨΗ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ, ΣΤΗΝΣπανός ΜπάμπηςΤιμητική Διάκριση
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΚΡΕΣ ΠΑΡΑΛΛΑΞΕΙΣΜακρή ΜάρσαΤιμητική Διάκριση
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΕΥΑΓκαστίν Χαρά, Γκαστίν ΜάρκοςΤιμητική Διάκριση
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΑΞΕΛΕΡΕΜουζακίτης ΓιώργοςΧρυσό Βραβείο
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΣΧΕΔΙΟ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡΔρακοπούλου ΣούλαΧρυσό Βραβείο
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΧΩΡΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΠιττίδης ΑλέξανδροςΧρυσό Βραβείο
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΕΝΔΡΟ ΠΟΥ ΠΛΗΓΩΝΑΜΕ, ΤΟΑβδελιώδης ΔήμοςΠΕΚΚ Ειδική Μνεία
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΛΛΗΓΟΡΙΑΣφήκας ΚώσταςΠΕΚΚ Ειδική Μνεία
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΗΠαπατάκης ΝίκοςΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότητας120 ΝΤΕΣΙΜΠΕΛΒαφέας ΒασίληςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΝΑΣ ΗΣΥΧΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣΛιάππα ΦρίνταΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΑΛΗ ΠΑΤΡΙΔΑ ΣΥΝΤΡΟΦΕΞανθόπουλος ΛευτέρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΝΥΧΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΙΛΕΝΑ, ΗΠαναγιωτάτος ΔημήτρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΘΕΟΦΙΛΟΣΠαπαστάθης ΛάκηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΝΟΚ ΑΟΥΤΤάσσιος ΠαύλοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΑΡΑΒΑΝ ΣΑΡΑΪΨαρράς ΤάσοςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΟΣ, ΟΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΗΠαπατάκης ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΛΛΗΓΟΡΙΑΣφήκας ΚώσταςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΕΝΔΡΟ ΠΟΥ ΠΛΗΓΩΝΑΜΕ, ΤΟΑβδελιώδης ΔήμοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΡΑΒΑΝ ΣΑΡΑΪΨαρράς ΤάσοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΝΟΚ ΑΟΥΤΤάσσιος ΠαύλοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝΑΣ ΗΣΥΧΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣΛιάππα ΦρίνταΒραβείο ΗχοληψίαςΑχλάδης Νίκος
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΝΟΚ ΑΟΥΤΤάσσιος ΠαύλοςΒραβείο ΜοντάζΤσιτσόπουλος Γιάννης
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΝΑΣ ΗΣΥΧΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣΛιάππα ΦρίνταΒραβείο Τεχνικών ΕπιτεύξεωνΣαμιώτης Γιάννης
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΥΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΧΑΜΕΝΟΥ ΞΟΑΝΟΥ ΤΗΣ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑΣ ΣΑΒΑ, ΤΟΕσκενάζυ ΡέιναΔΕΘ Ιωάννης ΒελλίδηςΕσκενάζυ Ρέινα
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΡΑΒΑΝ ΣΑΡΑΪΨαρράς ΤάσοςΕιδική ΔιάκρισηΠαλαντζίδης Τάσος
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΝΥΧΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΙΛΕΝΑ, ΗΠαναγιωτάτος ΔημήτρηςΒραβείο Ειδικών ΕφεΣαμιώτης Γιάννης
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΘΕΟΦΙΛΟΣΠαπαστάθης ΛάκηςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΣταυρίδου Ιουλία
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΝΑΣ ΗΣΥΧΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣΛιάππα Φρίντα1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΣταθοπούλου Ελεωνόρα
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΝΑΣ ΗΣΥΧΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣΛιάππα ΦρίνταΒραβείο ΦωτογραφίαςΣμαραγδής Νίκος
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΘΕΟΦΙΛΟΣΠαπαστάθης ΛάκηςΒραβείο ΜακιγιάζΣκένδρος Γιώργος
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΝΥΧΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΙΛΕΝΑ, ΗΠαναγιωτάτος ΔημήτρηςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΠαναγιωτάτος Δημήτρης
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΑΡΑΒΑΝ ΣΑΡΑΪΨαρράς ΤάσοςΒραβείο ΗχοληψίαςΛαζαρίδης Αργύρης
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΘΕΟΦΙΛΟΣΠαπαστάθης Λάκης1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΚαταλειφός Δημήτρης
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΟΣ, ΟΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΚαραπιπέρης Μικές
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΟΣ, ΟΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΜουσικήςΚαραΐνδρου Ελένη
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΑΡΑΒΑΝ ΣΑΡΑΪΨαρράς Τάσος2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΚαλατζοπούλου Μίρκα
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΟΣ, ΟΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΗχοληψίαςΑχλάδης Νίκος
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΝΟΚ ΑΟΥΤΤάσσιος Παύλος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΑρζόγλου Κώστας
1986Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΕΝΔΡΟ ΠΟΥ ΠΛΗΓΩΝΑΜΕ, ΤΟΑβδελιώδης ΔήμοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΑβδελιώδης Δήμος
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΛΗ ΠΑΤΡΙΔΑ ΣΥΝΤΡΟΦΕΞανθόπουλος ΛευτέρηςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΞανθόπουλος Λευτέρης
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝΑΣ ΗΣΥΧΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣΛιάππα ΦρίνταΒραβείο ΜοντάζΓιαννόπουλος Τάκης
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΡΑΒΑΝ ΣΑΡΑΪΨαρράς ΤάσοςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΑρσένη Αναστασία
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΡΑΒΑΝ ΣΑΡΑΪΨαρράς ΤάσοςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΧαλκιάς Αντώνης
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΛΗ ΠΑΤΡΙΔΑ ΣΥΝΤΡΟΦΕΞανθόπουλος ΛευτέρηςΒραβείο ΜουσικήςΚαραΐνδρου Ελένη
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝΑΣ ΗΣΥΧΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣΛιάππα ΦρίνταΒραβείο ΦωτογραφίαςΣμαραγδής Νίκος
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΝΟΚ ΑΟΥΤΤάσσιος Παύλος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΧηνάς Φάνης
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΑΡΑΒΑΝ ΣΑΡΑΪΨαρράς Τάσος2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΚαλατζοπούλου Μίρκα
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΝΟΚ ΑΟΥΤΤάσσιος Παύλος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΚιμούλης Γιώργος
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝΑΣ ΗΣΥΧΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣΛιάππα Φρίντα1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΣταθοπούλου Ελεωνόρα
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΗΠαπατάκης ΝίκοςΒραβείο ΣεναρίουΠαπατάκης Νίκος
1986Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΝΟΚ ΑΟΥΤΤάσσιος ΠαύλοςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΤάσσιος Παύλος
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΟΝΑΞΙΑ;Παπαθανασίου Θανάσης (2)Διάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΡΩΙΝΗ ΠΕΡΙΠΟΛΟΣΝικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο Τεχνικών Επιτεύξεων
1987ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ... ΝΑ ΠΕΤΑΜαρούλης ΠαναγιώτηςΒραβείο
1987ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΠΩΣ ΠΡΟΤΙΜΑΤΕΚαίσαρης ΝίκοςΒραβείο Κοινού
1987ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΕΡΣΕΦΟΝΗΑντωνίου ΑγγελικήΒραβείο
1987ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΛΙΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ, ΤΟΔίτσας ΜένιοςΒραβείο
1987ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΟΝΑΞΙΑ;Παπαθανασίου Θανάσης (2)Βραβείο
1987ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΕΜΝΩΝ ΘΕΩΝΚουτσαφτής ΦίλιπποςΒραβείο
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΠΟΜΕΝΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ, ΟΜιχαλογιαννάκης ΧάρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΕΡΣΕΦΟΝΗΑντωνίου ΑγγελικήΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΚΙΑΧΤΡΟ, ΤΟΝτούρος ΒασίληςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςASFAELΣεβαστίκογλου ΠέτροςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΟΣΜΟΣΚαραθανάσης ΔημήτρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ... ΝΑ ΠΕΤΑΜαρούλης ΠαναγιώτηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ, ΗΑγγελάκος ΚυριάκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΑΛΚΑΝΤΖΑΤριανταφύλλη ΓιάνναΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΑΚΡΟΘΕΝΓραμματικός ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΛΑΙΑΣ ΑΙΓΛΗΚαραμαγγιώλης ΜενέλαοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1987ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)ΣΗΜΑΤΑ ΜΟΡΣΣπηλιωτόπουλος ΓιώργοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1987ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)ΚΟΣΜΟΣΚαραθανάσης ΔημήτρηςΚαλύτερης Ταινίας Κινουμένων Σχεδίων
1987Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ... ΝΑ ΠΕΤΑΜαρούλης ΠαναγιώτηςΕιδικό Βραβείο στη Μνήμη Βαγγέλη Κοτρώνη
1987Φεστιβάλ ΔράμαςΠΕΡΣΕΦΟΝΗΑντωνίου ΑγγελικήΤιμητική Διάκριση
1987Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΛΙΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ, ΤΟΔίτσας ΜένιοςΤιμητική Διάκριση
1987Φεστιβάλ ΔράμαςΜΟΝΑΞΙΑ;Παπαθανασίου Θανάσης (2)Τιμητική Διάκριση
1987Φεστιβάλ ΔράμαςΣΕΜΝΩΝ ΘΕΩΝΚουτσαφτής ΦίλιπποςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1987Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ... ΝΑ ΠΕΤΑΜαρούλης ΠαναγιώτηςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝΑΣ ΕΡΩΔΙΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑΤορνές ΣταύροςΠΕΚΚ Ειδική Διάκριση
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΧΕΛΙΔΟΝΑΣ, ΤΑΒρεττάκος ΚώσταςΒραβείο ΠΕΚΚ
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΧΕΛΙΔΟΝΑΣ, ΤΑΒρεττάκος ΚώσταςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΟΞΟΜΠΟΥΣΛαμπρινός ΦώτοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΡΩΙΝΗ ΠΕΡΙΠΟΛΟΣΝικολαΐδης ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΛΟΙΟΣ, ΟΚουτσομύτης ΚώσταςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΕΝΝΕΘΛΙΑ ΠΟΛΗΠαπαγιαννίδης ΤάκηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΙΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΕΙΑΠεράκης ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΠΟΥΣΙΕΣΚατακουζηνός ΓιώργοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΑΘΟΥΣ, ΟΒεργίτσης ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΧΕΛΙΔΟΝΑΣ, ΤΑΒρεττάκος ΚώσταςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΕΟΦΙΛΟΣΠαπαστάθης ΛάκηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1987ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)ASFAELΣεβαστίκογλου ΠέτροςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΚαλογιάννη Δάφνη
1987ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)ASFAELΣεβαστίκογλου ΠέτροςΒραβείο ΜουσικήςΠεριστέρης Σπύρος
1987ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)ASFAELΣεβαστίκογλου ΠέτροςΒραβείο ΜουσικήςΛάππα Πουπέτα
1987ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)ASFAELΣεβαστίκογλου ΠέτροςΒραβείο ΦωτογραφίαςΚωνσταντακόπουλος Ηλίας
1987ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)ASFAELΣεβαστίκογλου ΠέτροςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΣεβαστίκογλου Πέτρος
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΟΞΟΜΠΟΥΣΛαμπρινός ΦώτοςΤιμητική ΔιάκρισηΦαραντούρης Διονύσης
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΟΞΟΜΠΟΥΣΛαμπρινός ΦώτοςΤιμητική ΔιάκρισηΤριανταφυλλόπουλος Νίκος
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΟΞΟΜΠΟΥΣΛαμπρινός ΦώτοςΤιμητική ΔιάκρισηΠάτσης Χρήστος
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΟΞΟΜΠΟΥΣΛαμπρινός ΦώτοςΤιμητική ΔιάκρισηΚομματάς Χρήστος
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΟΞΟΜΠΟΥΣΛαμπρινός ΦώτοςΤιμητική ΔιάκρισηΔιακομανώλης Τάσος
1987ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)ΣΗΜΑΤΑ ΜΟΡΣΣπηλιωτόπουλος ΓιώργοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΣπηλιωτόπουλος Γιώργος
1987ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)BERLIN 26Ζενέλης ΠάνοςΒραβείο ΜοντάζΡιτσάρδη Μαριλίζ
1987ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)BERLIN 26Ζενέλης ΠάνοςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΖενέλης Πάνος
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΧΕΛΙΔΟΝΑΣ, ΤΑΒρεττάκος ΚώσταςΒραβείο ΣεναρίουΒρεττάκος Κώστας
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΧΕΛΙΔΟΝΑΣ, ΤΑΒρεττάκος ΚώσταςΒραβείο ΣεναρίουΔρακοπούλου Σούλα
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΕΝΝΕΘΛΙΑ ΠΟΛΗΠαπαγιαννίδης ΤάκηςΒραβείο ΜοντάζΤσιτσόπουλος Γιάννης
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΙΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΕΙΑΠεράκης ΝίκοςΒραβείο ΜοντάζΤσιτσόπουλος Γιάννης
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΑΘΟΥΣ, ΟΒεργίτσης ΝίκοςΒραβείο ΜοντάζΤσιτσόπουλος Γιάννης
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΟΞΟΜΠΟΥΣΛαμπρινός ΦώτοςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΠαπαντωνίου Ιωάννα
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΕΝΝΕΘΛΙΑ ΠΟΛΗΠαπαγιαννίδης Τάκης2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΠαπαμόσχου Τατιάνα
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΑΘΟΥΣ, ΟΒεργίτσης ΝίκοςΒραβείο ΜουσικήςΠαπαδημητρίου Δημήτρης
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΧΕΛΙΔΟΝΑΣ, ΤΑΒρεττάκος Κώστας2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΛογοθέτης Ηλίας
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΕΡΙΡΕΜΔοξιάδης Απόστολος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΛαζαρίδου Όλια
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΛΟΙΟΣ, ΟΚουτσομύτης ΚώσταςΒραβείο ΗχοληψίαςΛαζαρίδης Αργύρης
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΛΟΙΟΣ, ΟΚουτσομύτης ΚώσταςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΚουτσομύτης Κώστας
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΙΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΕΙΑΠεράκης Νίκος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΚιμούλης Γιώργος
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΡΩΙΝΗ ΠΕΡΙΠΟΛΟΣΝικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΚατσουρίδης Ντίνος
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΟΞΟΜΠΟΥΣΛαμπρινός ΦώτοςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΚαραπιπέρης Μικές
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΟΞΟΜΠΟΥΣΛαμπρινός ΦώτοςΒραβείο ΜακιγιάζΚαπνιά Θεανώ
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΧΕΛΙΔΟΝΑΣ, ΤΑΒρεττάκος ΚώσταςΒραβείο ΣεναρίουΒρεττάκος Κώστας
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΟΞΟΜΠΟΥΣΛαμπρινός ΦώτοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΑρβανίτης Γιώργος
1987Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΧΕΛΙΔΟΝΑΣ, ΤΑΒρεττάκος ΚώσταςΒραβείο ΗχοληψίαςΑθανασόπουλος Μαρίνος
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΧΕΛΙΔΟΝΑΣ, ΤΑΒρεττάκος ΚώσταςΤιμητική ΔιάκρισηΜαρτίκα Μαρία
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΛΟΙΟΣ, ΟΚουτσομύτης ΚώσταςΤιμητική ΔιάκρισηΚυριακίδης Βλαδίμηρος
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΛΟΙΟΣ, ΟΚουτσομύτης ΚώσταςΤιμητική ΔιάκρισηΠαύλου Στέλιος
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΛΟΙΟΣ, ΟΚουτσομύτης ΚώσταςΤιμητική ΔιάκρισηΣκιαδαρέσης Γεράσιμος
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΛΟΙΟΣ, ΟΚουτσομύτης ΚώσταςΤιμητική ΔιάκρισηΚαραμπέτσης Δημήτρης
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΒΙΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΕΙΑΠεράκης ΝίκοςΒραβείο ΜοντάζΤσιτσόπουλος Γιάννης
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΩΙΝΗ ΠΕΡΙΠΟΛΟΣΝικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΝικολαΐδης Νίκος
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΛΟΙΟΣ, ΟΚουτσομύτης ΚώσταςΤιμητική ΔιάκρισηΜανθόπουλος Αίαντας
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΧΕΛΙΔΟΝΑΣ, ΤΑΒρεττάκος ΚώσταςΒραβείο ΗχοληψίαςΑθανασόπουλος Μαρίνος
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΛΟΙΟΣ, ΟΚουτσομύτης ΚώσταςΤιμητική ΔιάκρισηΑλαφούζος Σωκράτης
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΟΞΟΜΠΟΥΣΛαμπρινός ΦώτοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΛαμπρινός Φώτος
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΛΟΙΟΣ, ΟΚουτσομύτης ΚώσταςΒραβείο ΗχοληψίαςΛαζαρίδης Αργύρης
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΑΘΟΥΣ, ΟΒεργίτσης ΝίκοςΒραβείο ΜοντάζΤσιτσόπουλος Γιάννης
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΕΟΦΙΛΟΣΠαπαστάθης ΛάκηςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΣταυρίδου Ιουλία
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΟΞΟΜΠΟΥΣΛαμπρινός ΦώτοςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΚαραπιπέρης Μικές
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΑΘΟΥΣ, ΟΒεργίτσης ΝίκοςΒραβείο ΜουσικήςΠαπαδημητρίου Δημήτρης
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΟΞΟΜΠΟΥΣΛαμπρινός ΦώτοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΑρβανίτης Γιώργος
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΧΕΛΙΔΟΝΑΣ, ΤΑΒρεττάκος Κώστας2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΔιαμαντόπουλος Βασίλης
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΑΘΟΥΣ, ΟΒεργίτσης Νίκος2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΛαζαρίδου Όλια
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΕΟΦΙΛΟΣΠαπαστάθης Λάκης1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΚαταλειφός Δημήτρης
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΧΕΛΙΔΟΝΑΣ, ΤΑΒρεττάκος Κώστας1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΧρονοπούλου Μαίρη
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΑΘΟΥΣ, ΟΒεργίτσης ΝίκοςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΒεργίτσης Νίκος
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΛΟΙΟΣ, ΟΚουτσομύτης ΚώσταςΒραβείο ΣεναρίουΓκούφας Βαγγέλης
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΧΕΛΙΔΟΝΑΣ, ΤΑΒρεττάκος ΚώσταςΒραβείο ΣεναρίουΔρακοπούλου Σούλα
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΛΟΙΟΣ, ΟΚουτσομύτης ΚώσταςΒραβείο ΣεναρίουΜπράμος Γιώργος
1987Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΛΟΙΟΣ, ΟΚουτσομύτης ΚώσταςΒραβείο ΣεναρίουΚουτσομύτης Κώστας
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΛΗΜΝΟΣ Η ΦΙΛΤΑΤΗΠαπαδόπουλος Αντώνης (2)Διάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΗΝΙΣΣισκοπούλου ΦωτεινήΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΝΑ Μ' ΑΓΑΠΑΣΘωμόπουλος ΑνδρέαςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΟΡΤΡΑΙΤΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥΓεωργίου ΑύραΕΤ1 Βραβείο
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΤΟΥ ΜΥΘΟΥ, ΣΤΟΥΣΜελανίτου ΦούληΒραβείο Γ.Γ. Λαϊκής Επιμόρφωσης
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΛΗΜΝΟΣ Η ΦΙΛΤΑΤΗΠαπαδόπουλος Αντώνης (2)ΕΤ2 Βραβείο
1988ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)ΑΠΟΗΧΟΙΚουτσίνα ΚατερίναΚαλύτερης Ταινίας ΦΟΡΜΑΛ
1988ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΕΧΝΙΤΕΣ ΣΤΗ ΜΕΣΑΙΩΝΙΚΗ ΕΠΟΧΗΓιατζουζάκης ΔημήτρηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1988ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)EL DORADOΠαναγιωτοπούλου ΠέννυΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1988ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)ΡΙΓΕΚαπάκας ΚώσταςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΡΙΓΕΚαπάκας ΚώσταςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΚΙΕΣΚοτρώτση ΦωτεινήΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΘΗΡΑΣΙΑΧάλκος ΠαναγιώτηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότητας30 ΠΡΟΣ 1Γιοβανώφ ΒυρωνίαΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΙΟΡΔΑΝΗΣ, ΟΠολυχρονόπουλος ΦώτηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΠΟΗΧΟΙΚουτσίνα ΚατερίναΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣΜεγαπάνος ΚωστήςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΖΙΤΖΙΚΙ ΚΑΙ ΜΥΡΜΗΓΚΙΠαπαδάτος ΑλέκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςEL DORADOΠαναγιωτοπούλου ΠέννυΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςFRAGILEΚαρκανεβάτος ΠαναγιώτηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΗ ΒΑΣΙΛΗΣ Ο ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΣ, ΟΝτούρος ΒασίληςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΙΟΡΔΑΝΗΣ, ΟΠολυχρονόπουλος ΦώτηςΤιμητική Διάκριση
1988ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)ΣΚΙΕΣΚοτρώτση ΦωτεινήΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1988ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)ΝΙΚΗΚαραθανάσης ΔημήτρηςΚαλύτερης Ταινίας Κινουμένων Σχεδίων
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΑΣΠΡΟ ΑΛΟΓΟ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΑΚΩΡΥΧΕΙΟΥ, ΤΟΠαπαδόπουλος Αντώνης (2)Εύφημη Μνεία Ντοκιμαντέρ
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΙ... ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑΚουνενάκη ΜαρίναΕύφημη Μνεία Ντοκιμαντέρ
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΟΦΙΚΗ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΣΗΜπιρμπίλης ΠέτροςΕύφημη Μνεία
1988Φεστιβάλ Δράμας30 ΠΡΟΣ 1Γιοβανώφ ΒυρωνίαΕύφημη Μνεία
1988Φεστιβάλ ΔράμαςGOING DOWNΜουρτζόπουλος ΔημήτρηςΕύφημη Μνεία
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΕΝΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΒΡΑΔΥΣολδάτος ΓιάννηςΕύφημη Μνεία
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΜΗΝΙΣΣισκοπούλου ΦωτεινήΕύφημη Μνεία
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΠΡΟΣ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟΖαγορίτης ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΑΣΚΗΣΗ ΠΥΡΚΑΓΙΑΣΚιούκας Αντώνης ΘεοχάρηςΤιμητική Διάκριση
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΑΗ ΒΑΣΙΛΗΣ Ο ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΣ, ΟΝτούρος ΒασίληςΕιδικό Βραβείο στη Μνήμη Σταύρου Τορνέ
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΝΥΧΤΕΡΙΝΟΣ ΤΗΛΕΦΩΝΗΤΗΣΜαυράκη ΙσαβέλλαΕιδικό Βραβείο στη Μνήμη Βαγγέλη Κοτρώνη
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΤΖΙΤΖΙΚΙ ΚΑΙ ΜΥΡΜΗΓΚΙΠαπαδάτος ΑλέκοςΚαλύτερης Ταινίας με Ειδική Τεχνική
1988Φεστιβάλ ΔράμαςFRAGILEΚαρκανεβάτος ΠαναγιώτηςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΚΙΑ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ, ΣΤΗΚαρυπίδης ΓιώργοςΒραβείο ΠΕΚΚ
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΟΠΙΟ ΣΤΗΝ ΟΜΙΧΛΗΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΑΓΙΚΟ ΓΥΑΛΙ, ΤΟΓαβαλά ΜαρίαΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΦΑΚΕΛΟΣ ΠΟΛΚ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ, ΟΓρηγοράτος ΔιονύσηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΛΙΠΟΤΑΚΤΗΣΒούπουρας Χρήστος, Κόρρας ΓιώργοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ, ΗΠαναγιωτόπουλος ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜ' ΑΓΑΠΑΣ;Πανουσόπουλος ΓιώργοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςOH! BABYLONΦέρρης ΚώσταςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΚΙΑ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ, ΣΤΗΚαρυπίδης ΓιώργοςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΚΑΤΑΝΙΚΗΤΟΙ ΕΡΑΣΤΕΣΤσιώλης ΣταύροςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΦΑΝΕΛΑ ΜΕ ΤΟ 9, ΗΒούλγαρης ΠαντελήςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΚΑΤΑΝΙΚΗΤΟΙ ΕΡΑΣΤΕΣΤσιώλης ΣταύροςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΚΙΑ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ, ΣΤΗΚαρυπίδης ΓιώργοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΛΙΠΟΤΑΚΤΗΣΒούπουρας Χρήστος, Κόρρας Γιώργος2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΣταθοπούλου Τούλα
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΦΑΚΕΛΟΣ ΠΟΛΚ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ, ΟΓρηγοράτος ΔιονύσηςΤιμητική ΔιάκρισηΑρβανίτης Θανάσης
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΦΑΝΕΛΑ ΜΕ ΤΟ 9, ΗΒούλγαρης ΠαντελήςΤιμητική ΔιάκρισηΑρβανίτης Θανάσης
1988ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΥΧΗ ΔΙΑΒΑΙΝΕΠετρόπουλος ΣπύροςΒραβείο ΣεναρίουΠετρόπουλος Σπύρος
1988ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)ΡΟΥΛΕΤΤΑΜπιλιλής ΝίκοςΒραβείο ΣεναρίουΜπιλιλής Νίκος
1988ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)ΡΟΥΛΕΤΤΑΜπιλιλής ΝίκοςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΜπιλιλής Νίκος
1988ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)ΣΚΙΕΣΚοτρώτση ΦωτεινήΒραβείο ΦωτογραφίαςΚωνσταντακόπουλος Ηλίας
1988ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)ΣΚΙΕΣΚοτρώτση ΦωτεινήΓυναικείου ΡόλουΧατούπη Δήμητρα
1988ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςPLUMERIA RUBRAΘεοδωράκη ΣτέλλαΒραβείο ΦωτογραφίαςΚωνσταντακόπουλος Ηλίας
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΟΠΙΟ ΣΤΗΝ ΟΜΙΧΛΗΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΣεναρίουΒαλτινός Θανάσης
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΟΠΙΟ ΣΤΗΝ ΟΜΙΧΛΗΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΣεναρίουΓκουέρα Τονίνο
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΦΑΚΕΛΟΣ ΠΟΛΚ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ, ΟΓρηγοράτος Διονύσης2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΧατζούδης Κώστας
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΚΙΑ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ, ΣΤΗΚαρυπίδης ΓιώργοςΒραβείο ΜουσικήςΠαπαδημητρίου Δημήτρης
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΦΑΚΕΛΟΣ ΠΟΛΚ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ, ΟΓρηγοράτος ΔιονύσηςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΛελούδα Ντόρα
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΚΙΑ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ, ΣΤΗΚαρυπίδης Γιώργος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΚώνστας Γιώργος
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΟΠΙΟ ΣΤΗΝ ΟΜΙΧΛΗΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΚαραπιπέρης Μικές
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΦΑΚΕΛΟΣ ΠΟΛΚ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ, ΟΓρηγοράτος ΔιονύσηςΒραβείο ΣεναρίουΓρηγοράτος Διονύσης
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΦΑΚΕΛΟΣ ΠΟΛΚ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ, ΟΓρηγοράτος ΔιονύσηςΒραβείο ΜοντάζΓούσιας Βαγγέλης
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΦΑΝΕΛΑ ΜΕ ΤΟ 9, ΗΒούλγαρης ΠαντελήςΒραβείο ΜακιγιάζΒότσου Στέλλα
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΟΠΙΟ ΣΤΗΝ ΟΜΙΧΛΗΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΑρσένη Αναστασία
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΟΠΙΟ ΣΤΗΝ ΟΜΙΧΛΗΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΦωτογραφίαςΑρβανίτης Γιώργος
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ, ΗΠαναγιωτόπουλος ΝίκοςΒραβείο ΗχοληψίαςΑθανασόπουλος Μαρίνος
1988Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΟΠΙΟ ΣΤΗΝ ΟΜΙΧΛΗΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΣεναρίουΑγγελόπουλος Θόδωρος
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΚΑΤΑΝΙΚΗΤΟΙ ΕΡΑΣΤΕΣΤσιώλης ΣταύροςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΤσιώλης Σταύρος
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΚΑΤΑΝΙΚΗΤΟΙ ΕΡΑΣΤΕΣΤσιώλης ΣταύροςΒραβείο ΦωτογραφίαςΚαψούρος Βασίλης
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΦΑΝΕΛΑ ΜΕ ΤΟ 9, ΗΒούλγαρης ΠαντελήςΒραβείο ΜοντάζΓιαννόπουλος Τάκης
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΖΩΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΚΗ, ΗΚολλάτος ΔημήτρηςΤιμητική ΔιάκρισηΚολλάτος Αλέξανδρος
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΦΑΚΕΛΟΣ ΠΟΛΚ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ, ΟΓρηγοράτος ΔιονύσηςΒραβείο ΦωτογραφίαςΔάφνος Προκόπης
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΦΑΝΕΛΑ ΜΕ ΤΟ 9, ΗΒούλγαρης ΠαντελήςΒραβείο ΗχοληψίαςΑχλάδης Ανδρέας
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΦΑΚΕΛΟΣ ΠΟΛΚ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ, ΟΓρηγοράτος ΔιονύσηςΒραβείο ΜοντάζΓούσιας Βαγγέλης
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΚΙΑ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ, ΣΤΗΚαρυπίδης ΓιώργοςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΑρσένη Αναστασία
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΚΙΑ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ, ΣΤΗΚαρυπίδης ΓιώργοςΒραβείο ΜουσικήςΠαπαδημητρίου Δημήτρης
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΚΙΑ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ, ΣΤΗΚαρυπίδης ΓιώργοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΑρβανίτης Γιώργος
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΛΙΠΟΤΑΚΤΗΣΒούπουρας Χρήστος, Κόρρας Γιώργος2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΣταθοπούλου Τούλα
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΦΑΚΕΛΟΣ ΠΟΛΚ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ, ΟΓρηγοράτος Διονύσης2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΧατζούδης Κώστας
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΚΙΑ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ, ΣΤΗΚαρυπίδης Γιώργος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΚώνστας Γιώργος
1988Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΚΙΑ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ, ΣΤΗΚαρυπίδης ΓιώργοςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΚαρυπίδης Γιώργος
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΛΛΗΝΙΚΟ ΘΑΥΜΑ, ΤΟΠαπακώστας ΓιώργοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςROMΚαραμαγγιώλης ΜενέλαοςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Τεκμηρίωσης (Ντοκιμαντέρ) Μεγάλου Μήκους
1989Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΩΡΙΑ ΦΩΤΟΣΣκούρα ΒουβούλαΤιμητική Διάκριση για Ταινία Πληροφορικού Τμήματος
1989ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςROMEO ΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝΣούλης ΝίκοςΒραβείο
1989ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)ΕΝΟΣ ΛΕΠΤΟΥ ΣΙΓΗΤζίτζης ΣτράτοςΒραβείο
1989ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΛΑΣΤΙΚΟΘεοδωράκη ΣτέλλαΒραβείο
1989ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης (Αίθουσα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ, ΗΕυσταθιάδης ΘεόφιλοςΒραβείο
1989ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΕΑΤΗΣΑναστόπουλος ΘάνοςΒραβείο
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΑΡΑΛΥΣΙΑΜαριανός ΑνδρέαςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΕΙΣΟικονόμου Φαίδρα ΚατερίναΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΛΑΣΤΙΚΟΘεοδωράκη ΣτέλλαΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΩΝΙΑ ΠΑΡΑΜΟΝΕΥΕΙ Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ, ΣΤΗΦραγκούλης ΔημήτρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΡΑΦΕΙΟ ΙΔΕΩΝΤσαβαλός ΑντώνηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςROMEO ΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝΣούλης ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΒΑΞΓραμματικός ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςDON'T WORRYΘωμόπουλος ΒασίληςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςMETALLICAΜπαρδάκος ΤάκηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΘΕΑΤΗΣΑναστόπουλος ΘάνοςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΕΡΑΚΡΟΥΖΣπυριδάκης ΤάκηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςHERMAN BLAUTH ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΣΥΜΒΑΝΤΟΣ ΠΟΥ ΕΝΙΣΧΥΕΙ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑΜουρίκη ΠανδώραΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΟΝΑΧΙΚΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ, ΟΙΤωμαδάκη ΚωστούλαΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1989ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΒΑΞΓραμματικός ΝίκοςΒραβείο
1989Φεστιβάλ ΔράμαςΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΕΙΣΟικονόμου Φαίδρα ΚατερίναΤιμητική Διάκριση
1989Φεστιβάλ ΔράμαςΓΡΑΦΕΙΟ ΙΔΕΩΝΤσαβαλός ΑντώνηςΤιμητική Διάκριση
1989Φεστιβάλ ΔράμαςΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΙΔΕΑΜαντελένη ΜάντηΤιμητική Διάκριση
1989Φεστιβάλ ΔράμαςΧΡΟΝΟΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ, ΟΤσελεντάκης ΜανώληςΤιμητική Διάκριση
1989Φεστιβάλ ΔράμαςHERMAN BLAUTH ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΣΥΜΒΑΝΤΟΣ ΠΟΥ ΕΝΙΣΧΥΕΙ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑΜουρίκη ΠανδώραΤιμητική Διάκριση
1989Φεστιβάλ ΔράμαςΒΕΡΑΚΡΟΥΖΣπυριδάκης ΤάκηςΚαλύτερης Ταινίας Φεστιβάλ
1989Φεστιβάλ ΔράμαςΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΝΣΕΛΗΝΟ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙΠαγουλάτος ΠαντελήςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1989Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΡΜΑΡΑ, ΤΑΜπίστικας ΑλέξηςΚαλύτερης Ταινίας Φιξιόν
1989Φεστιβάλ ΔράμαςΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣΜεγαπάνος ΚωστήςΚαλύτερης Πειραματικής Ταινίας
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΕΞΙΟΤΕΡΑ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣΑντωνάκος ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΟΚΚΙΝΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ, ΗΒαφέας ΒασίληςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΗΜΑΔΙΑ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ, ΤΑΚοκκινόπουλος ΠάνοςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΕΡΑΣΜΑ, ΤΟΗλιοπούλου ΒασιλικήΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΞΕΝΙΑΒιβάνκο ΠατρίςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ, ΤΟΖυρίνης ΚώσταςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΑΜΟΣ ΣΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟΚεσίσογλου ΒασίληςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1989Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςROMΚαραμαγγιώλης ΜενέλαοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1989Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςOH! BABYLONΦέρρης ΚώσταςΒραβείο Ειδικών Επιτεύξεων
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΛΛΗΝΙΚΟ ΘΑΥΜΑ, ΤΟΠαπακώστας ΓιώργοςΒραβείο ΜοντάζΤριανταφύλλου Γιώργος
1989ΑΝΤΙ-Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης28722Ρηγόπουλος ΤάσοςΒραβείο ΜοντάζΠαρασκευοπούλου Ιωάννα
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΕΞΙΟΤΕΡΑ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣΑντωνάκος ΝίκοςΒραβείο ΜοντάζΤριανταφύλλου Γιώργος
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΕΡΑΣΜΑ, ΤΟΗλιοπούλου ΒασιλικήΒραβείο ΜοντάζΤριανταφύλλου Γιώργος
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΑΜΟΣ ΣΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟΚεσίσογλου ΒασίληςΒραβείο Β' Γυναικείου ΡόλουΤουρνάκη Όλγα
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΘΩΟΣ Ή ΕΝΟΧΟΣΑρβανίτης Δημήτρης2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΤουρνάκη Όλγα
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΕΞΙΟΤΕΡΑ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣΑντωνάκος Νίκος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΣκιαδαρέσης Γεράσιμος
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΕΡΑΣΜΑ, ΤΟΗλιοπούλου ΒασιλικήΒραβείο ΦωτογραφίαςΣινάνος Ανδρέας
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΕΡΑΣΜΑ, ΤΟΗλιοπούλου ΒασιλικήΒραβείο ΣκηνογραφίαςΠολίτης Νίκος
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΗΜΑΔΙΑ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ, ΤΑΚοκκινόπουλος ΠάνοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΠαπακωνσταντής Δημήτρης
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΑΜΟΣ ΣΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟΚεσίσογλου ΒασίληςΒραβείο Α' Γυναικείου ΡόλουΠαΐζη Αλέκα
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΕΡΑΣΜΑ, ΤΟΗλιοπούλου Βασιλική1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΝινιός Γιώργος
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΗΜΑΔΙΑ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ, ΤΑΚοκκινόπουλος ΠάνοςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΛελούδα Ντόρα
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςROMΚαραμαγγιώλης ΜενέλαοςΒραβείο ΜουσικήςΚυπουργός Νίκος
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΗΜΑΔΙΑ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ, ΤΑΚοκκινόπουλος Πάνος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΚατσαρής Αντώνης
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΟΚΚΙΝΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ, ΗΒαφέας Βασίλης2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΚατσαρής Αντώνης
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΕΞΙΟΤΕΡΑ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣΑντωνάκος ΝίκοςΒραβείο ΗχοληψίαςΚασσιμάτης Μίμης
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΕΡΑΣΜΑ, ΤΟΗλιοπούλου ΒασιλικήΒραβείο ΣεναρίουΗλιοπούλου Βασιλική
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΕΡΑΣΜΑ, ΤΟΗλιοπούλου ΒασιλικήΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΗλιοπούλου Βασιλική
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΕΞΙΟΤΕΡΑ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣΑντωνάκος ΝίκοςΒραβείο ΜακιγιάζΒότσου Στέλλα
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΕΡΑΣΜΑ, ΤΟΗλιοπούλου ΒασιλικήΒραβείο ΜακιγιάζΒότσου Στέλλα
1989Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΗΜΑΔΙΑ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ, ΤΑΚοκκινόπουλος ΠάνοςΒραβείο ΗχοληψίαςΑχλάδης Ανδρέας
1989Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΘΩΟΣ Ή ΕΝΟΧΟΣΑρβανίτης Δημήτρης2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΤουρνάκη Όλγα
1989Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΛΓΑ ΡΟΜΠΑΡΤΣΒακαλόπουλος ΧρήστοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΣινάνος Ανδρέας
1989Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΓΑΜΟΣ ΣΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟΚεσίσογλου ΒασίληςΕιδικό ΒραβείοΞενίδης Σταύρος
1989Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΕΞΙΟΤΕΡΑ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣΑντωνάκος Νίκος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΝινιός Γιώργος
1989Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΓΑΜΟΣ ΣΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟΚεσίσογλου ΒασίληςΒραβείο Β' Γυναικείου ΡόλουΤουρνάκη Όλγα
1989Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςROMΚαραμαγγιώλης ΜενέλαοςΒραβείο ΜοντάζΓιαννόπουλος Τάκης
1989Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςOH! BABYLONΦέρρης ΚώσταςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΖωγράφος Τάσος
1989Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςOH! BABYLONΦέρρης ΚώσταςΒραβείο ΜουσικήςΠαναγιώτου Θέσια
1989Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΕΞΙΟΤΕΡΑ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣΑντωνάκος Νίκος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΣκιαδαρέσης Γεράσιμος
1989Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΓΑΜΟΣ ΣΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟΚεσίσογλου ΒασίληςΒραβείο Α' Γυναικείου ΡόλουΠαΐζη Αλέκα
1989Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςOH! BABYLONΦέρρης ΚώσταςΒραβείο ΦωτογραφίαςΖερβουλάκος Γιώργος
1989Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΞΕΝΙΑΒιβάνκο ΠατρίςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΒιβάνκο Πατρίς
1990Ευρωπαϊκό Φεστιβάλ Φανταστικού ΚινηματογράφουΠΑΡΑΛΥΣΙΑΜαριανός ΑνδρέαςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΟΪΡΑΑγγελή ΓκαίηΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςSINGAPORE SLING - Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑ ΠΤΩΜΑΝικολαΐδης ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςAENIGMA ESTΜαυρίκιος ΔημήτρηςΒραβείο Τεκμηρίωσης (Ντοκιμαντέρ) Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΕΣΠΟΙΝΑΓκορίτσας ΣωτήρηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΦΘΙΝΟΠΩΡΟ ΠΟΥ ΟΙ ΝΥΧΤΕΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ, ΤΟΧαρίτος ΛευτέρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΑΣΠαπαδόπουλος Αντώνης (2)Διάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΠΩΝΛουλές ΒασίληςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΟΜΩΣ;Παπαδόδημα ΦένιαΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΓΩΝΙΑΚαίσαρης ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΠΕΙΡΟΚαρκανεβάτος ΠαναγιώτηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΑΓΙΚΗ ΛΥΧΝΙΑΖούλιας ΠέτροςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΥΦΛΟΜΥΓΑΑράπογλου ΔήμητραΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΥ, ΤΟΝάκος ΒασίληςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΑΡΜΑΡΑ ΤΟΥ ΠΑΡΘΕΝΩΝΑ, ΤΑΙωάννου ΣταύροςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΝΕΞΙΤΗΛΑ ΧΡΩΜΑΤΑΣέκερης ΝίκοςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΕΣΠΟΙΝΑΓκορίτσας ΣωτήρηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΟΜΩΣ;Παπαδόδημα ΦένιαΕιδικό Βραβείο στη Μνήμη Τάκη Κανελλόπουλου
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΟΜΩΣ;Παπαδόδημα Φένια2ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΓΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΓΟΠΟΙΟΥ, ΟΛεοντάρης Γιάννης2ο Βραβείο Ταινίας με Αισθητικές Αναζητήσεις
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΠΟΡΤΕΣΜεράντζας ΔημήτρηςΕιδικό Βραβείο στη Μνήμη Βαγγέλη Κοτρώνη
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΓΙΚΗ ΛΥΧΝΙΑΖούλιας Πέτρος1ο Βραβείο Ταινίας με Αισθητικές Αναζητήσεις
1990Φεστιβάλ ΔράμαςDOPPELSPIEL- ΝΤΟΥΕΤΤΟΤαραβήρας Σπύρος4ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΕΒΔΟΜΟ ΤΑΞΙΔΙ, ΤΟΜαρούλης Παναγιώτης3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΝΑ, ΤΟΔάνου Έρση1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΝΤΕ ΓΕΙΑ...Τσεμπερόπουλος ΓιώργοςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΡΩΤΑΣ ΣΤΗ ΧΟΥΡΜΑΔΙΑΤσιώλης ΣταύροςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΝΙΚΗ ΤΗΣ ΣΑΜΟΘΡΑΚΗΣ, ΗΑβδελιώδης ΔήμοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΝΥΧΤΑ ΤΗΣ ΜΥΣΤΙΚΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ, ΗΑντωνόπουλος ΤάκηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΨΥΛΛΟΣ, ΟΣπύρου ΔημήτρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑΡικάκη ΛουκίαΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΟΝΕΙΡΩΝΜπουλμέτης ΤάσοςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΡΑΣΤΕΣ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥΠαναγιωτάτος ΔημήτρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςAENIGMA ESTΜαυρίκιος ΔημήτρηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΡΩΤΑΣ ΣΤΗ ΧΟΥΡΜΑΔΙΑΤσιώλης ΣταύροςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1990Ευρωπαϊκό Φεστιβάλ Φανταστικού ΚινηματογράφουΠΑΡΑΛΥΣΙΑΜαριανός Ανδρέας2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΔρόσος Σπύρος
1990Ευρωπαϊκό Φεστιβάλ Φανταστικού ΚινηματογράφουΠΑΡΑΛΥΣΙΑΜαριανός Ανδρέας1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΤσιπίδης Βασίλης
1990Ευρωπαϊκό Φεστιβάλ Φανταστικού ΚινηματογράφουΠΑΡΑΛΥΣΙΑΜαριανός ΑνδρέαςΒραβείο ΜουσικήςΒασιλάτος Αλέξανδρος
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΝΙΚΗ ΤΗΣ ΣΑΜΟΘΡΑΚΗΣ, ΗΑβδελιώδης ΔήμοςΒραβείο ΗχοληψίαςΠουλατζάς Κώστας
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΝΙΚΗ ΤΗΣ ΣΑΜΟΘΡΑΚΗΣ, ΗΑβδελιώδης ΔήμοςΒραβείο ΗχοληψίαςΚίττου Ντίνος
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΡΑΣΤΕΣ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥΠαναγιωτάτος ΔημήτρηςΒραβείο Τεχνικών ΕπιτεύξεωνΑλαχούζος Γιώργος
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΕΣΠΟΙΝΑΓκορίτσας ΣωτήρηςΤιμητική ΔιάκρισηΝινιός Γιώργος
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΕΣΠΟΙΝΑΓκορίτσας ΣωτήρηςΤιμητική ΔιάκρισηΚυριάκη Μαρία
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΗΜΑΔΙΑ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ, ΤΑΚοκκινόπουλος ΠάνοςΒραβείο Τάκης ΚανελλόπουλοςΚοκκινόπουλος Πάνος
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΗΜΑΔΙΑ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ, ΤΑΚοκκινόπουλος ΠάνοςΒραβείο ΜοντάζΓιαννόπουλος Τάκης
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΟΝΕΙΡΩΝΜπουλμέτης ΤάσοςΒραβείο Τάκης ΚανελλόπουλοςΜπουλμέτης Τάσος
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΑΓΩΝΙΑΚαίσαρης ΝίκοςΕιδικό Βραβείο ΣεναρίουΚαίσαρης Νίκος
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΓΙΚΗ ΛΥΧΝΙΑΖούλιας ΠέτροςΕιδικό Βραβείο ΦωτογραφίαςΓιαννούλης Σταμάτης
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΕΒΔΟΜΟ ΤΑΞΙΔΙ, ΤΟΜαρούλης ΠαναγιώτηςΕιδικό Βραβείο ΉχουΑθανασόπουλος Μαρίνος
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΕΒΔΟΜΟ ΤΑΞΙΔΙ, ΤΟΜαρούλης ΠαναγιώτηςΕιδικό Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΑπαρτιάν Άρτο
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΟΜΩΣ;Παπαδόδημα ΦένιαΕιδικό Βραβείο ΜοντάζΠαπαστάθη Μπονίτα
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΕΙΛΗΚόκκινος ΑντώνηςΕιδικό Βραβείο ΜοντάζΣπυροπούλου Γιάννα
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΕΙΛΗΚόκκινος ΑντώνηςΕιδικό Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΜαλικένζου Έρση
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΝΤΕ ΓΕΙΑ...Τσεμπερόπουλος ΓιώργοςΒραβείο ΣεναρίουΑλεξάκης Βασίλης
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΝΤΕ ΓΕΙΑ...Τσεμπερόπουλος ΓιώργοςΒραβείο ΣεναρίουΤσεμπερόπουλος Γιώργος
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΟΝΕΙΡΩΝΜπουλμέτης ΤάσοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΠαυλόπουλος Λευτέρης
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΝΤΕ ΓΕΙΑ...Τσεμπερόπουλος Γιώργος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΠαπανίκα Καίτη
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΝΙΚΗ ΤΗΣ ΣΑΜΟΘΡΑΚΗΣ, ΗΑβδελιώδης ΔήμοςΒραβείο ΜουσικήςΠαπαδημητρίου Δημήτρης
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΟΝΕΙΡΩΝΜπουλμέτης ΤάσοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΜπουλμέτης Τάσος
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΝΤΕ ΓΕΙΑ...Τσεμπερόπουλος Γιώργος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΚούρκουλος Άλκης
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΡΑΣΤΕΣ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥΠαναγιωτάτος ΔημήτρηςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΚαραγιάννης Σπύρος
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΘΗΝΑΙΟΙ, ΟΙΑλεξάκης Βασίλης2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΖουμπουλάκη Βούλα
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΝΤΕ ΓΕΙΑ...Τσεμπερόπουλος Γιώργος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΔημητράτος Νίκος
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςSINGAPORE SLING - Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑ ΠΤΩΜΑΝικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΒαρθολομαίου Μαρί Λουίζ
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςΝΙΚΗ ΤΗΣ ΣΑΜΟΘΡΑΚΗΣ, ΗΑβδελιώδης ΔήμοςΒραβείο ΜακιγιάζΒαρθαλίτου Κατερίνα
1990Κρατικά βραβεία ποιότηταςSINGAPORE SLING - Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑ ΠΤΩΜΑΝικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο ΜοντάζΑνδρεαδάκης Ανδρέας
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΝΙΚΗ ΤΗΣ ΣΑΜΟΘΡΑΚΗΣ, ΗΑβδελιώδης ΔήμοςΒραβείο ΗχοληψίαςΠουλατζάς Κώστας
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΗΜΑΔΙΑ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ, ΤΑΚοκκινόπουλος ΠάνοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΚοκκινόπουλος Πάνος
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΘΗΝΑΙΟΙ, ΟΙΑλεξάκης ΒασίληςΤιμητική ΔιάκρισηΠρούσαλης Αθηνόδωρος
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΟΝΕΙΡΩΝΜπουλμέτης ΤάσοςΒραβείο ΜακιγιάζΜαρή Δέσποινα
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΟΝΕΙΡΩΝΜπουλμέτης Τάσος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΒακούσης Μάνος
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΝΙΚΗ ΤΗΣ ΣΑΜΟΘΡΑΚΗΣ, ΗΑβδελιώδης ΔήμοςΒραβείο ΗχοληψίαςΚίττου Ντίνος
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΝΙΚΗ ΤΗΣ ΣΑΜΟΘΡΑΚΗΣ, ΗΑβδελιώδης ΔήμοςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΠαπαχρήστου Σοφία
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΟΝΕΙΡΩΝΜπουλμέτης ΤάσοςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΣδούγκος Μιχάλης
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςAENIGMA ESTΜαυρίκιος ΔημήτρηςΒραβείο ΜουσικήςΚυπουργός Νίκος
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΡΩΤΑΣ ΣΤΗ ΧΟΥΡΜΑΔΙΑΤσιώλης Σταύρος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΑνδρέου Λάζαρος
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςSINGAPORE SLING - Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑ ΠΤΩΜΑΝικολαΐδης Νίκος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΧέρολντ Μέρεντιθ
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςSINGAPORE SLING - Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑ ΠΤΩΜΑΝικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΣταύρου Άρης
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΕΡΑΣΜΑ, ΤΟΗλιοπούλου ΒασιλικήΒραβείο ΣεναρίουΗλιοπούλου Βασιλική
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΟΝΕΙΡΩΝΜπουλμέτης ΤάσοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΜπουλμέτης Τάσος
1990Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςSINGAPORE SLING - Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑ ΠΤΩΜΑΝικολαΐδης ΝίκοςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΝικολαΐδης Νίκος
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΨΕΜΜΑΤΑ, ΣΤΑΦραγκουλάκης ΓιάννηςΔήμου Θεσσαλονίκης
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΠΑΠΙΑΣ, ΤΟΙνδαρές ΔημήτρηςΔήμου Θεσσαλονίκης
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΡΑΠΕΤΗΣ, ΟΞανθόπουλος ΛευτέρηςΕΤΕΚΤ Βραβείο
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΔΙΟΡΘΩΤΗ ΕΛΣΑΑναστασίου Μιχάλης2ο Βραβείο Ταινίας Μικρού Μήκους
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΓΡΑΒΑΤΑ, ΗΜπίστικας Αλέξης2ο Βραβείο Ταινίας Μικρού Μήκους
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΥΡΙΑ ΜΙΚΑ, ΗΕυαγγελάκου Κατερίνα2ο Βραβείο Ταινίας Μικρού Μήκους
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΨΕΜΜΑΤΑ, ΣΤΑΦραγκουλάκης Γιάννης1ο Βραβείο Ταινίας Μικρού Μήκους
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΠΑΠΙΑΣ, ΤΟΙνδαρές Δημήτρης1ο Βραβείο Ταινίας Μικρού Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΥΓΡΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΡΕΣΠΕΣΣταθογιαννόπουλος ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΑΡΑΘΥΡΟ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑΗλιού ΜαρίαΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΔΙΟΡΘΩΤΗ ΕΛΣΑΑναστασίου ΜιχάληςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΚΟΤΟΣΜαριανός ΑνδρέαςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΚΟΛΦ ΣΤΡΗΜΠορτοκαλάκης ΠαναγιώτηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΨΑΡΑ ΕΝΑ ΝΗΣΑΚΙ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥΟικονόμου Φαίδρα ΚατερίναΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΟΔΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΣΤΟΝ 20ο ΑΙΩΝΑΘεοδωράκη ΣτέλλαΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΥΡΙΑ ΜΙΚΑ, ΗΕυαγγελάκου ΚατερίναΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΟΙΚΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΣΤΟΛαμπρόπουλος ΚώσταςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΠΑΠΙΑΣ, ΤΟΙνδαρές ΔημήτρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΨΕΜΜΑΤΑ, ΣΤΑΦραγκουλάκης ΓιάννηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΠΙΤΑΚΙΑ ΕΛΑΦΡΟΥ ΤΥΠΟΥΑκονίδης ΓιάννηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΡΑΒΑΤΑ, ΗΜπίστικας ΑλέξηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1991Φεστιβάλ ΔράμαςΣΠΙΤΑΚΙΑ ΕΛΑΦΡΟΥ ΤΥΠΟΥΑκονίδης ΓιάννηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1991Φεστιβάλ ΔράμαςΚΟΤΣΙΑΦάγκρας ΓιάννηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1991Φεστιβάλ ΔράμαςΥΓΡΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΡΕΣΠΕΣΣταθογιαννόπουλος ΝίκοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΕΞΟΔΟΣΔίτσας ΜένιοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΙΣΗΜΕΡΙΑΚορνήλιος ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΡΑΠΕΤΗΣ, ΟΞανθόπουλος ΛευτέρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΥΟ ΗΛΙΟΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟΣταμπουλόπουλος ΓιώργοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΗΣΥΧΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥΒούλγαρης ΠαντελήςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕΤΕΩΡΟ ΒΗΜΑ ΤΟΥ ΠΕΛΑΡΓΟΥ, ΤΟΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΦΑΝΟΥΡΟΠΙΤΤΑΓιατζουτζάκης ΔημήτρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΡΥΣΤΑΛΛΙΝΕΣ ΝΥΧΤΕΣΜαρκετάκη ΤώνιαΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΛΕΙΣΤΗ ΣΤΡΟΦΗΓραμματικός ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΛΛΗ ΟΨΗ, ΗΨαρράς ΤάσοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΖΩΝΥΣ ΚΕΛΝ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ, ΟΣκρουμπέλος ΘανάσηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΟΡΑΚΙΑΣπετσιώτης ΤάκηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΣΤΕΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΠΟΡΤΟ ΛΕΟΝΕ, ΣΤΟΝΓρηγοράτος ΔιονύσηςΒραβείο Τεκμηρίωσης (Ντοκιμαντέρ) Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΥΟ ΗΛΙΟΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟΣταμπουλόπουλος ΓιώργοςΒραβείο Τεχνικών ΕπιτεύξεωνΑρβανίτης Θανάσης
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΥΟ ΗΛΙΟΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟΣταμπουλόπουλος ΓιώργοςΒραβείο Τεχνικών ΕπιτεύξεωνΤριανταφύλλου Γιώργος
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΙΓΙΝΑ - Κ. ΑΓΓΕΛΑΚΗ ΡΟΥΚΚαραμάνης ΜάριοςΈπαινοςΣμαραγδής Γιάννης
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΦΑΝΟΥΡΟΠΙΤΤΑΓιατζουτζάκης ΔημήτρηςΒραβείο Τάκης ΚανελλόπουλοςΓιατζουζάκης Δημήτρης
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΛΕΙΣΤΗ ΣΤΡΟΦΗΓραμματικός ΝίκοςΒραβείο Τάκης ΚανελλόπουλοςΓραμματικός Νίκος
1991Φεστιβάλ ΔράμαςΤΟΥΜΠΑΣταματάρη ΝίκηΤιμητική ΔιάκρισηΠαπαμόσχου Τατιάνα
1991Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΟΤΟΣΜαριανός ΑνδρέαςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΒασιλάτος Αλέξανδρος
1991Φεστιβάλ ΔράμαςΜΕΛΟΔουκέλη ΜαριλίναΈπαινος ΣκηνοθεσίαςΔουκέλη Μαριλίνα
1991Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΥΡΙΑΚΗΚαντάς ΔημήτρηςΤιμητική ΔιάκρισηΖιάκας Γιώργος
1991Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΥΡΙΑΚΗΚαντάς ΔημήτρηςΤιμητική ΔιάκρισηΣεϊρλή Σοφία
1991Φεστιβάλ ΔράμαςΓΚΟΛΦ ΣΤΡΗΜΠορτοκαλάκης ΠαναγιώτηςΤιμητική ΔιάκρισηΖιώζια Φανή
1991Φεστιβάλ ΔράμαςΓΚΟΛΦ ΣΤΡΗΜΠορτοκαλάκης ΠαναγιώτηςΤιμητική ΔιάκρισηΛεμπέση Χρύσα
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΡΥΣΤΑΛΛΙΝΕΣ ΝΥΧΤΕΣΜαρκετάκη ΤώνιαΒραβείο ΣεναρίουΜαρκετάκη Τώνια
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΖΕΣΤΗΣ, ΤΑΛιάππα ΦρίνταΒραβείο ΗχοληψίαςΠαπαδημητρίου Νίκος
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΥΟ ΗΛΙΟΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟΣταμπουλόπουλος ΓιώργοςΒραβείο ΜουσικήςΧριστοδουλίδης Μιχάλης
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΛΕΙΣΤΗ ΣΤΡΟΦΗΓραμματικός Νίκος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΧατζησάββας Μηνάς
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΡΥΣΤΑΛΛΙΝΕΣ ΝΥΧΤΕΣΜαρκετάκη ΤώνιαΒραβείο ΦωτογραφίαςΧασάπης Σταύρος
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΥΟ ΗΛΙΟΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟΣταμπουλόπουλος ΓιώργοςΒραβείο ΜοντάζΤριανταφύλλου Γιώργος
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΡΥΣΤΑΛΛΙΝΕΣ ΝΥΧΤΕΣΜαρκετάκη ΤώνιαΒραβείο ΕνδυματολογίαςΠάτσας Γιώργος
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΗΣΥΧΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥΒούλγαρης Παντελής1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΠαΐζη Αλέκα
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΡΑΠΕΤΗΣ, ΟΞανθόπουλος Λευτέρης2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΝινιός Γιώργος
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕΤΕΩΡΟ ΒΗΜΑ ΤΟΥ ΠΕΛΑΡΓΟΥ, ΤΟΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΚαραπιπέρης Μικές
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΥΟ ΗΛΙΟΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟΣταμπουλόπουλος ΓιώργοςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΚαραπιπέρης Μικές
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΡΥΣΤΑΛΛΙΝΕΣ ΝΥΧΤΕΣΜαρκετάκη ΤώνιαΒραβείο ΣεναρίουΚάραλη Μαλβίνα
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΖΩΝΥΣ ΚΕΛΝ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ, ΟΣκρουμπέλος Θανάσης2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΔιαμαντίδου Δέσπω
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΛΕΙΣΤΗ ΣΤΡΟΦΗΓραμματικός ΝίκοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΓραμματικός Νίκος
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΥΟ ΗΛΙΟΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟΣταμπουλόπουλος ΓιώργοςΒραβείο ΜακιγιάζΒότσου Στέλλα
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΗΣΥΧΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥΒούλγαρης Παντελής1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΒέγγος Θανάσης
1991Κρατικά βραβεία ποιότηταςΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΖΕΣΤΗΣ, ΤΑΛιάππα ΦρίνταΒραβείο ΗχοληψίαςΑχλάδης Νίκος
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΡΑΠΕΤΗΣ, ΟΞανθόπουλος ΛευτέρηςΒραβείο ΦωτογραφίαςΣινάνος Ανδρέας
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΡΑΠΕΤΗΣ, ΟΞανθόπουλος Λευτέρης2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΝινιός Γιώργος
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΛΕΙΣΤΗ ΣΤΡΟΦΗΓραμματικός ΝίκοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΓραμματικός Νίκος
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΙΣΗΜΕΡΙΑΚορνήλιος ΝίκοςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΠαπαθεοφάνους Αριάδνη
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΙΣΗΜΕΡΙΑΚορνήλιος ΝίκοςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΔαγκλίδης Αντώνης
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΡΑΠΕΤΗΣ, ΟΞανθόπουλος ΛευτέρηςΒραβείο ΜουσικήςΚυπουργός Νίκος
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΡΑΚΙΑΣπετσιώτης Τάκης2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΜόσχοβη Ματίνα
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΙΣΗΜΕΡΙΑΚορνήλιος Νίκος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΝινιός Γιώργος
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΛΛΗ ΟΨΗ, ΗΨαρράς Τάσος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΧατούπη Δήμητρα
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΛΕΙΣΤΗ ΣΤΡΟΦΗΓραμματικός Νίκος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΧατζησάββας Μηνάς
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΙΣΗΜΕΡΙΑΚορνήλιος ΝίκοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΣινάνος Ανδρέας
1991Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΦΑΝΟΥΡΟΠΙΤΤΑΓιατζουτζάκης ΔημήτρηςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΓιατζουζάκης Δημήτρης
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΠΑΫΡΟΝ Η ΜΠΑΛΑΝΤΑ ΕΝΟΣ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΥΚούνδουρος ΝίκοςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑΠαγουλάτος ΠαντελήςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1992Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΡΥΣΤΑΛΛΙΝΕΣ ΝΥΧΤΕΣΜαρκετάκη ΤώνιαΕΤΕΚΤ Βραβείο
1992Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΗΝ ΚΛΑΙΤΕΒακαλόπουλος Χρήστος, Τσιώλης ΣταύροςΒραβείο ΠΕΚΚ
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΦΑΝΤΑΣΙΑΣαβουλίδου ΝόραΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΑΡΕΑ ΤΩΝ ΛΟΥΣΤΡΩΝ, ΗΜαριανός ΑνδρέαςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΥΡΓΟΣ - ΤΑΚΗΣ ΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣΚυριακίδης ΑχιλλέαςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΪΜΑΝΛάμπρου ΓιάννηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΝΥΧΤΑ ΤΗΣ ΖΩΝΤΑΝΗΣ ΣΚΙΑΣ, ΗΚαραπαναγιώτης ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΡΑΙΝΟ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ, ΤΟΚουτσαύτης ΞενοφώνΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΥΚΛΟΣ, ΟΚούτσης ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΕΤΑΓΜΑ ΤΟΥ ΠΕΛΑΡΓΟΥ, ΤΟΝάκος ΒασίληςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΟΙΝΟΣ ΕΥΦΡΑΙΝΕΙ ΚΑΡΔΙΑΝΦαρούπος ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΡΗΤΕΣ ΕΠΟΙΟΥΝΜαντελένη ΜάντηΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΑΚΤΥΛΙΔΙ, ΤΟΜπουρνιάς ΠάνοςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςRUNAWAYΤαραβήρας ΣπύροςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1992Φεστιβάλ ΔράμαςΞΥΠΝΗΜΑ ΑΡΓΑ ΤΟ ΠΡΩΙΚωστοπούλου Ναταλία, Μπρίνγκας ΣιλβίΕιδική Μνεία
1992Φεστιβάλ ΔράμαςΣΤΑΔΙΑΚΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥΟικονομίδης ΓιάννηςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1992Φεστιβάλ ΔράμαςRUNAWAYΤαραβήρας ΣπύροςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1992Φεστιβάλ ΔράμαςΑΪΜΑΝΛάμπρου ΓιάννηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1992Φεστιβάλ ΔράμαςΠΥΡΓΟΣ - ΤΑΚΗΣ ΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣΚυριακίδης ΑχιλλέαςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1992Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΗΝ ΚΛΑΙΤΕΒακαλόπουλος Χρήστος, Τσιώλης ΣταύροςΒραβείο FIPRESCI
1992ΠΕΚΚΜΠΑΫΡΟΝ Η ΜΠΑΛΑΝΤΑ ΕΝΟΣ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΥΚούνδουρος ΝίκοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΟΝΟΥΣΑΑντωνίου ΑγγελικήΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ, ΤΑΓλυκοφρύδης ΠάνοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΛΒΑΝΙΑ, ΒΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΜαυρίκου ΜαρίαΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΩΒΑΙ ΠΗΓΑΙ ΛΑΛΩΝ ΥΔΩΡΞύδης ΒασίληςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΕΡΥΚΟΚΑ ΣΤΟ ΚΑΛΑΘΙΤουλιάτος ΤάκηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, ΤΟΤράγγαλος ΔημήτρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΘΑ ΦΥΓΩ;Τριανταφύλλη ΓιάνναΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Τεκμηρίωσης (Ντοκιμαντέρ) Μεγάλου Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΕΘΑΜΕΝΟ ΛΙΚΕΡ, ΤΟΚαρυπίδης ΓιώργοςΒραβείο Τεχνικών Επιτεύξεων
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΗΝ ΚΛΑΙΤΕΒακαλόπουλος Χρήστος, Τσιώλης ΣταύροςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΟΝΕΙΡΟ ΙΙΒιανέλλης ΦρέντυΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΕΘΑΜΕΝΟ ΛΙΚΕΡ, ΤΟΚαρυπίδης ΓιώργοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΠΛΑΓΙΩΣΚακογιάννης ΜιχάληςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΥΨΟΣ ΤΗΣ ΧΑΡΑΜΑΔΑΣ, ΣΤΟΠαρασκευόπουλος ΓιάννηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΟΚΚΙΝΟ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΣΟΥ ΕΚΟΨΑΚολλάτος ΔημήτρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1992Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΠΑΫΡΟΝ Η ΜΠΑΛΑΝΤΑ ΕΝΟΣ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΥΚούνδουρος ΝίκοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1992Φεστιβάλ ΔράμαςΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ, ΤΑΓεωργίου Κόκης ΧρήστοςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΧατζηνεοφύτου Γιώργος
1992Φεστιβάλ ΔράμαςΣΤΑΔΙΑΚΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥΟικονομίδης ΓιάννηςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΜπακάλμπασης Δημήτρης
1992Φεστιβάλ ΔράμαςΒΑΣΙΛΙΚΟΣ - ΚΑΒΑΛΑΜοσχόπουλος ΘωμάςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΣπηλιοπούλου Ιωάννα
1992Φεστιβάλ ΔράμαςΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑΠαγουλάτος ΠαντελήςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Ανδρικού ΡόλουΝινιός Γιώργος
1992Φεστιβάλ ΔράμαςΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑΠαγουλάτος ΠαντελήςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Γυναικείου ΡόλουΒασιλακοπούλου Ρουμπίνη
1992Φεστιβάλ ΔράμαςΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑΠαγουλάτος ΠαντελήςΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΠαγουλάτος Παντελής
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΠΑΫΡΟΝ Η ΜΠΑΛΑΝΤΑ ΕΝΟΣ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΥΚούνδουρος ΝίκοςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΦωτόπουλος Διονύσης
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΠΑΫΡΟΝ Η ΜΠΑΛΑΝΤΑ ΕΝΟΣ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΥΚούνδουρος ΝίκοςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΦορεστένκο Κονσταντίν
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΕΡΥΚΟΚΑ ΣΤΟ ΚΑΛΑΘΙΤουλιάτος ΤάκηςΒραβείο ΣεναρίουΤουλιάτος Τάκης
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΠΛΑΓΙΩΣΚακογιάννης Μιχάλης1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΤζώρτζογλου Στράτος
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΟΝΟΥΣΑΑντωνίου Αγγελική2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΣκιαδαρέσης Γεράσιμος
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΕΘΑΜΕΝΟ ΛΙΚΕΡ, ΤΟΚαρυπίδης ΓιώργοςΒραβείο ΗχοληψίαςΠαπαδημητρίου Νίκος
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΕΘΑΜΕΝΟ ΛΙΚΕΡ, ΤΟΚαρυπίδης Γιώργος2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΛιβανού Μπέττυ
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΕΘΑΜΕΝΟ ΛΙΚΕΡ, ΤΟΚαρυπίδης ΓιώργοςΒραβείο ΜουσικήςΚυπουργός Νίκος
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΠΛΑΓΙΩΣΚακογιάννης ΜιχάληςΒραβείο ΜακιγιάζΚουρουπού Αργυρώ
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΠΑΫΡΟΝ Η ΜΠΑΛΑΝΤΑ ΕΝΟΣ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΥΚούνδουρος ΝίκοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΚαβουκίδης Νίκος
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΠΑΫΡΟΝ Η ΜΠΑΛΑΝΤΑ ΕΝΟΣ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΥΚούνδουρος ΝίκοςΒραβείο ΜοντάζΓιαννόπουλος Τάκης
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΠΑΫΡΟΝ Η ΜΠΑΛΑΝΤΑ ΕΝΟΣ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΥΚούνδουρος ΝίκοςΒραβείο ΗχοληψίαςΓεωργιάδης Θανάσης
1992Κρατικά βραβεία ποιότηταςΟΝΕΙΡΟ ΙΙΒιανέλλης ΦρέντυΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΒιανέλλης Φρέντυ
1992Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΠΑΫΡΟΝ Η ΜΠΑΛΑΝΤΑ ΕΝΟΣ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΥΚούνδουρος ΝίκοςΒραβείο ΗχοληψίαςΓεωργιάδης Θανάσης
1992Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΗΝ ΚΛΑΙΤΕΒακαλόπουλος Χρήστος, Τσιώλης ΣταύροςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΒακαλόπουλος Χρήστος
1992Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΗΝ ΚΛΑΙΤΕΒακαλόπουλος Χρήστος, Τσιώλης ΣταύροςΒραβείο ΣεναρίουΒακαλόπουλος Χρήστος
1992Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΠΑΫΡΟΝ Η ΜΠΑΛΑΝΤΑ ΕΝΟΣ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΥΚούνδουρος ΝίκοςΒραβείο ΜοντάζΓιαννόπουλος Τάκης
1992Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΠΑΫΡΟΝ Η ΜΠΑΛΑΝΤΑ ΕΝΟΣ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΥΚούνδουρος Νίκος2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΣoτνίκοβα Βέρα
1992Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΟΝΟΥΣΑΑντωνίου Αγγελική2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΠουλικάκος Δημήτρης
1992Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΠΑΫΡΟΝ Η ΜΠΑΛΑΝΤΑ ΕΝΟΣ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΥΚούνδουρος ΝίκοςΒραβείο ΗχοληψίαςΑρβανίτης Δημήτρης
1992Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΡΥΣΤΑΛΛΙΝΕΣ ΝΥΧΤΕΣΜαρκετάκη ΤώνιαΒραβείο ΕνδυματολογίαςΠάτσας Γιώργος
1992Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΠΑΫΡΟΝ Η ΜΠΑΛΑΝΤΑ ΕΝΟΣ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΥΚούνδουρος ΝίκοςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΦορεστένκο Κονσταντίν
1992Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΡΥΣΤΑΛΛΙΝΕΣ ΝΥΧΤΕΣΜαρκετάκη Τώνια1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΤρύπη Τάνια
1992Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΕΘΑΜΕΝΟ ΛΙΚΕΡ, ΤΟΚαρυπίδης ΓιώργοςΒραβείο ΜουσικήςΚυπουργός Νίκος
1992Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΠΑΫΡΟΝ Η ΜΠΑΛΑΝΤΑ ΕΝΟΣ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΥΚούνδουρος Νίκος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΒακούσης Μάνος
1992Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΠΑΫΡΟΝ Η ΜΠΑΛΑΝΤΑ ΕΝΟΣ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΥΚούνδουρος ΝίκοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΚαβουκίδης Νίκος
1992Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΗΝ ΚΛΑΙΤΕΒακαλόπουλος Χρήστος, Τσιώλης ΣταύροςΒραβείο ΣεναρίουΤσιώλης Σταύρος
1992Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΝΕΙΡΟ ΙΙΒιανέλλης ΦρέντυΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΒιανέλλης Φρέντυ
1992Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΗΝ ΚΛΑΙΤΕΒακαλόπουλος Χρήστος, Τσιώλης ΣταύροςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΤσιώλης Σταύρος
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΝΟΜΟΣ ΤΟΥ ΜΕΡΦΥ, ΟΔημάδης ΔημοσθένηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΛΕΥΤΕΡΗΣ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣΧούρσογλου ΠερικλήςΒραβείο Περιοδικού Σινεμά
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠ' ΤΟ ΧΙΟΝΙΓκορίτσας ΣωτήρηςΒραβείο Περιοδικού Σινεμά
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠ' ΤΟ ΧΙΟΝΙΓκορίτσας ΣωτήρηςΕΤΕΚΤ Βραβείο
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠ' ΤΟ ΧΙΟΝΙΓκορίτσας ΣωτήρηςΒραβείο FIPRESCI
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΗΡΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΒενετσανάκος ΤάκηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΞΕΦΩΤΟ, ΤΟΜπίστικας ΑλέξηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΟΝΕΙΡΟΜΗΡΟΓΡΑΦΕΣΡασσιδάκης ΣπύροςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΑΛΙΜΨΗΣΤΟΝΣαβουλίδου ΝόραΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΡΧΙΠΕΛΑΓΟΣΣταθογιαννόπουλος ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΙΚΡΗ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΚουτούζης ΓιάννηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΝΑ ΝΗΣΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑΚουνενάκη ΜαρίναΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΠΑΜΠΗΣ ΚΙ Η ΤΑΣΙΑ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ, ΟΚαρδαράς ΑλέξηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΝΘΡΩΠΑΚΟΣ, ΟΚατσάμπουλας ΓιάννηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΦΡΑΟΥΛΕΣΧαρίτος ΛευτέρηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΠΗΚΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ…, ΤΗΝΧαραλαμπόπουλος Στέλιος, Λαμπρόπουλος ΘάνοςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1993Φεστιβάλ ΚρακοβίαςΝΟΜΟΣ ΤΟΥ ΜΕΡΦΥ, ΟΔημάδης ΔημοσθένηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ, ΟΛουλές Βασίλης2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ, ΟΛουλές ΒασίληςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1993ΠΕΚΚΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ, ΟΛουλές ΒασίληςΒραβείο
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΒΡΕΙΤΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑΚωστοπούλου ΝαταλίαΕιδικό Βραβείο
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΠΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ, ΤΟΤσίτος Φίλιππος2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΥΛΙΑ ΓΛΥΦΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ, ΤΑΤριανταφυλλίδης Νίκος1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΦΡΑΟΥΛΕΣΧαρίτος ΛευτέρηςΒραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΛΕΥΤΕΡΗΣ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣΧούρσογλου ΠερικλήςΒραβείο ΠΕΚΚ
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΥΛΗ ΜΕ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ, ΗΖυρίνης Κώστας, Δίτσας Μένιος, Σκρουμπέλος ΘανάσηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΟΣΜΙΚΟ ΑΝΑΤΟΜΕΙΟΒαφέας ΒασίληςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΠ' ΤΟ ΧΙΟΝΙΓκορίτσας ΣωτήρηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΔΟΛΟΦΟΝΩΝΓραμματικός ΝίκοςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΗΛΗΤΗΡΙΟΖερβός ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕΤΑΙΧΜΙΟΚαρκανεβάτος ΠαναγιώτηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΣΠΡΟ ΚΟΚΚΙΝΟΠαπαδάκης ΓιάννηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΤΑΤσαρουχάς ΣταμάτηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΛΕΥΤΕΡΗΣ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣΧούρσογλου ΠερικλήςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΥΤΟΠΤΗΣ ΜΑΡΤΥΡΑΣΧολέβας ΜάρκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΖΩΗ ΧΑΡΙΣΑΜΕΝΗΒιβάνκο ΠατρίςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΝΑΣΤΡΟΣ ΘΟΛΟΣΑριστόπουλος ΚώσταςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥΠαναγιωτόπουλος ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ, ΤΑΔημόπουλος ΝτίνοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΠΟ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΤΟ ΠΟΛΛΑΠΛΟΘεοδωράκη ΣτέλλαΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Τεκμηρίωσης (Ντοκιμαντέρ) Μεγάλου Μήκους
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΑ ΦΥΓΩ;Τριανταφύλλη ΓιάνναΤιμητική Διάκριση
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠ' ΤΟ ΧΙΟΝΙΓκορίτσας ΣωτήρηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΟ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΤΟ ΠΟΛΛΑΠΛΟΘεοδωράκη ΣτέλλαΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΛΕΥΤΕΡΗΣ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣΧούρσογλου ΠερικλήςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΑ ΦΥΓΩ;Τριανταφύλλη ΓιάνναΤιμητική ΔιάκρισηΓεννατά Ηλέκτρα
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΑ ΦΥΓΩ;Τριανταφύλλη ΓιάνναΤιμητική ΔιάκρισηΚοροπούλης Γιώργος
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΣΠΡΟ ΚΟΚΚΙΝΟΠαπαδάκης ΓιάννηςΒραβείο ΗχοληψίαςΓαλανόπουλος Δημήτρης
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΛΕΥΤΕΡΗΣ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣΧούρσογλου ΠερικλήςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΑρσένη Αναστασία
1993Φεστιβάλ ΔράμαςLONG WINTER, THEΦούντας Κώστας (2)Ειδική Μνεία ΕρμηνείαςΝτε Λέισυ Λουκ
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΠΗΚΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ…, ΤΗΝΛαμπρόπουλος Θάνος, Χαραλαμπόπουλος ΣτέλιοςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΑργυρίδης Βάσος
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΠΗΚΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ…, ΤΗΝΛαμπρόπουλος Θάνος, Χαραλαμπόπουλος ΣτέλιοςΤιμητική Διάκριση ΉχουΚίττου Ντίνος
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΡΑΝΤΕΒΟΥΛερός ΝίκοςΤιμητική ΔιάκρισηΛερός Νίκος
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΟΙΝΟΣ ΕΥΦΡΑΙΝΕΙ ΚΑΡΔΙΑΝΦαρούπος ΝίκοςΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΦαρούπος Νίκος
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΠΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ, ΤΟΤσίτος ΦίλιπποςΓυναικείου ΡόλουΣτέινμπαρτ Νάταλι
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΥΛΙΑ ΓΛΥΦΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ, ΤΑΤριανταφυλλίδης ΝίκοςΕύφημη Μνεία ΜουσικήςΡένινγκερ Μπλέιν
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΥΛΙΑ ΓΛΥΦΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ, ΤΑΤριανταφυλλίδης ΝίκοςΒραβείο Α' Ανδρικού ΡόλουΘανασούλης Παναγιώτης
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΑΝΘΡΩΠΑΚΟΣ, ΟΚατσάμπουλας ΓιάννηςΒραβείο ΦωτογραφίαςΞάνθου Μαριλένα
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΛΕΥΤΕΡΗΣ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣΧούρσογλου ΠερικλήςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΧούρσογλου Περικλής
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥΠαναγιωτόπουλος ΝίκοςΒραβείο ΜακιγιάζΑλεξάκη Ταμπόση Φανή
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΖΩΗ ΧΑΡΙΣΑΜΕΝΗΒιβάνκο ΠατρίςΒραβείο ΜακιγιάζΑλεξάκη Ταμπόση Φανή
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΛΕΥΤΕΡΗΣ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣΧούρσογλου Περικλής1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΣκουλά Μαρία
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥΠαναγιωτόπουλος ΝίκοςΒραβείο ΣεναρίουΠαναγιωτόπουλος Νίκος
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΝΑΣΤΡΟΣ ΘΟΛΟΣΑριστόπουλος ΚώσταςΒραβείο ΜοντάζΜαρουλάκου Δέσποινα Δανάη
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ, ΤΑΔημόπουλος ΝτίνοςΒραβείο ΗχοληψίαςΛαζαρίδης Αργύρης
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕΤΑΙΧΜΙΟΚαρκανεβάτος ΠαναγιώτηςΒραβείο ΜουσικήςΚυπουργός Νίκος
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥΠαναγιωτόπουλος Νίκος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΚαρατζογιάννης Γιάννης
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΔΟΛΟΦΟΝΩΝΓραμματικός ΝίκοςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΖωιοπούλου Γιούλα
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΥΛΗ ΜΕ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ, ΗΔίτσας Μένιος, Ζυρίνης Κώστας, Σκρουμπέλος ΘανάσηςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΖωιοπούλου Γιούλα
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΠ' ΤΟ ΧΙΟΝΙΓκορίτσας ΣωτήρηςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΖωιοπούλου Γιούλα
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΝΑΣΤΡΟΣ ΘΟΛΟΣΑριστόπουλος ΚώσταςΒραβείο ΦωτογραφίαςΓιαννούλης Σταμάτης
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΛΕΥΤΕΡΗΣ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣΧούρσογλου Περικλής1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΓεωργάκης Νίκος
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΝΑΣΤΡΟΣ ΘΟΛΟΣΑριστόπουλος ΚώσταςΒραβείο ΜακιγιάζΒότσου Στέλλα
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΗΛΗΤΗΡΙΟΖερβός ΝίκοςΒραβείο ΜακιγιάζΒότσου Στέλλα
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΛΕΥΤΕΡΗΣ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣΧούρσογλου ΠερικλήςΒραβείο ΜακιγιάζΒότσου Στέλλα
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΛΕΥΤΕΡΗΣ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣΧούρσογλου ΠερικλήςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΑρσένη Αναστασία
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΝΑΣΤΡΟΣ ΘΟΛΟΣΑριστόπουλος ΚώσταςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΑρσένη Αναστασία
1993Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ, ΤΑΔημόπουλος Ντίνος2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΑνδριοπούλου Ντίνα
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ, ΤΑΔημόπουλος ΝτίνοςΤιμητική ΔιάκρισηΧρόνης Νικήτας
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝΑΣΤΡΟΣ ΘΟΛΟΣΑριστόπουλος ΚώσταςΒραβείο ΦωτογραφίαςΓιαννούλης Σταμάτης
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ, ΤΑΔημόπουλος ΝτίνοςΤιμητική ΔιάκρισηΠανταζής Σπύρος
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ, ΤΑΔημόπουλος ΝτίνοςΒραβείο ΗχοληψίαςΛαζαρίδης Αργύρης
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝΑΣΤΡΟΣ ΘΟΛΟΣΑριστόπουλος ΚώσταςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΑρσένη Αναστασία
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ, ΤΑΔημόπουλος ΝτίνοςΤιμητική ΔιάκρισηΑλευρά Κωνσταντίνα
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ, ΤΑΔημόπουλος ΝτίνοςΤιμητική ΔιάκρισηΝτογιάκος Σταύρος
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΟΚΚΙΝΟ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΣΟΥ ΕΚΟΨΑΚολλάτος ΔημήτρηςΕιδικό ΒραβείοΚολλάτος Δημήτρης
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΖΩΗ ΧΑΡΙΣΑΜΕΝΗΒιβάνκο ΠατρίςΒραβείο ΜακιγιάζΑλεξάκη Ταμπόση Φανή
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝΑΣΤΡΟΣ ΘΟΛΟΣΑριστόπουλος ΚώσταςΒραβείο ΗχοληψίαςΓαλανόπουλος Δημήτρης
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝΑΣΤΡΟΣ ΘΟΛΟΣΑριστόπουλος ΚώσταςΒραβείο ΜοντάζΜαρουλάκου Δέσποινα Δανάη
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝΑΣΤΡΟΣ ΘΟΛΟΣΑριστόπουλος ΚώσταςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΑρσένη Αναστασία
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΖΩΗ ΧΑΡΙΣΑΜΕΝΗΒιβάνκο ΠατρίςΒραβείο ΜουσικήςΠαπαδημητρίου Δημήτρης
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΖΩΗ ΧΑΡΙΣΑΜΕΝΗΒιβάνκο Πατρίς2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΒελέντζας Γιώργος
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΔΟΛΟΦΟΝΩΝΓραμματικός Νίκος2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΛιβανού Μπέττυ
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΔΟΛΟΦΟΝΩΝΓραμματικός Νίκος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΣακελλαρίου Άκης
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΖΩΗ ΧΑΡΙΣΑΜΕΝΗΒιβάνκο Πατρίς1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΚοταμανίδου Εύα
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΛΕΥΤΕΡΗΣ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣΧούρσογλου ΠερικλήςΒραβείο ΦωτογραφίαςΓιαννούλης Σταμάτης
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠ' ΤΟ ΧΙΟΝΙΓκορίτσας ΣωτήρηςΒραβείο ΣεναρίουΓκορίτσας Σωτήρης
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΛΕΥΤΕΡΗΣ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣΧούρσογλου ΠερικλήςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΧούρσογλου Περικλής
1993Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΝΑΣΤΡΟΣ ΘΟΛΟΣΑριστόπουλος ΚώσταςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΑριστόπουλος Κώστας
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΤΑΙΧΜΙΟΚαρκανεβάτος ΠαναγιώτηςΒραβείο Περιοδικού Σινεμά
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΤΑΙΧΜΙΟΚαρκανεβάτος ΠαναγιώτηςΠΕΚΚ Ειδική Μνεία
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣΚόκκινος ΑντώνηςΕΤΕΚΤ Βραβείο
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΕΣΔάδινας ΓιώργοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΟΥΚΛΟΣ, ΟΛυκιαρδόπουλος ΔιονύσηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΟΛΤΑ ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑΜπότσης ΓιάννηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΚΟΜΑ;Καραμπάτσου ΕύηΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑΝτούζα ΜαρίαΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΥΔΡΑΑγγελή ΓκαίηΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΟΣΤΙΝΑΤΟΛάππας ΓιάννηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΟΝΟ ΜΥΡΙΖΟΝΤΑΣ ΓΙΑΣΕΜΙΟικονομίδης ΓιάννηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΑΚΙΓΙΑΖΦατούρος ΆρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΩΠΑΛεοντάρης ΓιάννηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΡΕΛΟΥΔΙΟ ΓΙΑ ΒΙΟΛΟΝΤΣΕΛΟΠαπαχρήστου ΣοφίαΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΝΥΜΦΙΟΣΚυριακίδης ΑχιλλέαςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΙΣΜΑΗΛΖαφείρης ΓιώργοςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΝΥΜΦΙΟΣΚυριακίδης Αχιλλέας2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΙΣΜΑΗΛΖαφείρης Γιώργος1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΠΡΕΛΟΥΔΙΟ ΓΙΑ ΒΙΟΛΟΝΤΣΕΛΟΠαπαχρήστου ΣοφίαΒραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΜΟΝΟ ΜΥΡΙΖΟΝΤΑΣ ΓΙΑΣΕΜΙΟικονομίδης ΓιάννηςΚαλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΝΤΙΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟΑθανίτης ΔημήτρηςΠΕΚΚ Ειδική Μνεία
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΙΑΓΟΥΑΡΟΣΕυαγγελάκου ΚατερίναΠΕΚΚ Ειδική Μνεία
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΤΑΙΧΜΙΟΚαρκανεβάτος ΠαναγιώτηςFIPRESCI Ειδική Μνεία
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣΚόκκινος ΑντώνηςΒραβείο ΠΕΚΚ
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΝΤΙΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟΑθανίτης ΔημήτρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΠΙΤΙ ΣΤΗΝ ΕΞΟΧΗ, ΤΟΓιούργου ΛάγιαΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣΚόκκινος ΑντώνηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΡΑΠΕΤΗΣ ΤΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΜαραγκός ΘόδωροςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΛΕΥΘΕΡΗ ΚΑΤΑΔΥΣΗΠανουσόπουλος ΓιώργοςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΧΑΒΑΗΣκρουμπέλος ΘανάσηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΗΠΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, ΟΣπυριδάκης ΤάκηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΙΑΓΟΥΑΡΟΣΕυαγγελάκου ΚατερίναΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΟΥΑΡΤΕΤΟ ΣΕ 4 ΚΙΝΗΣΕΙΣΡικάκη ΛουκίαΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΧΑΡΑΜΑ, ΤΟΜπίστικας ΑλέξηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ΤΟΥ ΝΟΤΟΥΚαπλανίδης ΣταύροςΒραβείο Τεκμηρίωσης (Ντοκιμαντέρ) Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΗΜΟΤΙΚΟ ΜΑΣ ΘΕΑΤΡΟ, ΤΟΓρηγοράτος ΔιονύσηςΒραβείο Τεκμηρίωσης (Ντοκιμαντέρ) Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΣΤΙΝ ΟΥΝ ΤΡΑΓΩΔΙΑΙωάννου ΣταύροςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣΚόκκινος ΑντώνηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΗΠΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, ΟΣπυριδάκης ΤάκηςΒραβείο ΦωτογραφίαςΑργυροηλιόπουλος Γιώργος
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΟΣΜαχαίρας ΚώσταςΈπαινος ΜουσικήςΚέσινγκερ Τομπάιας
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΟΣΜαχαίρας ΚώσταςΈπαινος ΦωτογραφίαςΝόυμαν Κλάους
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΟΣΜαχαίρας ΚώσταςΕιδικός ΈπαινοςΜαχαίρας Κώστας
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑΧαρίτος ΛευτέρηςΈπαινος Ανδρικού ΡόλουΛόουρι Ντέιμον
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑΧαρίτος ΛευτέρηςΈπαινος Ανδρικού ΡόλουΜπράιτγουελ Πολ
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΚΙΓΙΑΖΦατούρος ΆρηςΈπαινος ΣεναρίουΧατζηγιώργης Ντίνος
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΚΙΓΙΑΖΦατούρος ΆρηςΈπαινος ΣεναρίουΚουτούζης Γιάννης
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΚΙΓΙΑΖΦατούρος ΆρηςΈπαινος ΣεναρίουΜπουρνιάς Πάνος
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΚΙΓΙΑΖΦατούρος ΆρηςΈπαινος ΣεναρίουΓιατζουζάκης Δημήτρης
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΚΟΥΚΛΟΣΠΙΤΟ, ΤΟΤαραβήρας ΣπύροςΕιδική ΜνείαΠίπερ Χανριέτε
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΚΟΥΚΛΟΣΠΙΤΟ, ΤΟΤαραβήρας ΣπύροςΕιδική ΜνείαΜπέρναρντ Κάριν
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΚΟΥΚΛΟΣΠΙΤΟ, ΤΟΤαραβήρας ΣπύροςΕιδική ΜνείαΤαραβήρας Σπύρος
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΝΥΜΦΙΟΣΚυριακίδης ΑχιλλέαςΈπαινος Γυναικείου ΡόλουΚαράγιωργα Ολυμπία
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΑΚΟΜΑ;Καραμπάτσου ΕύηΚαλύτερης Γυναικείας Σκηνοθετικής ΠαρουσίαςΚαραμπάτσου Εύη
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΙΣΜΑΗΛΖαφείρης ΓιώργοςΈπαινος ΦωτογραφίαςΒαλεράς Γιάννης
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΟΥΑΡΤΕΤΟ ΣΕ 4 ΚΙΝΗΣΕΙΣΡικάκη ΛουκίαΒραβείο ΗχοληψίαςΑρβανίτης Θανάσης
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣΚόκκινος ΑντώνηςΒραβείο ΣεναρίουΚακαβάς Αλέξανδρος
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΛΕΥΘΕΡΗ ΚΑΤΑΔΥΣΗΠανουσόπουλος Γιώργος2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΧριστοδουλίδου Βαλέρια
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΗΠΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, ΟΣπυριδάκης ΤάκηςΒραβείο ΜοντάζΣαντατσόγλου Χρήστος
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΗΠΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, ΟΣπυριδάκης Τάκης1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΜουρίκης Βαγγέλης
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΛΕΥΘΕΡΗ ΚΑΤΑΔΥΣΗΠανουσόπουλος ΓιώργοςΒραβείο ΜουσικήςΚυπουργός Νίκος
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΧΑΒΑΗΣκρουμπέλος ΘανάσηςΒραβείο ΜακιγιάζΚουρουπού Αργυρώ
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣΚόκκινος ΑντώνηςΒραβείο ΣεναρίουΚόκκινος Αντώνης
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΛΕΥΘΕΡΗ ΚΑΤΑΔΥΣΗΠανουσόπουλος Γιώργος1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΚαραμπέτη Καριοφυλλιά
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΧΑΒΑΗΣκρουμπέλος ΘανάσηςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΖωγράφος Τάσος
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΛΕΥΘΕΡΗ ΚΑΤΑΔΥΣΗΠανουσόπουλος Γιώργος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΑντωνίου Αντώνης
1994Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΟΥΑΡΤΕΤΟ ΣΕ 4 ΚΙΝΗΣΕΙΣΡικάκη ΛουκίαΒραβείο ΗχοληψίαςΑθανασόπουλος Μαρίνος
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣΚόκκινος ΑντώνηςΤιμητική ΔιάκρισηΠυρπασόπουλος Γιώργος
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣΚόκκινος ΑντώνηςΤιμητική ΔιάκρισηΠαπαδόπουλος Δημοσθένης
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣΚόκκινος ΑντώνηςΤιμητική ΔιάκρισηΚαζανάς Κώστας
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΗΠΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, ΟΣπυριδάκης ΤάκηςΤιμητική ΔιάκρισηΜαρκόπουλος Κώστας
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΗΠΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, ΟΣπυριδάκης ΤάκηςΤιμητική ΔιάκρισηΣπυριδάκης Τάκης
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΙΑΓΟΥΑΡΟΣΕυαγγελάκου ΚατερίναΒραβείο ΣεναρίουΕυαγγελάκου Κατερίνα
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΗΠΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, ΟΣπυριδάκης ΤάκηςΤιμητική ΔιάκρισηΜουρίκης Βαγγέλης
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΗΠΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, ΟΣπυριδάκης ΤάκηςΒραβείο ΜακιγιάζΒενιέρη Αλεξάνδρα
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΙΑΓΟΥΑΡΟΣΕυαγγελάκου ΚατερίναΒραβείο ΣεναρίουΓεωργακοπούλου Ρούλα
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΥΠΟΠΤΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣΠαυλίδης ΣτέλιοςΒραβείο ΜουσικήςΚυπουργός Νίκος
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΑΡΑΜΑ, ΤΟΜπίστικας ΑλέξηςΤιμητική ΔιάκρισηΜπίστικας Αλέξης
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΙΑΓΟΥΑΡΟΣΕυαγγελάκου ΚατερίναΒραβείο ΜοντάζΣπηλιοπούλου Ιωάννα
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΙΑΓΟΥΑΡΟΣΕυαγγελάκου Κατερίνα1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΜαλτέζου Υβόνη
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΤΑΙΧΜΙΟΚαρκανεβάτος ΠαναγιώτηςΒραβείο ΜουσικήςΚυπουργός Νίκος
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΔΡΑΠΕΤΗΣ ΤΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ, ΟΜαραγκός Θόδωρος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΚαλαβρούζος Χρήστος
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣΚόκκινος ΑντώνηςΒραβείο ΣεναρίουΚακαβάς Αλέξανδρος
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΗΠΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, ΟΣπυριδάκης ΤάκηςΒραβείο ΜακιγιάζΖούμπερη Σοφία
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΙΑΓΟΥΑΡΟΣΕυαγγελάκου ΚατερίναΒραβείο ΦωτογραφίαςΑργυροηλιόπουλος Γιώργος
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΝΤΙΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟΑθανίτης ΔημήτρηςΤιμητική ΔιάκρισηΑθανίτης Δημήτρης
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ΤΟΥ ΝΟΤΟΥΚαπλανίδης ΣταύροςΤιμητική ΔιάκρισηΚαπλανίδης Σταύρος
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣΚόκκινος ΑντώνηςΒραβείο ΗχοληψίαςΠαπαδημητρίου Νίκος
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΗΠΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, ΟΣπυριδάκης ΤάκηςΒραβείο ΜακιγιάζΚοσσυφίδου Λίνα
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣΚόκκινος ΑντώνηςΒραβείο ΜοντάζΣπηλιοπούλου Ιωάννα
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΗΠΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, ΟΣπυριδάκης ΤάκηςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΖούμπερη Σοφία
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΗΠΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, ΟΣπυριδάκης ΤάκηςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΖούμπερη Σοφία
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΕΣΤΙΝ ΟΥΝ ΤΡΑΓΩΔΙΑΙωάννου ΣταύροςΒραβείο ΜουσικήςΚατσούλης Βαγγέλης
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΤΑΙΧΜΙΟΚαρκανεβάτος Παναγιώτης2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΚαλαβρούζος Χρήστος
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣΚόκκινος Αντώνης2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΤρικαλιώτη Πέγκυ
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΑΡΑΜΑ, ΤΟΜπίστικας Αλέξης1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΖαλμάς Σταύρος
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΙΑΓΟΥΑΡΟΣΕυαγγελάκου Κατερίνα1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΒοσνιάκου Νινή
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΗΠΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, ΟΣπυριδάκης ΤάκηςΒραβείο ΦωτογραφίαςΑργυροηλιόπουλος Γιώργος
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣΚόκκινος ΑντώνηςΒραβείο ΣεναρίουΚόκκινος Αντώνης
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΗΠΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, ΟΣπυριδάκης ΤάκηςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΣπυριδάκης Τάκης
1994Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕΤΑΙΧΜΙΟΚαρκανεβάτος ΠαναγιώτηςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΚαρκανεβάτος Παναγιώτης
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΑΜΕΝΟΣ ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΧΟΥΡΣΙΤ ΠΑΣΑ, ΟΤσιώλης ΣταύροςΒραβείο Περιοδικού Σινεμά
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςMERI-AMEN (ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΕ ΤΡΙΑ ΜΕΡΗ ΚΙ ΕΝΑΝ ΤΟΠΟ)Μοσχόπουλος ΘωμάςΒραβείο Τεκμηρίωσης (Ντοκιμαντέρ) Ταινίας Μεγάλου Μήκους
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΓΕΜΕΝΟΙΚαρυπίδης ΓιώργοςΕΤΕΚΤ Βραβείο
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕ ΜΙΑ ΚΡΑΥΓΗΗλιοπούλου ΒασιλικήΒραβείο FIPRESCI
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΦΤΕΡΟ ΤΗΣ ΜΥΓΑΣ, ΤΟΣιοπαχάς ΧρήστοςΒραβείο Περιοδικού Σινεμά
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΣΑΛΑΠΕΤΕΙΝΟΣ ΤΟΥ ΓΟΥΑΪΟΜΙΝΓΚ, ΟΙνδαρές ΔημήτρηςΒραβείο Περιοδικού Σινεμά
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΑΛΓΟΡΙΘΜΟΣΓκίκα ΆνναΝτίνος Κατσουρίδης
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΙΚΡΕΣ ΜΕΡΕΣΜαχαίρας ΚώσταςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΩΣ ΤΗΝ ΟΧΘΗΠατρώνη ΚατερίναΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΑΡΑΜΟΝΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΣΖούλιας ΠέτροςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΙΧΑΛΗΣ ΑΡΦΑΡΑΣ: ΤΟ ΤΑΞΕΙΔΙΜουρίκη ΠανδώραΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΚΡΗ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ, ΣΤΗΝΑναγνωστόπουλος ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςRECITATIVOΚυριακίδης ΑχιλλέαςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΑΜΕΣΩΣΤσίτος ΦίλιπποςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΘΗΝΑΙΣτεφανή ΕύαΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΝΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙΧρονοπούλου ΕλισσάβετΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΓΕΦΥΡΑ, ΗΚουτσιαμπασάκος ΔημήτρηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΤΩΝ ΑΝΑΜΝΗΣΕΩΝ, ΤΟΔανάλη ΓαβριέλλαΒραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
1995Φεστιβάλ ΔράμαςRECITATIVOΚυριακίδης Αχιλλέας2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟΓιάνναρης Κωνσταντίνος1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΟΦΗΤΙΚΟ ΠΟΥΛΙ ΤΩΝ ΘΛΙΨΕΩΝ ΤΟΥ ΠΑΟΥΛ ΚΛΕΕ, ΤΟΣφήκας ΚώσταςΠΕΚΚ Ειδική Μνεία
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΑΜΕΝΟΣ ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΧΟΥΡΣΙΤ ΠΑΣΑ, ΟΤσιώλης ΣταύροςΒραβείο ΠΕΚΚ
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΗΝΙΟΧΟΣΔαμιανός ΑλέξηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΑΓΕΜΕΝΟΙΚαρυπίδης ΓιώργοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΦΤΕΡΟ ΤΗΣ ΜΥΓΑΣ, ΤΟΣιοπαχάς ΧρήστοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΡΑΔΙΟ ΜΟΣΧΑΤριανταφυλλίδης ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΧΑΜΕΝΟΣ ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΧΟΥΡΣΙΤ ΠΑΣΑ, ΟΤσιώλης ΣταύροςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑ, ΤΟΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕ ΜΙΑ ΚΡΑΥΓΗΗλιοπούλου ΒασιλικήΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΩΡΕΣ ΜΙΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΗ ΤΑΙΝΙΑ, ΟΙΑγγελίδη ΑντουανέτταΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΣΑΛΑΠΕΤΕΙΝΟΣ ΤΟΥ ΓΟΥΑΪΟΜΙΝΓΚ, ΟΙνδαρές ΔημήτρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΚΡΟΠΟΛΒούλγαρης ΠαντελήςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕ ΤΟΝ ΟΡΦΕΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟΖερβουλάκος ΓιώργοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΤΑΓΟΝΑ ΣΤΟΝ ΩΚΕΑΝΟΑλεξανδράκη ΑλίκηΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΖΩΗ ΕΝΑΜΙΣΥ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ, ΗΣισκοπούλου ΦωτεινήΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςTANAH LOT ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΗΣ ΓΗΣΜπουρνιάς ΠάνοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΣΑΛΑΠΕΤΕΙΝΟΣ ΤΟΥ ΓΟΥΑΪΟΜΙΝΓΚ, ΟΙνδαρές ΔημήτρηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕ ΜΙΑ ΚΡΑΥΓΗΗλιοπούλου ΒασιλικήΒραβείο Τεχνικών ΕπιτεύξεωνΚυριάκου Δημήτρης
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΜΕΤΑΞΥ ΠΟΛΕΩΝΜπινιαδάκη ΝάνσυΤιμητική Διάκριση Σπουδαστικής ΤαινίαςΜπινιαδάκη Νάνσυ
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΡΑΝΤΕΒΟΥΔΑΚΙ, Ε;Κτόρης ΣταύροςΕύφημη Μνεία Ανδρικού ΡόλουΧαραλαμπίδης Ρένος
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΠΟΤΑΜΙ, ΤΟΚαραπιπερίδης ΓιάννηςΕύφημη ΜνείαΣαμαράκης Αντώνης
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΝΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙΧρονοπούλου ΕλισσάβετΕύφημη Μνεία Γυναικείου ΡόλουΚαβουκίδη Μαρία
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΝΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙΧρονοπούλου ΕλισσάβετΕιδικό Βραβείο Καλύτερης Τεχνικής ΕπίτευξηςΜαραγκουδάκη Κατερίνα
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΝΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙΧρονοπούλου ΕλισσάβετΚαλύτερης Γυναικείας Σκηνοθετικής ΠαρουσίαςΧρονοπούλου Ελισσάβετ
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΝΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙΧρονοπούλου ΕλισσάβετΕιδικό Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΠαυλίδου Αλεξάνδρα
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΝΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙΧρονοπούλου ΕλισσάβετΕιδικό Βραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΧρονοπούλου Ελισσάβετ
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΙΑΔΑΧατζής ΕυθύμηςΤιμητική Διάκριση ΕνδυματολογίαςΑρσένη Αναστασία
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΙΑΔΑΧατζής ΕυθύμηςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΑρσένη Αναστασία
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΙΑΔΑΧατζής ΕυθύμηςΤιμητική Διάκριση ΉχουΚίττου Ντίνος
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΙΑΔΑΧατζής ΕυθύμηςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΤριανταφύλλου Γιώργος
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΙΑΔΑΧατζής ΕυθύμηςΕιδικό Βραβείο ΦωτογραφίαςΚλειδαράς Παναγιώτης
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΚΡΕΣ ΜΕΡΕΣΜαχαίρας ΚώσταςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΣέμσης Στάμος
1995Φεστιβάλ ΔράμαςRECITATIVOΚυριακίδης ΑχιλλέαςΕύφημη Μνεία Γυναικείου ΡόλουΠαππά Αγλαΐα
1995Φεστιβάλ ΔράμαςRECITATIVOΚυριακίδης ΑχιλλέαςΕύφημη Μνεία Ανδρικού ΡόλουΧαραλαμπίδης Ρένος
1995Φεστιβάλ ΔράμαςRECITATIVOΚυριακίδης ΑχιλλέαςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΤριανταφύλλου Γιώργος
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΓΕΦΥΡΑ, ΗΚουτσιαμπασάκος ΔημήτρηςΕιδικό Βραβείο ΣεναρίουΚουτσιαμπασάκος Δημήτρης
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΡΑΜΟΝΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΣΖούλιας ΠέτροςΤιμητική Διάκριση ΉχουΚίττου Ντίνος
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΡΑΜΟΝΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΣΖούλιας ΠέτροςΕιδικό Βραβείο Καλύτερης Τεχνικής ΕπίτευξηςΜαραγκουδάκη Κατερίνα
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΡΑΜΟΝΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΣΖούλιας ΠέτροςΕύφημη Μνεία ΗθοποιούΑλεξανδράκης Αλέκος
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΡΑΜΟΝΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΣΖούλιας ΠέτροςΕύφημη Μνεία ΗθοποιούΒαλάκου Αντιγόνη
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΡΑΜΟΝΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΣΖούλιας ΠέτροςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΑρσένη Αναστασία
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΡΑΜΟΝΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΣΖούλιας ΠέτροςΤιμητική Διάκριση ΕνδυματολογίαςΑρσένη Αναστασία
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟΓιάνναρης ΚωνσταντίνοςΕιδικό Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΖαλμάς Σταύρος
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΚΡΟΠΟΛΒούλγαρης ΠαντελήςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΣταυρίδου Ιουλία
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΖΩΗ ΕΝΑΜΙΣΥ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ, ΗΣισκοπούλου Φωτεινή1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΧατούπη Δήμητρα
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΡΑΝΖΙΤΟΜαυράκη Ισαβέλλα1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΧατούπη Δήμητρα
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΚΡΟΠΟΛΒούλγαρης ΠαντελήςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΦωτόπουλος Διονύσης
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑ, ΤΟΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΜοντάζΤσιτσόπουλος Γιάννης
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΡΑΔΙΟ ΜΟΣΧΑΤριανταφυλλίδης ΝίκοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΤριανταφυλλίδης Νίκος
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΚΡΟΠΟΛΒούλγαρης ΠαντελήςΒραβείο ΜακιγιάζΑλεξάκη Ταμπόση Φανή
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΖΩΗ ΕΝΑΜΙΣΥ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ, ΗΣισκοπούλου Φωτεινή2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΣακελλαρίου Άκης
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΑΓΕΜΕΝΟΙΚαρυπίδης ΓιώργοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΠαυλόπουλος Λευτέρης
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕ ΤΟΝ ΟΡΦΕΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟΖερβουλάκος ΓιώργοςΒραβείο ΜουσικήςΠαπαδόπουλος Θύμιος
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΚΡΟΠΟΛΒούλγαρης Παντελής2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΛεονάρδου Σωτηρία
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΖΩΗΚατακουζηνός Γιώργος2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΚούρτη Δέσποινα (2)
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕ ΤΟΝ ΟΡΦΕΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟΖερβουλάκος Γιώργος1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΚαλαβρούζος Χρήστος
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΣΑΛΑΠΕΤΕΙΝΟΣ ΤΟΥ ΓΟΥΑΪΟΜΙΝΓΚ, ΟΙνδαρές ΔημήτρηςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΙνδαρές Δημήτρης
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑ, ΤΟΑγγελόπουλος ΘόδωροςΒραβείο ΣεναρίουΑγγελόπουλος Θόδωρος
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕ ΜΙΑ ΚΡΑΥΓΗΗλιοπούλου Βασιλική2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΒολιώτη Βίκυ
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΩΡΕΣ ΜΙΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΗ ΤΑΙΝΙΑ, ΟΙΑγγελίδη ΑντουανέτταΒραβείο ΣκηνογραφίαςΑρσένη Αναστασία
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΚΡΟΠΟΛΒούλγαρης ΠαντελήςΒραβείο ΗχοληψίαςΑρβανίτης Θανάσης
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΚΡΟΠΟΛΒούλγαρης ΠαντελήςΒραβείο ΜοντάζΑνδρεαδάκης Ανδρέας
1995Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕ ΜΙΑ ΚΡΑΥΓΗΗλιοπούλου Βασιλική1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΑλεξανδρής Δημήτρης
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕ ΜΙΑ ΚΡΑΥΓΗΗλιοπούλου ΒασιλικήΒραβείο ΣεναρίουΗλιοπούλου Βασιλική
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΖΩΗ ΕΝΑΜΙΣΥ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ, ΗΣισκοπούλου ΦωτεινήΒραβείο ΣεναρίουΧατζησάββας Μηνάς
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΣΑΛΑΠΕΤΕΙΝΟΣ ΤΟΥ ΓΟΥΑΪΟΜΙΝΓΚ, ΟΙνδαρές ΔημήτρηςΒραβείο ΗχοληψίαςΑθανασόπουλος Μαρίνος
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΦΤΕΡΟ ΤΗΣ ΜΥΓΑΣ, ΤΟΣιοπαχάς ΧρήστοςΒραβείο ΜοντάζΠαπακυριακόπουλος Πάνος
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΩΡΕΣ ΜΙΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΗ ΤΑΙΝΙΑ, ΟΙΑγγελίδη ΑντουανέτταΒραβείο ΕνδυματολογίαςΑρσένη Αναστασία
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΩΡΕΣ ΜΙΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΗ ΤΑΙΝΙΑ, ΟΙΑγγελίδη ΑντουανέτταΒραβείο ΣκηνογραφίαςΑρσένη Αναστασία
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΖΩΗ ΕΝΑΜΙΣΥ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ, ΗΣισκοπούλου ΦωτεινήΒραβείο ΜουσικήςΠαπαδημητρίου Δημήτρης
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΓΕΜΕΝΟΙΚαρυπίδης ΓιώργοςΒραβείο ΦωτογραφίαςΠαυλόπουλος Λευτέρης
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΖΩΗ ΕΝΑΜΙΣΥ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ, ΗΣισκοπούλου Φωτεινή2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΣακελλαρίου Άκης
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΑΓΕΜΕΝΟΙΚαρυπίδης Γιώργος2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΚαραμπάτσου Εύη
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΕ ΜΙΑ ΚΡΑΥΓΗΗλιοπούλου Βασιλική1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΑλεξανδρής Δημήτρης
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΖΩΗ ΕΝΑΜΙΣΥ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ, ΗΣισκοπούλου Φωτεινή1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΧατούπη Δήμητρα
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΖΩΗ ΕΝΑΜΙΣΥ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ, ΗΣισκοπούλου ΦωτεινήΒραβείο ΣεναρίουΣισκοπούλου Φωτεινή
1995Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΦΤΕΡΟ ΤΗΣ ΜΥΓΑΣ, ΤΟΣιοπαχάς ΧρήστοςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΣιοπαχάς Χρήστος
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΠΑΣΤΟΥΝΙ ΣΤΟ ΝΕΡΟΚαπάκας ΚώσταςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΔΗΣΧαραλαμπόπουλος ΣτέλιοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΑΛΚΑΝΙΖΑΤΕΡΓκορίτσας ΣωτήρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥΜαρούλης ΠαναγιώτηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΗ ΜΟΥ ΑΠΤΟΥΓιατζουτζάκης ΔημήτρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΠαπαδόπουλος ΧάρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΠΟΝΤΕΣΓραμματικός ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΡΓΕΝΗΣ, ΟΠαναγιωτόπουλος ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΠΙΖΝΕΣ ΣΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΑΜπουντούρης ΒασίληςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΝΕΜΟΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗΣεβαστίκογλου ΠέτροςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΑΡΑΛΑΒΑΤΕ ΔΙΟΡΙΣΜΟΝΑχουριώτης Μιχάλης, Μανουσάκης ΜανούσοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΟΤΑΝ Ο ΣΑΓΚΑΛ ΚΟΣΤΙΖΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΙΛΟ ΠΑΤΑΤΕΣΠαπακωνσταντίνου Γιώργος, Ζέρβας Χρ. ΓιώργοςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςTERRA INCOGNITAΤυπάλδος ΓιάννηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΑΒΑΦΗΣΣμαραγδής ΓιάννηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΦΑΓΗ ΤΟΥ ΚΟΚΚΟΡΑ, ΗΠάντζης ΑνδρέαςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΔΗΣΧαραλαμπόπουλος ΣτέλιοςΕΤΕΚΤ Βραβείο
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΟΝΤΕΣΓραμματικός ΝίκοςΒραβείο Περιοδικού Σινεμά
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΦΑΓΗ ΤΟΥ ΚΟΚΚΟΡΑ, ΗΠάντζης ΑνδρέαςΒραβείο FIPRESCI
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΟΝΤΟ, ΣΤΕΝΟ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΘεοδωράτου ΣτρατούλαΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΡΟΣΕΧΩΣΖουγανέλη ΒανέσσαΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΝΕΑ ΤΑΞΗΜεγαπάνος ΚωστήςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΓΝΩΣΤΟΣ, ΟΤσάπα ΜύρναΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΧΑΡΟΥ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ, ΤΟΥΧατζημιχαηλίδης ΚυριάκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΒΡΟΣ - ΔΕΛΤΑΣταθογιαννόπουλος ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣΑνανιάδης ΙορδάνηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΕΡΙΚΑ ΤΗΣ ΚΕΡΟΥ, Τ'Κουνενάκη ΜαρίναΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΟΤΕΡ... ΠΑΜΕ!Μιχαλοπούλου Παπαδάτου ΑναστασίαΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςPRIVEΔημητρίου ΗλίαςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΦΥΛΑΚΙΟ, ΤΟΑριστόπουλος ΑλέξανδροςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΧΡΩΜΑΤΙΣΕ!Λεοντάρης ΓιάννηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣΑνανιάδης ΙορδάνηςΚαλύτερης Ταινίας Κινουμένων Σχεδίων
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΜΠΑΤΡΟΣΣτεφανή Εύα1ο Βραβείο Ντοκιμαντέρ
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΖΑΝΑ ΚΑΙ ΖΙΝΑΜπακόλας Γιώργος1ο Βραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΑΡΟΝ-ΑΡΟΝΕλευθερίου Βασίλης2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΤΣΑΡΛΕΣΤΟΝΤσίτος Φίλιππος1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΟΝΤΕΣΓραμματικός ΝίκοςΒραβείο Κοινού
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΟΝΤΕΣΓραμματικός ΝίκοςΒραβείο ΠΕΚΚ
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΟΝΤΕΣΓραμματικός ΝίκοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΤΑΝ Ο ΣΑΓΚΑΛ ΚΟΣΤΙΖΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΙΛΟ ΠΑΤΑΤΕΣΠαπακωνσταντίνου Γιώργος, Ζέρβας Χρ. ΓιώργοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΦΑΓΗ ΤΟΥ ΚΟΚΚΟΡΑ, ΗΠάντζης ΑνδρέαςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΑΡΑΛΑΒΑΤΕ ΔΙΟΡΙΣΜΟΝΑχουριώτης Μιχάλης, Μανουσάκης ΜανούσοςΒραβείο Τεχνικών ΕπιτεύξεωνΠαπαδόπουλος Βύρων
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΑΡΑΛΑΒΑΤΕ ΔΙΟΡΙΣΜΟΝΑχουριώτης Μιχάλης, Μανουσάκης ΜανούσοςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΓεωργίου Γιώργος (2)
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥΜαρούλης ΠαναγιώτηςΒραβείο ΜουσικήςΖευγαδέλλης Κώστας
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςTERRA INCOGNITAΤυπάλδος ΓιάννηςΒραβείο ΜοντάζΤριανταφύλλου Γιώργος
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΑΒΑΦΗΣΣμαραγδής ΓιάννηςΒραβείο ΜακιγιάζΚουρουπού Αργυρώ
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΝΕΜΟΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗΣεβαστίκογλου ΠέτροςΒραβείο ΗχοληψίαςΑνδριτσάκης Μιχάλης
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΝΕΜΟΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗΣεβαστίκογλου ΠέτροςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΔαγκλίδης Αντώνης
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΑΒΑΦΗΣΣμαραγδής Γιάννης2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΛυμπεροπούλου Μάγια
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΑΒΑΦΗΣΣμαραγδής ΓιάννηςΒραβείο ΦωτογραφίαςΣμαραγδής Νίκος
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΡΓΕΝΗΣ, ΟΠαναγιωτόπουλος Νίκος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΣακελλαρίου Άκης
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΟΡΓΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΑΓΕΛΑΔΑΣ, ΟΜαλέα Όλγα1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΣτυλιανού Ναταλία
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΟΡΓΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΑΓΕΛΑΔΑΣ, ΟΜαλέα Όλγα1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΜπαλτά Ειρήνη
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΠΙΖΝΕΣ ΣΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΑΜπουντούρης Βασίλης1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΛογοθέτης Αλέξανδρος
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςTERRA INCOGNITAΤυπάλδος ΓιάννηςΒραβείο ΣεναρίουΜπράμος Γιώργος
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςTERRA INCOGNITAΤυπάλδος ΓιάννηςΒραβείο ΣεναρίουΧατζηγιώργης Ντίνος
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςTERRA INCOGNITAΤυπάλδος ΓιάννηςΒραβείο ΣεναρίουΤυπάλδος Γιάννης
1996Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΝΕΜΟΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗΣεβαστίκογλου ΠέτροςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΣεβαστίκογλου Πέτρος
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΡΕΙΣ ΕΠΟΧΕΣΗλιού ΜαρίαΒραβείο ΜιξάζΒαρυμποπιώτης Κώστας
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΤΟΙΚΟΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΝΧαραλαμπίδης ΑνέστηςΒραβείο Καλύτερης ΦωτογραφίαςΜάρκοβ Όλεγκ
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΤΣΑΡΛΕΣΤΟΝΤσίτος ΦίλιπποςΒραβείο Καλύτερης ΣκηνογραφίαςΣέγιερ Χιούμπερτ
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΝΕΑ ΤΑΞΗΜεγαπάνος ΚωστήςΒραβείο Καλύτερου ΉχουΛαζαρίδης Αργύρης
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΧΡΩΜΑΤΙΣΕ!Λεοντάρης ΓιάννηςΕύφημη Μνεία Ανδρικού ΡόλουΑναστασάκης Γιάννης
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΧΡΩΜΑΤΙΣΕ!Λεοντάρης ΓιάννηςΒραβείο Καλύτερου Γυναικείου ΡόλουΚεχαγιόγλου Μαρία
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΑΡΟΝ-ΑΡΟΝΕλευθερίου ΒασίληςΕιδική ΜνείαΤσαγανέα Νίτσα
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΑΡΟΝ-ΑΡΟΝΕλευθερίου ΒασίληςΒραβείο Καλύτερου ΣεναρίουΕλευθερίου Βασίλης
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΑΡΟΝ-ΑΡΟΝΕλευθερίου ΒασίληςΒραβείο Καλύτερου ΜοντάζΒενάκη Ηλέκτρα
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΑΡΟΝ-ΑΡΟΝΕλευθερίου ΒασίληςΒραβείο Α' Ανδρικού ΡόλουΜουρίκης Βαγγέλης
1996Φεστιβάλ ΔράμαςPRIVEΔημητρίου ΗλίαςΒραβείο Καλύτερης ΜουσικήςΣτρατουδάκης Κώστας
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΟΝΤΕΣΓραμματικός Νίκος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΝούσιας Τάσος
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΟΝΤΕΣΓραμματικός Νίκος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΕυγενικός Γιώργος
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΟΤΑΝ Ο ΣΑΓΚΑΛ ΚΟΣΤΙΖΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΙΛΟ ΠΑΤΑΤΕΣΠαπακωνσταντίνου Γιώργος, Ζέρβας Χρ. ΓιώργοςΒραβείο ΜιξάζΒαρυμποπιώτης Κώστας
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΟΝΤΕΣΓραμματικός Νίκος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΧειλάκης Αιμίλιος
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥΜαρούλης ΠαναγιώτηςΒραβείο ΜιξάζΒαρυμποπιώτης Κώστας
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΟΝΤΕΣΓραμματικός Νίκος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΣταρίδας Κώστας
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΟΝΤΕΣΓραμματικός Νίκος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΜουρίκης Βαγγέλης
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΒΑΡΩΝΟΣ, ΟΖερβός Νίκος, Μανιάτης ΣάκηςΕιδικό ΒραβείοΚακκαβάς Κώστας
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΟΝΤΕΣΓραμματικός ΝίκοςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΓραμματικός Νίκος
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΠαπαδόπουλος ΧάρηςΒραβείο ΜιξάζΒαρυμποπιώτης Κώστας
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ, ΟΜαζωμένος ΒασίληςΕιδικό ΒραβείοΜαζωμένος Βασίλης
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΔΗΣΧαραλαμπόπουλος ΣτέλιοςΒραβείο ΜακιγιάζΒαρθαλίτου Κατερίνα
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΠαπαδόπουλος ΧάρηςΒραβείο ΗχοληψίαςΠαπαδημητρίου Νίκος
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΗ ΜΟΥ ΑΠΤΟΥΓιατζουτζάκης ΔημήτρηςΒραβείο ΜοντάζΣπηλιοπούλου Ιωάννα
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΡΕΙΣ ΕΠΟΧΕΣΗλιού ΜαρίαΒραβείο ΕνδυματολογίαςΣεϊρλή Μάρω
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥΜαρούλης ΠαναγιώτηςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΝτούτση Αγνή
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥΜαρούλης ΠαναγιώτηςΒραβείο ΜουσικήςΖευγαδέλλης Κώστας
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΦΑΓΗ ΤΟΥ ΚΟΚΚΟΡΑ, ΗΠάντζης Ανδρέας1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΓκολίνο Βαλέρια
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΤΡΕΙΣ ΕΠΟΧΕΣΗλιού Μαρία2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΚουρτάκη Διώνη
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΟΝΤΕΣΓραμματικός Νίκος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΓεωργάκης Νίκος
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΦΑΓΗ ΤΟΥ ΚΟΚΚΟΡΑ, ΗΠάντζης Ανδρέας1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΧωραφάς Γιώργος
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥΜαρούλης ΠαναγιώτηςΒραβείο ΦωτογραφίαςΜαραγκουδάκη Κατερίνα
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΟΝΤΕΣΓραμματικός ΝίκοςΒραβείο ΣεναρίουΓραμματικός Νίκος
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΔΗΣΧαραλαμπόπουλος ΣτέλιοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΧαραλαμπόπουλος Στέλιος
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΦΑΓΗ ΤΟΥ ΚΟΚΚΟΡΑ, ΗΠάντζης ΑνδρέαςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΠάντζης Ανδρέας
1996Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΟΝΤΕΣΓραμματικός ΝίκοςΒραβείο ΣεναρίουΠαναγιωτόπουλος Νίκος
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΠΕΙΝΑΜαριανός ΑνδρέαςΕταιρείας Ελλήνων Σκηνοθετών Διάκριση
1997Φεστιβάλ Δημιουργών Κινηματογράφου και VideoSUNFLOWERΚούχτιν ΛουκάςΒραβείο Κοινού
1997Φεστιβάλ Δημιουργών Κινηματογράφου και VideoSUNFLOWERΚούχτιν Λουκάς2ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας
1997Φεστιβάλ Δημιουργών Κινηματογράφου και VideoΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΓΛΥΦΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥΧριστοφορίδου ΑναστασίαΒραβείο Κοινού
1997Φεστιβάλ Δημιουργών Κινηματογράφου και VideoΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΓΛΥΦΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥΧριστοφορίδου Αναστασία1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας
1997Φεστιβάλ Δημιουργών Κινηματογράφου και VideoTERMOMETROΚαλέσης ΘόδωροςΒραβείο Κοινού
1997Φεστιβάλ Δημιουργών Κινηματογράφου και VideoTERMOMETROΚαλέσης Θόδωρος2o Βραβείο Καλύτερης Ταινίας
1997Φεστιβάλ Δημιουργών Κινηματογράφου και VideoΣΤΙΓΜΕΣ ΕΡΩΤΑΜατσιώρης Μιχάλης, Γρηγοριάδης ΓιώργοςΒραβείο Κοινού
1997Φεστιβάλ Δημιουργών Κινηματογράφου και VideoΕΚΤΕΛΕΣΗ ΣΤΟ ΚΑΡΑ ΟΡΜΑΝΡιτζαλέος Βασίλης3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας
1997Φεστιβάλ Δημιουργών Κινηματογράφου και VideoΡΕΠαπαδάκης ΜάνοςΒραβείο Κοινού
1997Φεστιβάλ Δημιουργών Κινηματογράφου και VideoΠΡΩΙ ΜΑΘΗΤΡΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΑ ΝΥΧΙΑ ΣΑΔΙΣΤΩΝ ΤΥΡΟΠΙΤΑΔΩΝ, ΤΟΠασχούλας ΝίκοςΒραβείο Κοινού
1997Φεστιβάλ Δημιουργών Κινηματογράφου και VideoΠΡΟΒΟΛΕΣΓαβριηλίδης ΜατθαίοςΚαλλιτεχνικής Διεύθυνσης
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΗΡΑΚΛΗΣ, Ο ΑΧΕΛΩΟΣ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ, ΟΚουτσιαμπασάκος ΔημήτρηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΥΓΕΝΙΟΣ... ΑΓΝΩΣΤΩΝ ΛΟΙΠΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝΖυρίνης ΚώσταςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΑΜΙΑ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΒΟΛΟΑθανίτης ΔημήτρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΘΩΟ ΣΩΜΑ, ΤΟΚορνήλιος ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΧΑΜΕΝΕΣ ΝΥΧΤΕΣΑντωνίου ΑγγελικήΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΡΟΣΤΑΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣΠεράκης ΝίκοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ, ΟΚόκκινος ΑντώνηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΥΡΙΟ ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕΘωμόπουλος ΑνδρέαςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΙΡΟΥΠΑΦΣΙΜ (ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ)Κόρρας Γιώργος, Βούπουρας ΧρήστοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςNO BUDGET STORYΧαραλαμπίδης ΡένοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΥΡΙΟΣ ΜΕ ΤΑ ΓΚΡΙ, ΟΧούρσογλου ΠερικλήςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΧΡΥΣΑ ΜΗΛΑ ΤΩΝ ΕΣΠΕΡΙΔΩΝ, ΤΑΠαπαχρήστου ΣοφίαΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότητας6 ΜΕ ΕΞΙΠετρόπουλος ΓιάννηςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΑΣΙΛΙΚΗΣερντάρης ΒαγγέληςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μεγάλου Μήκους
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΙΝΑΣΟΣ - ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΑ ΜΝΗΜΗΣΣιαφλιάκη Ηρώ, Κουλμάσης ΤίμωνΒραβείο Κοινού
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΣΚΟΥΡΙΑΣΜΕΝΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣΚατσάμπουλας ΓιάννηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςNO BUDGET STORYΧαραλαμπίδης ΡένοςΒραβείο Περιοδικού Σινεμά
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΥΡΙΟ ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕΘωμόπουλος ΑνδρέαςΕΤΕΚΤ Βραβείο
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΥΡΙΟ ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕΘωμόπουλος ΑνδρέαςFiPRESCI Ειδικός Έπαινος
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΑΜΕΝΕΣ ΝΥΧΤΕΣΑντωνίου ΑγγελικήΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΥΡΙΟ ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕΘωμόπουλος ΑνδρέαςFIPRESCI Τιμητική Διάκριση
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΗΣ ΑΝΝΑΣ, ΤΟΓουλή ΝικολέτταΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΡΩΙΝΗ ΠΤΩΣΗΗλιάδης ΝτένηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΑΙΡΟΣ ΗΤΑΝΜαχαίρας ΚώσταςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΕΛΕΥΘΕΡΑΣ ΒΟΣΚΗΣΚαρκανέβατος ΓιάννηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΕ ΔΕΜΕΝΑ ΜΑΤΙΑΜωυσίδης ΒασίληςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΘΑΥΜΑΤΑ ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣΝιζήρης ΣτέργιοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΠΑΝΤΡΟΛΟΓΗΜΑ (ΚΑΡΥΔΙ ΜΕ ΤΣΟΦΛΙ)Μπακόλας ΓιώργοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςJAZZΚυριακίδης ΑχιλλέαςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΔΕΥΤΕΡΟ ΚΡΑΝΟΣΣακελλαρίου ΑθηνάΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότητας35 Χ 50 cmΡασσιδάκης ΣπύροςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΙΚΡΑ ΠΡΕΛΟΥΔΙΑΚαλαμπάκας ΒαγγέληςΒραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1997Φεστιβάλ ΔράμαςVISAΑναγνωστοπούλου Σεβαστιάνα1ο Βραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΗΡΑΚΛΗΣ, Ο ΑΧΕΛΩΟΣ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ, ΟΚουτσιαμπασάκος Δημήτρης1ο Βραβείο Ντοκιμαντέρ
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΗΣ ΑΝΝΑΣ, ΤΟΓουλή Νικολέττα2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΙΩΑΝΝΑ Σ' ΑΓΑΠΩΠαγουλάτος Παντελής1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΡΥΣΑ ΜΗΛΑ ΤΩΝ ΕΣΠΕΡΙΔΩΝ, ΤΑΠαπαχρήστου ΣοφίαΠΕΚΚ Ειδική Μνεία
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςNO BUDGET STORYΧαραλαμπίδης ΡένοςΠΕΚΚ Ειδική Μνεία
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΥΡΙΟ ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕΘωμόπουλος ΑνδρέαςΒραβείο ΜακιγιάζΚουρουπού Αργυρώ
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΘΩΟ ΣΩΜΑ, ΤΟΚορνήλιος ΝίκοςΒραβείο ΜοντάζΜαρουλάκου Δέσποινα Δανάη
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΥΡΙΟ ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕΘωμόπουλος ΑνδρέαςΒραβείο ΗχοληψίαςΑθανασόπουλος Δημήτρης
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΑΣΙΛΙΚΗΣερντάρης ΒαγγέληςΒραβείο ΜουσικήςΤσαγκάρης Γιώργος
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΧΡΥΣΑ ΜΗΛΑ ΤΩΝ ΕΣΠΕΡΙΔΩΝ, ΤΑΠαπαχρήστου ΣοφίαΒραβείο ΣκηνογραφίαςΠαπαχρήστου Σοφία
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΧΡΥΣΑ ΜΗΛΑ ΤΩΝ ΕΣΠΕΡΙΔΩΝ, ΤΑΠαπαχρήστου ΣοφίαΒραβείο ΣκηνογραφίαςΚουτσουμάνη Φλώρα
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΡΥΣΑ ΜΗΛΑ ΤΩΝ ΕΣΠΕΡΙΔΩΝ, ΤΑΠαπαχρήστου ΣοφίαΒραβείο ΕνδυματολογίαςΠαπαχρήστου Σοφία
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΡΥΣΑ ΜΗΛΑ ΤΩΝ ΕΣΠΕΡΙΔΩΝ, ΤΑΠαπαχρήστου ΣοφίαΒραβείο ΕνδυματολογίαςΚουτσουμάνη Φλώρα
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΥΡΙΟ ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕΘωμόπουλος ΑνδρέαςΒραβείο ΦωτογραφίαςΣταύρου Άρης
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςNO BUDGET STORYΧαραλαμπίδης Ρένος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΒουλτζάτης Γιώργος
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΥΡΙΟΣ ΜΕ ΤΑ ΓΚΡΙ, ΟΧούρσογλου Περικλής2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΟικονομίδου Ράνια
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΥΡΙΟΣ ΜΕ ΤΑ ΓΚΡΙ, ΟΧούρσογλου Περικλής1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΙγγλέση Ειρήνη
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΑΣΙΛΙΚΗΣερντάρης Βαγγέλης1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΤσαρούχας Πασχάλης
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςNO BUDGET STORYΧαραλαμπίδης ΡένοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΧαραλαμπίδης Ρένος
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΒΑΣΙΛΙΚΗΣερντάρης ΒαγγέληςΒραβείο ΣεναρίουΣερντάρης Βαγγέλης
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΡΟΥΠΑΦΣΙΜ (ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ)Βούπουρας Χρήστος, Κόρρας ΓιώργοςΤιμητική ΔιάκρισηΡόσι Κάντρι
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΜΙΡΟΥΠΑΦΣΙΜ (ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ)Βούπουρας Χρήστος, Κόρρας ΓιώργοςΤιμητική ΔιάκρισηΧέπα Μαργαρίτα
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΘΩΟ ΣΩΜΑ, ΤΟΚορνήλιος ΝίκοςΒραβείο Σχεδιασμού ΉχουΣιμόν Εμμανουέλ
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΒΑΣΙΛΙΚΗΣερντάρης ΒαγγέληςΒραβείο ΜουσικήςΤσαγκάρης Γιώργος
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΡΥΣΑ ΜΗΛΑ ΤΩΝ ΕΣΠΕΡΙΔΩΝ, ΤΑΠαπαχρήστου ΣοφίαΤιμητική ΔιάκρισηΒελέντζας Γιώργος
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΡΥΣΑ ΜΗΛΑ ΤΩΝ ΕΣΠΕΡΙΔΩΝ, ΤΑΠαπαχρήστου ΣοφίαΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΠαπαχρήστου Σοφία
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΡΥΣΑ ΜΗΛΑ ΤΩΝ ΕΣΠΕΡΙΔΩΝ, ΤΑΠαπαχρήστου ΣοφίαΒραβείο ΜοντάζΤριανταφύλλου Γιώργος
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΧΡΥΣΑ ΜΗΛΑ ΤΩΝ ΕΣΠΕΡΙΔΩΝ, ΤΑΠαπαχρήστου ΣοφίαΒραβείο ΕνδυματολογίαςΠαπαχρήστου Σοφία
1997Κρατικά βραβεία ποιότηταςΧΡΥΣΑ ΜΗΛΑ ΤΩΝ ΕΣΠΕΡΙΔΩΝ, ΤΑΠαπαχρήστου ΣοφίαΒραβείο ΕνδυματολογίαςΚουτσουμάνη Φλώρα
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΡΥΣΑ ΜΗΛΑ ΤΩΝ ΕΣΠΕΡΙΔΩΝ, ΤΑΠαπαχρήστου ΣοφίαΒραβείο ΣκηνογραφίαςΠαπαχρήστου Σοφία
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΡΥΣΑ ΜΗΛΑ ΤΩΝ ΕΣΠΕΡΙΔΩΝ, ΤΑΠαπαχρήστου ΣοφίαΒραβείο ΣκηνογραφίαςΚουτσουμάνη Φλώρα
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΡΥΣΑ ΜΗΛΑ ΤΩΝ ΕΣΠΕΡΙΔΩΝ, ΤΑΠαπαχρήστου Σοφία1ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΑνδρέου Λάζαρος
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςNO BUDGET STORYΧαραλαμπίδης Ρένος2ο Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΒουλτζάτης Γιώργος
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΥΡΙΟΣ ΜΕ ΤΑ ΓΚΡΙ, ΟΧούρσογλου Περικλής2ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΟικονομίδου Ράνια
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΚΥΡΙΟΣ ΜΕ ΤΑ ΓΚΡΙ, ΟΧούρσογλου Περικλής1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΙγγλέση Ειρήνη
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΑΜΕΝΕΣ ΝΥΧΤΕΣΑντωνίου Αγγελική1ο Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΤαμπαταμπάι Γιασμίν
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΑΜΕΝΕΣ ΝΥΧΤΕΣΑντωνίου ΑγγελικήΒραβείο ΣεναρίουΑντωνίου Αγγελική
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΧΑΜΕΝΕΣ ΝΥΧΤΕΣΑντωνίου ΑγγελικήΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΑντωνίου Αγγελική
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΥΡΙΟ ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕΘωμόπουλος ΑνδρέαςΒραβείο ΜακιγιάζΚουρουπού Αργυρώ
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΥΡΙΟ ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕΘωμόπουλος ΑνδρέαςΒραβείο ΗχοληψίαςΑθανασόπουλος Δημήτρης
1997Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΥΡΙΟ ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕΘωμόπουλος ΑνδρέαςΒραβείο ΦωτογραφίαςΣταύρου Άρης
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΝΤΡΟΛΟΓΗΜΑ (ΚΑΡΥΔΙ ΜΕ ΤΣΟΦΛΙ)Μπακόλας ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΣταυρίδου Ιουλία
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΝΤΡΟΛΟΓΗΜΑ (ΚΑΡΥΔΙ ΜΕ ΤΣΟΦΛΙ)Μπακόλας ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΣπηλιοπούλου Ιωάννα
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΝΤΡΟΛΟΓΗΜΑ (ΚΑΡΥΔΙ ΜΕ ΤΣΟΦΛΙ)Μπακόλας ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΑργυροηλιόπουλος Γιώργος
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΛΙΟΒαχλιώτη ΕιρήνηΤιμητική Διάκριση Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΒαχλιώτη Ειρήνη
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΝΑ ΧΟΡΕΥΕΙΣΠαπαδόδημα ΦένιαΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΣπηλιοπούλου Ιωάννα
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΝΑ ΧΟΡΕΥΕΙΣΠαπαδόδημα ΦένιαΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΠαπαδόδημα Φένια
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΝΑ ΧΟΡΕΥΕΙΣΠαπαδόδημα ΦένιαΤιμητική Διάκριση Καλύτερης Γυναικείας Σκηνοθετικής ΠαρουσίαςΠαπαδόδημα Φένια
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΙΩΑΝΝΑ Σ' ΑΓΑΠΩΠαγουλάτος ΠαντελήςΤιμητική Διάκριση Ανδρικής ΕρμηνείαςΠαπαδόπουλος Δημοσθένης
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΙΩΑΝΝΑ Σ' ΑΓΑΠΩΠαγουλάτος ΠαντελήςΤιμητική Διάκριση ΉχουΠουλατζάς Κώστας
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΗΣ ΑΝΝΑΣ, ΤΟΓουλή ΝικολέτταΤιμητική Διάκριση Γυναικείας ΕρμηνείαςΑνδρεαδάκη Ευαγγελία
1998Φεστιβάλ Βίντεο-Αρτ "Φούρνος"ΟΣΟ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ Η ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ, ΜΟΝΟ ΘΥΜΑΜΑΙΠαούρη ΑργυρώΕύφημη Μνεία
1998Φεστιβάλ Βίντεο-Αρτ "Φούρνος"ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗΖανέτου Μαριάντζελα1ο Βραβείο
1998Φεστιβάλ Βίντεο-Αρτ "Φούρνος"BOWLINGΠάγκαλος Σπύρος1ο Βραβείο
1998Φεστιβάλ Βίντεο-Αρτ "Φούρνος"TORPEDOΚαραγιαννάκης ΓιώργοςΕύφημη Μνεία
1998Φεστιβάλ Βίντεο-Αρτ "Φούρνος"ΑΤΙΤΛΟΨαρρού ΒασιλικήΈπαινος
1998Φεστιβάλ Βίντεο-Αρτ "Φούρνος"ΠΡΩΤΗ ΕΠΑΦΗΜιχαήλ Βασίλης (2)Έπαινος
1998Φεστιβάλ Βίντεο-Αρτ "Φούρνος"ΧΩΡΙΣ ΤΙΤΛΟΟρφανού Σωτηρία1ο Βραβείο
1998Φεστιβάλ Βίντεο-Αρτ "Φούρνος"ΑΡΥΘΜΗ ΚΙΝΗΣΗΙωαννίδης Πασχάλης1ο Βραβείο
1998Φεστιβάλ Βίντεο-Αρτ "Φούρνος"ΑΤΙΤΛΟΣάββας Ανδρέας1ο Βραβείο
1998Φεστιβάλ Βίντεο-Αρτ "Φούρνος"ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗΚεχαγιόγλου ΧρήστοςΈπαινος
1998Φεστιβάλ Βίντεο-Αρτ "Φούρνος"MY BIRTHDAY'S SKYΦάρος ΜάκηςΈπαινος
1998Φεστιβάλ Βίντεο-Αρτ "Φούρνος"ΓΥΑΛΙΝΟΑμοιρόπουλος ΣπύροςΕύφημη Μνεία
1998Φεστιβάλ Βίντεο-Αρτ "Φούρνος"ARCHAIC HINT, ANΞηρού ΈφηΕύφημη Μνεία
1998Φεστιβάλ Βίντεο-Αρτ "Φούρνος"ΜΑΥΡΟ ΦΕΓΓΑΡΙΣκούρα Βουβούλα1ο Βραβείο
1998Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΗΠΕΙΡΟΣΣτασινός ΣτράτοςΒραβείο Κοινού
1998Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςBLACK OUTΚαραμαγγιώλης ΜενέλαοςΕΤΕΚΤ Βραβείο
1998Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣΓιάνναρης ΚωνσταντίνοςΒραβείο Περιοδικού Σινεμά
1998Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΡΙΚΟΛΟΡΕΔημητρίου ΗλίαςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1998Φεστιβάλ ΔράμαςTIMELESSΧατζηχαραλάμπους ΧριστίναΒραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
1998Φεστιβάλ ΔράμαςΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ…Χαρίτος ΛευτέρηςΕταιρείας Ελλήνων Σκηνοθετών
1998Φεστιβάλ ΔράμαςΥΨΩΜΑ 33Κουτσιαμπασάκος Δημήτρης1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1998Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΚΡΑ ΠΡΕΛΟΥΔΙΑΚαλαμπάκας ΒαγγέληςΕταιρείας Ελλήνων Σκηνοθετών Έπαινος
1998Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΚΡΑ ΠΡΕΛΟΥΔΙΑΚαλαμπάκας ΒαγγέληςΕΤΕΚΤ Έπαινος
1998Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΚΡΑ ΠΡΕΛΟΥΔΙΑΚαλαμπάκας Βαγγέλης2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1998Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΛΗΡΗ ΠΟΖΑΛεωνίδα ΜαρίαΕΤΕΚΤ Βραβείο
1998Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΛΗΡΗ ΠΟΖΑΛεωνίδα ΜαρίαΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1998Κρατικά βραβεία ποιότηταςΥΨΩΜΑ 33Κουτσιαμπασάκος Δημήτρης1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας Μικρού Μήκους
1998Κρατικά βραβεία ποιότηταςΣΚΛΗΡΗ ΠΟΖΑΛεωνίδα Μαρία2ο Βραβείο Ταινίας Τεκμηρίωσης Μικρού Μήκους
1998Κρατικά βραβεία ποιότηταςΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ ΣΤΗ ΒΕΝΕΤΙΑΤαραβήρας Σπύρος3ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας Μικρού Μήκους
1998Κρατικά βραβεία ποιότηταςSTILL COUNTINGΜπινιαδάκη ΝάνσυΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1998Κρατικά βραβεία ποιότηταςΑΝΑΣΑΔήμας Παπαγεωργίου ΧρήστοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1998Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΣΙΜΕΝΤΟ ΔΕ ΛΥΠΑΤΑΙ, ΤΟΣκεύας ΓιώργοςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1998Κρατικά βραβεία ποιότηταςESPRESSOΝικολαΐδης Θόδωρος, Φλωρίδης ΆδωνιςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1998Κρατικά βραβεία ποιότηταςYOU 'RE WELCOMEΠαπαδόδημα ΦένιαΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1998Κρατικά βραβεία ποιότηταςΚΑΦΕΣΚυριακίδης ΑχιλλέαςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1998Κρατικά βραβεία ποιότηταςΤΣΙΠΣΜαχαίρας ΚώσταςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1998Κρατικά βραβεία ποιότηταςΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ…Χαρίτος ΛευτέρηςΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1998Κρατικά βραβεία ποιότηταςΧΤΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΧρονοπούλου ΕλισσάβετΔιάκριση Βραβείο Ποιότητας Ταινιών Μικρού Μήκους
1998Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣΓιάνναρης ΚωνσταντίνοςΒραβείο ΠΕΚΚ
1998Φεστιβάλ ΘεσσαλονίκηςΒΑΣΙΛΙΚΗΣερντάρης ΒαγγέληςΒραβείο ΠΕΚΚ
1998Κρατικά βραβεία ποιότηταςΜΙΑ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ